Vysvětlení Big Endian a Little Endian architektura

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 102025 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Při navrhování počítačů, jsou dvě různé architektury pro zpracování úložiště v paměti. Nazývají Big Endian a Little Endian a pořadí, ve kterém jsou uloženy bajtů v paměti. Windows NT bylo navrženo Little Endian architektury a nebyl navržen tak, aby byly kompatibilní s Big Endian, protože většina programů zapsat se některé závislostí na Little Endian.

Další informace

Tyto dvě věty, které jsou odvozeny z "Je ukládáno do" a "Trochu končit." Které odkazují určuje způsob uložení paměti. V počítačích Intel málo konce nejprve uložen. To znamená, že je slovo Hex jako 0x1234 jako (0x34 0x12) uložené v paměti. Je málo konce nebo spodní konec první uložené. Totéž platí pro hodnoty čtyř bajtů; například budou uloženy jako 0x12345678 (0x78 0x56 0x34 0x12). "Je ukládáno V" nemá Toto zpětné způsobem, takže 0x1234 budou uloženy jako (0x12, 0x34) v paměti. Tato metoda používá společnost Motorola počítače a můžete také použít v počítačích RISC. V počítačích s procesorem RISC MIPS a Počítače DEC Alpha jsou konfigurovatelné pro Big Endian nebo Little Endian. Systém Windows NT funguje pouze v režimu Little Endian v obou počítačích.

Kolem Little Endian architektury byl navržen systém Windows NT. Na Vrstvy HAL (Hardware Abstraction Layer) je napsán tak, aby všechny provozní problémy týkající se systému jsou automaticky zpracovány. Proto je nejdříve vytvořte vrstvu HAL, který může pracovat s architekturou Big Endian. Základní problém s portování kód je způsob, jakým kód je napsán pro všechny programy. Kód zapsán s často předpoklad, že je použit Big Endian nebo Little Endian. Může to nesmí být specifické pro vrstvu HAL; může být něco jednoduchého jako bit maskování grafiky. K objasnění tento pojem více, dva programování Příklady.

Příklad 1

  struct
  {
   WORD y;
   WORD x;
  } POS;

  lparam = (DWORD) POS;
				
V podstatě je předpokladů v kódu, který probíhá Little Endian použít. Přepínání bajtů je považován v "C" Struktura. To je rychlejší na architektuře Intel, ale nemusí fungovat s Big Endian.

Příklad 2

Dalším příkladem je běžnou praxí používání bit masky. Následující Příkladem bitová maska definující:
  #define BITMASK  0x0008
				
To umožňuje zkontrolovat, zda je 4. bit 1 Pokud je a s jiné číslo. Umožňuje také nastavit 4. bit podle nebo ing s jinou hodnotu. Pochází problém, kdy je nebo nebo a tento s Hodnota velikosti, DWORD (Double Word) nebo cokoli jiného než slova. To způsobí, že podivné věci dojde a neočekávané výsledky. Můžete nastavit, aby předpoklady o pracuje s Little Endian, ale nebude funkční stejným způsobem jako s Big Endian. Velké množství kódu je již vytvořené pomocí těchto předpokladů vestavěné.

Všimněte si, že čipy PowerPC a Sparc také buffering mezi málo Endian a Big Endian. Však Apple PowerMac provádění PowerPC čip je zachycen v Big Endian režimu. Proto může systém Windows NT port na na PowerPC, ale pravděpodobně ne PowerMac provádění PowerPC.

Vlastnosti

ID článku: 102025 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
Klíčová slova: 
kbhardware kbmt KB102025 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:102025

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com