Prehľad nadbytočné polia lacný diskov (RAID)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 100110
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok vysvetľuje rozdiely medzi nadbytočné polia nenákladných disky (RAID) verzie 0 cez 5 a čo Microsoft Windows NT Advanced Server podporuje. Tento článok tiež vysvetľuje niektoré výhody a nevýhody rôznych RAID konfigurácie.

DALSIE INFORMACIE

Microsoft Windows NT Advanced Server podporuje iba RAID 0, RAID 1, a RAID 5. Odolnosť voči poruchám a diskových pole implementácií, zatiaľ čo vo všeobecnosti založené na dizajne tu popísané, značne líšia medzi výrobcovia.

RAID 0

RAID 0 zahŕňa diskového poľa, ktoré implementuje prekladanie bez akejkoľvek jednotka redundancie. Ponúka žiadne chybám a je menej spoľahlivé ako jednou jednotkou vykonávania; jeho jedinou výhodou je rýchlosť. RAID 0 je vhodná pre určité osobitné aplikácie ako vo vedecké analýza alebo imaging, kde môže byť odhalený systém spoľahlivosť toleruje.

RAID 1

RAID 1 je zrkadlenie disku. Dve jednotky ukladajú rovnaké informácie tak to je zrkadlový obraz druhej. Pre každú operáciu disku systém musí napísať rovnaké informácie na oba disky. Pretože duálne operácie zapisovania môžu znížiť výkon systému, mnoho zamestnávajú duplexný režim, kde každý zrkadlo disku má vlastné hostiteľský adaptér. Zatiaľ čo zrkadlo prístup poskytuje dobrý chybám, je to relatívne drahé implementovať, pretože len polovicu miesta na disku môžete použiť na skladovanie počas druhej je použiť na zrkadlenie. Novell NetWare, najmä zahŕňa podporu pre zrkadlenie disku.

RAID 2

RAID 2 používa extra kontrola disky s údajových bitov rozložené údaje a skontrolujte disky. Údaje zahŕňajú poprekladaných Hamming kód, ktorý môžu byť použité na zistiť a opraviť chyby, jediný bit, ako aj zisťovanie dvojité bitových chýb. Z dôvodu množstva informácií požadovaných pre kontrolných bitov, niekoľko skontrolujte, disky sú povinní vykonávať RAID 2. Je optimálne pre čítanie a písanie veľkých dátových blokov na vysokej údajov prenosové rýchlosti, ale menšie bloku číta sú neefektívne. Čítať, upravovať, a písať operácií potrebných pre malý blok písať operácie aj následok slabý výkon. RAID 2 všeobecne nepoužiteľná pre menších systémoch nie sú k dispozícii s Microsoft Windows NT Advanced Server.

RAID 3

RAID 3 používa jednotný nadbytočné skontrolovať disk (niekedy označované ako Parita disku) pre každú skupinu diskov. Údaje zapísané na disku RAID 3 Array je trochu prekladané cez údajov diskov. Skontrolovať disk dostane XOR (exkluzívne OR) všetkých údajov hodnôt písomné údaje disky. Pretože dátové prenosy do a z jednotlivých jednotiek dochádza iba v jednotke sektora násobky, minimálneho množstva údajov, ktoré je možné zapíše do alebo čítať z RAID 3 diskového poľa je číslo jednotky s údajmi vynásobenej počtom bajtov na sektor (to je známe ako prevod jednotka). Táto možnosť nie je k dispozícii s Microsoft Windows NT Advanced Server.

RAID 4

RAID 4 ponúka disku pole architektúru, ktorá je lepšie optimalizovaný pre transakcie spracovanie žiadostí ako RAID 3. RAID 4 vykonáva bloku prekladanie alebo sektora prekladanie údajov na jednotkách, zatiaľ čo RAID 3 vykonáva bitové prekladanie. Teda s RAID 4, je napísané jeden celý sektor na jeden disk, ďalší sektor je napísaný na ďalšiu jednotku a tak ďalej. Táto technika umožňuje viacnásobné neprepojených sektory sa čítať súčasne, a je to osobitne prínosná pre malé číta, potrebujú prístup iba jednu jednotku v poli. RAID 4 vyčleňujú výhradne jeden celý disk pre ukladanie skontrolovať údaje umožňujúce dáta z zlyhalo disku ľahko vymôcť. Zatiaľ čo tento prístup umožňuje viacnásobné Čte sa vyskytnú súčasne, s rôznymi sektormi z rôznych jednotkách, operácie zapisovania sú bottlenecked. Pretože jednotného kontrola disku Operácia musí byť napísané na prevádzke každý zápis, iba jeden operáciu zapisovania môže prebiehať v čase. Táto možnosť nie je k dispozícii s Microsoft Windows NT Advanced Server.

RAID 5

Na rozdiel od RAID 4, ktoré vyčleňujú výhradne jediného fyzického disku pre kontrolu údajov, RAID 5 vyčleňujú výhradne ekvivalent jednej celý disk pre ukladanie kontrola údaje ale distribuuje kontrola údajov cez všetky disky v skupine. Napríklad sektor 1 disku 5 môžu byť zverené podržte kontrola údajov pre sektor 1 zvyšné údaje jednotiek a tak ďalej. Pretože kontrola údaje sú jednoducho XOR zo všetkých zápis údajov hodnôt pre zodpovedajúce sektora na každej údajov disky, tak dlho, ako staré sektor dát a staré hodnoty údajov kontrola známe, Nová kontrola údaje na jedinom sektore zápis sa môže vypočítať bez toho, aby čítať zodpovedajúcich sektorov z iných údajov disky. Teda len dva disky sú zapojené v jedinom sektore operáciu zápisu: cieľ údaje disku a zodpovedajúce disk, obsahujúci údaje o kontrole pre tento sektor. Toto je v kontraste k RAID 3 implementácie, ktoré vyžaduje, aby všetky disky v skupine čítať a písomné keď jedno sektor veľkosť písať vyskytuje. Hlavným prínosom RAID 5 distribuované kontrola údajov prístup je, že dovoľuje operácie zapisovania na vykonať súčasne. Umožňuje tiež niekoľko prečíta uskutoční súčasne a je účinný pri manipulácii s malé množstvá information. Toto je uprednostňovaná možnosť pri nastavovaní poruchy tolerancia Microsoft Windows NT Advanced Server.

Ako RAID 3, RAID 4 a RAID 5, obnoviť a znova

RAID 3, RAID 4 a RAID 5 diskového poľa vzory povoliť pre obnovu dát. Keď údaje sú napísané na viacerých diskoch údajov, XOR alebo všetky údaje hodnoty sa zapíše do skontrolovať disk. Ak jeden disk zlyhá, chýbajúce údaje z tohto disku sa môže určiť (znovuobjavený) prijatím XOR hodnôt údajov z zostávajúcich jednotiek údajov a kontrola disku. Táto operácia môžu zaviesť buď systém softvér alebo hostiteľský adaptér.

Vlastnosti

ID článku: 100110 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbhardware kbinfo kbmt KB100110 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:100110

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com