Ostopaikat ja toimittajat

Jos olet hankkinut tietokoneen, jossa on esiasennettuna Microsoftin tuotteita, sinulla on niin kutsuttu OEM-käyttöoikeus. Ota yhteys ongelmatilanteissa jälleenmyyjään tai tietokoneen valmistajaan. Alla olevassa luettelossa on Suomessa toimivien suurimpien OEM-toimittajien yhteystiedot. Luetteloa päivitetään jatkuvasti.

OEM-toimittaja PuhelinnumeroKotisivu
Acer Computer(09) 693 792 30www.acercomputer.fi
Data Group Finland  www.datagroup.fi
DataInfo Oy www.datainfo.fi
Dell0207 533 555www.dell.fi
Eagle Data(05) 2262 300www.eagledata.fi
Fintek-Micro Oy(015) 320 300 Mikkeli
(03) 881 1210 Lahti
Fujitsu Siemens0800 0 5979 http://www.fujitsu.com/fi/
GNT Finland(03) 213 6100 Tampere
(09) 561 7160 Helsinki
(02) 281 3910 Turku
www.gnt.fi
HP/Compaq0203 667 67www.hp.fi
IBM Suomi www.ibm.fi
Ingram Micro(09) 5027 400www.ingrammicro.fi
Mikrolog0424 7401www.mikrolog.fi
Mikromafia Oy(09) 6801 486www.mikromafia.fi
Pinus Computer www.pinus.fi
Pomi Finland Oy0207 431 507www.pomi.fi
Scribona Oy(09) 527 21
Sony8969 379 450www.sony.fi
Tech Data Finland Oy(09) 887 331www.techdata.fi
Toshiba0800 111 332www.toshiba.fi
Wings Finland Oy www.wingsfinland.fi

Viimeisin tarkistus : 5. joulukuuta 2013