Denetim kümesi nedir? CurrentControlSet nedir?

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 100010 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Uyarı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak neden olabilir yüklemenizi gerektirecek ciddi, sistem çapında sorunlara bunları düzeltmek için Windows NT'yi yeniden yüklemelisiniz. Microsoft olamaz kullanımından kaynaklanan herhangi bir sorun, garanti Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni çözülebilir. Bu aracı kendi konumunda kullanın risk.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Denetim aygıtı gibi sistem yapılandırma bilgilerini içerir sürücüleri ve Hizmetleri. Denetim kümeleri birkaç örneğini görebilirsiniz. Kayıt defterini görüntülerken. Yinelenen veya ayna görüntüsü, bazılarıdır. diğerleri ve bazı benzersizdir. Bu makalede nasıl bulacağınızı denetimi kümeleri, hangilerinin önemli olduğunu ve neden.

Denetim kümelerini depolanmış olan HKEY_LOCAL_MACHINE alt ağacı altında Sistem anahtarı. Olabilir bağlı olarak birkaç denetim kümeleri genellikle Sistem ayarlarını değiştirmek veya ayarları ile ilgili sorunlar varsa, ' i seçin. Normal bir Windows NT yüklemesinin dört içerecektir:
\ControlSet001
\ControlSet002
\CurrentControlSet
\Clone
ControlSet001 önyüklendiğinde, son denetim kümesini olabilir iken Son bilinen iyi denetimi olarak bilinen ControlSet002 olabilir ayarlama veya başarıyla son denetim kümesi Windows NT önyükleme. , Gerçekten biri için bir işaretçi CurrentControlSet alt anahtarıdır ControlSetXXX tuşları. Klonlama CurrentControlSet kopyası ve Her bilgisayar tarafından çekirdek başlatma önyükleme işlem. Bu denetim kümeleri şeklini daha iyi anlamak için kullanıldığında, başka bir alt anahtarı seçin bilmeniz gerekir.

Select de altında sistem anahtarıdır. Aşağıdakileri içeren seçin değerler:
Geçerli
Varsayılan
Başarısız oldu
LastKnownGood
Bu değerlerin reg_dword veri türünü içerir ve bakın özellikle bir denetim olarak ayarlayın. Örneğin, geçerli değeri 0x1 olarak ayarlanması, sonra CurrentControlSet ControlSet001 için gösteriyor. Benzer şekilde, LastKnownGood 0x2 sonra son bilinen iyi olarak ayarlanmışsa, denetim kümesi ControlSet002 olduğunda. Varsayılan değer ile genellikle kabul Geçerli ve başarısız önyüklenemez bir denetim kümesini ifade eder. Windows NT başarıyla.

En değerli ve güvenilir denetim kümesini CurrentControlSet değeridir. Eğer system CurrentControlSet kayıt defteri ayarlarında değişiklik yapmanız doğru olduğunu bildiğiniz için seçilecek en iyi alt anahtardır denetim kümesi. Değişiklikleriniz sisteminize zarar varsa bunu da biliyor yapılandırma, son bilinen kullanarak önyükleme olanağına sahip olmaya devam edecektir iyi denetim kümesini.

Ayarlamak için denetim altında nerede olduğundan emin değilseniz, bir Özel parametreye görünümü altında anahtar Bul seçeneğini kullanabilirsiniz. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin menü. Her denetim kümesini iki alt anahtarı içerir: Denetim ve hizmetler. Çeşitli sistem denetimi içerir disk belleği dosyasının konumu ve boyutu gibi bilgiler. Hizmetleri gibi dosya sistemi sürücülerinin aygıt sürücüsü bilgileri içeren çekirdek sürücüler ve her biri için durum bilgisi.

Özellikler

Makale numarası: 100010 - Last Review: 16 Aralık 2012 Pazar - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
Anahtar Kelimeler: 
kbother kbmt KB100010 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 100010

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com