Proměnné prostředí v systému Windows NT

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 100843 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

ÚVOD

Existují tři úrovně proměnných prostředí v systému Microsoft Windows NT; na systémové proměnné prostředí, proměnné prostředí uživatele a proměnné prostředí, které jsou nastaveny v AUTOEXEC.Soubor BAT. Existují také některé předdefinované proměnné prostředí, které jsou nastaveny při zpracování uživatele přihlásí. Tento článek je věnován následujícím tématům:

 • Systémové proměnné prostředí
 • Uživatelské proměnné prostředí
 • AUTOEXEC.Proměnné prostředí BAT
 • Nastavení proměnných prostředí
 • Jak je vytvořena cesta
 • Změna uživatelských proměnných prostředí pomocí Ovládacích panelů

Další informace

Systémové proměnné prostředí

Systémové proměnné prostředí lze zobrazit pomocí ovládacího panelu podle Zvolíte-li na ikonu systém. Bez ohledu na to, kdo jsou vždy nastaveny tyto proměnné přihlášení a nelze je změnit kterýkoli uživatel.

Existuje několik dalších předdefinované proměnné, které jsou Nastavte při přihlášení uživatele, na které se nezobrazí v dialogovém okně systém:

  USERNAME
  USERDOMAIN
  NTVERSION (not available in Windows NT 4.0 anymore)
  WINDIR
  OS
  PROCESSOR_ARCHITECTURE
		
hodnoty: x 86, MIPS nebo ALFA
  PROCESSOR_LEVEL
		
hodnoty pro x 86: 3, 4, 5 hodnoty pro MIPS: 3000, 4000 hodnoty ALFA: 21064
  HOMEPATH
  HOMEDRIVE
  HOMESHARE
		
Tyto tři prostředí jsou nastaveny proměnné na základě hodnoty Domovský adresář. Domovský adresář uživatele určen v Správce uživatelů (vyberte profil a vlastnosti). Pokud doma univerzální konvence pojmenování (UNC), pak se používá Directory bude mít následující hodnoty:

HOMESHARE = \\<server name="">\<share name=""> HOMEPATH = \<path> HOMEDRIVE =<drive letter="">: </drive></path></share></server>


Pokud domovský adresář je místní cestu jako c:\nt a jejich bude vypadat takto:

HOMEDRIVE = c: HOMESHARE = HOMEPATH = \nt


Všechny výše uvedené proměnné prostředí jsou vždy k dispozici a proto může použít přihlašovací skripty.

Uživatelské proměnné prostředí

Uživatelské proměnné prostředí lze zobrazit také pomocí ovládacího panelu. Uživatel může přidat, odstranit nebo změnit proměnné prostředí v Uživatelské proměnné pro uživatele pole. Přijmout tyto proměnné přednost systémové proměnné prostředí. Je cesta uživatele připojeno k systémové cestě.

AUTOEXEC.Proměnné prostředí BAT

Všechny proměnné prostředí a cesty, nastavte v AUTOEXEC.Souboru BAT slouží k vytvoření prostředí systému Windows NT. Všechny cesty v AUTOEXEC.Soubor BAT se připojit k systémové cestě.

Nastavení proměnných prostředí

Proměnné prostředí jsou nastaveny v následujícím pořadí:

 • Systémové proměnné
 • AUTOEXEC.Proměnné BAT
 • Uživatelské proměnné

Jak je vytvořena cesta

Cesta je vyrobeno z cesty systému, který lze zobrazit v v dialogovém okně Systémové pole k systémové proměnné prostředí. Na Cesta uživatel připojen k systémové cestě. Potom cestu od AUTOEXEC.Je-li připojen soubor BAT.

Poznámka: Proměnné prostředí, LibPath a Os2LibPath jsou postaveny stejným způsobem (uživatel cestu, cestu systému + AUTOEXEC.Cesta BAT).

Změna uživatelských proměnných prostředí pomocí Ovládacích panelů

Uživatelské proměnné prostředí lze přidat, změnit nebo odstranit z Ovládací panely. Není nutné restartovat počítač po provedení některé z těchto změny. Změny se projeví ihned po ukončení systému Dialogové okno.

Další spuštění aplikace bude používat nové nastavení. Všechny ostatní aplikace spuštěné před byly provedeny změny nerozpozná. změny.

Vlastnosti

ID článku: 100843 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
Klíčová slova: 
kbenv kbmt KB100843 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:100843

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com