NTFS birimlerinde, büyük küçük harfe duyarlı dosya adları olan

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 100625 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bir büyük/küçük harf duyarlı dosya ve dizin adlandırma kuralı, POSIX uyumu gereksinimlerini bir parçası olarak, Windows NT Dosya Sistemi'ne (NTFS) sağlar. NTFS ve POSIX alt sistemi büyük/küçük harf duyarlılığı de tanıtıcı olsa bile, 16-bit Windows tabanlı, MS-DOS'A tabanlı, OS/2 tabanlı ve Win 32 tabanlı uygulamaları yoktur.

Daha fazla bilgi

NTFS, yalnızca büyük/küçük harf farklı aynı dizinde depolanan benzersiz dosya adları oluşturabilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki dosya adları, bir <a0>NTFS</a0> birimindeki bir dizin içindeki arada bulunabilir:
case.txt
case.txt
case.TXT
Bu dosyalardan birini Not Defteri gibi bir Win32 uygulaması içinde açmayı denerseniz ancak, yalnızca dosya Aç iletişim kutusunda yazdığınız dosya adı büyük/küçük harf ne olursa olsun, dosyalardan biri erişiminiz.

Diğer tutarsızlıklar da vardır. Dosya Yöneticisi ve Windows NT komut istemi, doğru dosyaların adlarını görüntüler. Küçük/büyük harf olarak farklı bir veya daha fazla dosya adlarını erişmeye çalıştığınızda <a0></a0> gibi COPY, normal komutları, ancak başarısız.

NTFS, NTFS ile etkileşim uygulamanın alt sistemi tarafından seçilmiş işlem biraz farklı iki modu destekler. Ilk tam olarak büyük/küçük harf duyarlı ve uygulama tarafından sağlanan dosya adları, diskteki seçilmesi, servis talebi içeren bir diskte saklanan adları eşleşen ister. Ikinci işlem modunu büyük koruma olmayan büyük/küçük harf duyarlı nesnesidir. Bunun anlamı, uygulamaları sağlanan ad adı, diskte saklanan durumunda bile farklıysa disk üzerindeki dosyaları seçebilirsiniz. Her iki modda, dosyalar oluşturmak için kullanılan durumda korumak unutmayın. Burada belirtilen davranış fark yalnızca, bir uygulama varolan bir dosyayı bulmak gereken uygulanır. POSIX tam büyük/küçük harf duyarlı modu, MS-DOS, WOW, çalışırken yararlanan ve Win32 dışı alt sistemler için büyük/küçük harf duyarlı modu kullanın.

Özellikler

Makale numarası: 100625 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbother KB100625 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:100625

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com