NTVDM hatası: Sürücüde Disk yok

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 102418 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows NT oturum açtığınızda, aşağıdaki hata iletilerinden biri görüntülenir:

 • NTVDM - Disk yok
  Sürücüde disk yok. Lütfen A: sürücüsüne bir disket yerleştirin

  - veya -
 • NTVDM - Disk yok
  Sürücüde disk yok. Lütfen bir disket sürücüsüne yerleştirin.<drive letter=""> </drive>
Windows NT 4.0 hata:

 • <service>-Hiçbir Disk Sürücüde disk yok. Lütfen bir disket sürücüsüne yerleştirin. <drive.letter> <drive letter="">mantıksal bir CD-ROM sürücüsü burada ve burada <service>can olarak başlatılması gereken hizmetleri otomatik olarak SPOOLSS gibi ve SNMP.</service></drive></drive.letter></service>

Neden

Bu sorun, PATH ifadesindeki AUTOEXEC.BAT dosyası Windows NT sistem ortam değişkenlerini veya için kullanıcı ortam değişkenleri Disket sürücüsü veya CD-ROM sürücüsü <user name="">başvurur. </user>

Disket başvuru veya CD-ROM sürücüsü AUTOEXEC.BAT, Windows NT 4.0 oturum ancak görüntüler hata görüntülemez EDIT.COM, yazma gibi uygulamalar çalıştırdığınızda hata oluştu.EXE veya NOT DEFTERİ.EXE.

Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için sürücüde bir disk varsa veya Kaldır YOL ifadesi alınan giriş.

Sürücü harfi PATH ifadesindeki belirtilemez, ancak olacaktır Aşağıdaki kayıt defteri konumunda bulundu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\SETUP\WinntPath


Burada silin yeniden oturum açın.

Daha fazla bilgi

Windows NT kullanıcı kendi dikkate kapattığında arar bir AUTOEXEC.BAT dosyası, c sürücüsünün kök dizininde bulunan Dosya bulunursa, NTVDM.EXE sistem YOLUNU, PATH ortam değişkeni ekler ortam değişkeni. VDM yol değişkeni etkilenir.

NTVDM yol deyiminin geçerliliğini sınar. Sürücünün fiziksel olarak çıkar NTVDM testleri için sürücü türü (çıkarılabilir medyaya veya sabit). Sürücü ise bir disketten veya CD-ROM'u, geçerli bir ortam var olup olmadığını sınar. Yoksa bulunduğunda, hata iletisi görüntülenir. Geçersiz sürücü kullanılıyorsa AUTOEXEC.BAT yol ifadesi, hiçbir hata iletisi görüntülenir, yolu açılan VDM'ler değişkeninde geçersiz olacaktır.

Bir uygulamayı başlatmaya çalışırsanız, ayrıca aynı ileti görüntülenebilir Not Defteri gibi.EXE çalıştırma Dosya menüsünden seçerek, Program Yöneticisi'nde.

Özellikler

Makale numarası: 102418 - Last Review: 12 Mayıs 2013 Pazar - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbmt KB102418 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 102418

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com