Informácie o súbore LMHOSTS a preddefinované kľúčové slová

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 102725 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Súbor LMHOSTS je Lokálny textový súbor, ktorý priraďuje adresy IP NetBIOS názvy vzdialených serveroch, s ktorými chcete komunikovať cez protokol TCP/IP protokol. Systém Windows rozpoznal názvy namiesto IP adries pre sieť žiadosti a názov objavení procesu sa používa na správne smerovanie siete žiadosti pomocou protokolu TCP/IP. Preto vo všeobecnosti nie je názov objavení procesu smerovaný smerovač IP, súbor LMHOSTS umožňuje Windows stroje komunikovať pomocou protokolu TCP/IP cez podsiete.

Tento článok je rozdelená do nasledujúcich sekcií:
 • Súhrnné informácie
 • LMHOSTS položky vyrovnávacej pamäte
 • Preddefinované kľúčové slová
 • Ďalšie informácie o začlenení bloku

Súhrnné informácie

 • LMHOSTS obsahuje adresu IP „NetBIOS over TCP/IP"názov prekladov.
 • Súbor LMHOSTS sa používa iba rozhranie NBT (protokol NetBIOS over TCP/IP).
 • Súbor LMHOSTS obsahuje niektoré cenné dodatky LAN Manager a Windows for Workgroups LMHOSTS súboru, ako napríklad schopnosť podporovať smerovaný domény prihlásenie validácie.
 • LMHOSTS obsahuje statické informácie o adresy protokolu TCP/IP, ale pomocou prihlasovacie skripty a/alebo Replikačná služba, "master" súbor môže byť transparentne distribuované naprieč všetkých staníc.
 • V predvolenom nastavení súbor LMHOSTS by sa mal nachádzať v adresári %SYSTEMROOT%\SYSTEM32\DRIVERS\ETC (zvyčajne C:\WINNT\SYSTEM32\DRIVERS\ETC).

LMHOSTS položky vyrovnávacej pamäte

Podľa predvoleného nastavenia sú položky špecifikované s #PRE slovo s vyrovnávacou pamäťou na Inicializácia maximálne 100 položiek. Viac pôvodne uložené vo vyrovnávacej pamäti položky je možné získať úpravou nasledovnú hodnotu databázy Registry:
\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services \NetBT\Parameters\MaxPreload
Postupnosť použité na určenie NetBIOS na rozlíšenie adries IP je po: cache je overená, vysielanie k podsieti plnená, a potom skontrolovať ďalšie položky z LMHOSTS. Ak je pripojenie k nemá sídlo v rámci 15 sekúnd, TDI krát-out a chybové hlásenie zobrazí sa.

Preddefinované kľúčové slová

Všetky preddefinované kľúčové slová, ktoré sú platné pre počítače Windows a Windows Advanced Server nie sú platné pre súboroch LMHOSTS na Microsoft LAN Manažér alebo Microsoft Windows for Workgroups počítače. Tieto počítače nie je možné overiť radičmi domény smerovaný rovnakým spôsobom Windows NT počítače môžete. Byť schopný overiť ich, použitie protokolu TCP/IP LAN Manager Služba Extensions k dispozícii na všetkých OS/2 LAN Manager (verzia 21A alebo neskôr) servery.
#<remark line=""> </remark>
Použité na poznámku adresu IP na názvy systému NetBIOS.
# NESPLATENÉ
Určuje, ktoré položky by mala byť spočiatku predinštalované do vyrovnávaciu pamäť názvov.
# DOM:<domain_name> </domain_name>
Rozlišuje Windows Advanced Server servery z Windows pracoviská, server LAN Manager alebo Windows for Workgroups počítač. Toto kľúčové slovo je potrebná na všetkých serveroch, ktoré overujú platnosť prihlásenia žiadosti.
# NOFNR
Vyhnite riadené názov dotazy (DNS). Niektoré staršie verzie systému LAN Manažér nemôže spracovávať požiadavky NetBIOS DNS a vrátiť chyba 53. Uvedie túto vlajku v tom istom riadku sa predíde pomocou systému NetBIOS réžia dotazov na názvy.
# BEGIN_ALTERNATE
   #INCLUDE <\\server_name01\sharename\LMHOSTS>
   #INCLUDE <\\server_name02\sharename\LMHOSTS>
   ...
  #END_ALTERNATE
   Defines a redundant list of alternate locations for LMHOSTS files.
   The recommended way to #INCLUDE remote files is using a UNC path,
   to ensure access to the file. Of course, the UNC names must exist
   in the LMHOSTS file with a proper IP address to NetBIOS name
   translation.
  #MH
   Associates a single, unique NetBios computer name to an IP address.
   You can create multiple entries for the same NetBios computer name
   for each NIC in the multihomed device, up to a maximum of 25 different 
   IP addresses for the same name.
		
# GT
Používaný na definovanie Špeciálna skupina, ako napríklad tlačiarní alebo počítače, patria do skupín na intranete pre ľahkú, prehliadania alebo vysielanie. Špeciálne skupiny sú obmedzené na celkom 25 členov.
Prvé 3 kľúčové slová môžu byť použité spoločne určiť 1 NetBIOS nad protokolom TCP/IP názov na preklad adries IP. Napríklad:
  102.54.94.97 rhinodc #PRE #DOM:rhino #PDC for rhino domain 
  102.54.94.99 zoobdc #PRE #DOM:rhino #BDC for rhino domain 
Poznámka: PDC je primárny radič domény a BDC záložný radič domény.

Začať s adresou IP nasleduje názov NetBIOS, vopred položky je možné definovať v rozmanitých poradí. Odporúča sa vložiť dôležité položky prvý, pretože súbor je prístupný v sekvenčnom poradie.

Viac informácií o blok zaradenie kľúčové slová

Systém Windows poskytuje nové príkazov bloku, ktoré umožňujú centralizovanom umiestnení a riadenie súbor LMHOSTS. Okrem toho boli zahrnuté ustanovenia povoliť nadbytočné záložné kópie na viacerých serveroch. Nasledujúcich okien Príkazov bloku súboru LMHOSTS sú podrobne diskutovalo nižšie:
 • # ZAHŔŇAJÚ
 • # BEGIN_INCLUDE
 • # END_INCLUDE
 • # BEGIN_ALTERNATE
 • # END_ALTERNATE
Zablokovať zaradenie kľúčové slová (# BEGIN_INCLUDE, # END_INCLUDE):
  130.20.26.169 Trustedserver #PRE  #DOM:Testing # Test group domain
		
  #BEGIN_INCLUDE
  #INCLUDE \\localsrv\public\lmhosts    # Local domain
  #INCLUDE \\Trustedserver\public\lmhosts # Server in Testing domain
  #END_INCLUDE
		
Vyššie bloku zaradenie zadaný súbor LMHOSTS naskenovaní podľa nasledujúce podmienky:
 • Počas inicializácie TCP/IP lokálneho súboru LMHOSTS vyhľadávali # Nesplatené príkazy. Umiestni tieto položky vo vyrovnávacej pamäti jej názov. V Okrem toho všetky súbory LMHOSTS určenom príkazom #INCLUDE sú naskenované.
 • When resolving názov počítača (názov NetBIOS) na adresu IP #INCLUDE súbor je tiež hľadali Ak názov nie je možné nájsť v předpjatý vstupov cache.
 • LMHOSTS súbory kontrolujú vyriešiť adresu domény radič domény, ktorá nie je nájdený v názve předpjatý vyrovnávacej pamäte zoznam.
Výhodou tohto príkazu je, že umožňuje správcom systému, aby ľahko udržiavať centrálne umiestnený predlohy LMHOSTS súbor, ktorý môže byť prístup cez sieť každý uzol. Táto metóda funguje aj v celej podsietí použitie názvy UNC (universal naming convention) a LMHOSTS mapovania pre tieto položky.

Ak domény rozložené na viacero podsietí alebo ak radič domény pre doména je cez smerovač, je potrebné mať záznam v LMHOSTS súbor pre vyhľadanie radiča domény pre tento server s #DOM Predpona pridané (pre náš príklad trustedserver je radič domény pre doménu TESTOVANIE). Pozri IP riadok vyššie zaradenie bloku. Tento riadok sa musia objaviť pred #INCLUDE.

V predchádzajúcom prípade, testovanie domény má vzťah dôveryhodnosti s lokálnej domény. To je dôležité pre servery zahrnutého do bloku, ktoré sú nie v lokálnej domény.

Poznámka: Súbor LMHOSTS súbory umiestnené na serveroch, ktoré sú v dôveryhodnej doméne by čítaj oprávnenia pre každého group, ktorá zahŕňa všetky Lokálni používatelia a používatelia dôveryhodnej domény.

Alternatívny bloku začlenenia (# BEGIN_ALTERNATE, # END_ALTERNATE):
  #BEGIN_ALTERNATE
  #INCLUDE \\localsrv\public\lmhosts   # Local domain
  #INCLUDE \\Trustedserver\public\lmhosts # Server in Testing Domain
  #END_ALTERNATE
		
V tomto prípade "Alternatívny obsahovať" podmienka je splnená, ak jeden z #INCLUDE to je úspešný. To znamená, že iba jeden súbor LMHOSTS bude naskenované. Prvý úspešný #INCLUDE je iba súbor LMHOSTS, ktorý bude čítať.

Je to užitočné v udržiavaním viac kópií rovnakého súboru na rôznych servery. Ak jeden zo serverov nadol, pokúsi sa čítať LMHOSTS súbor z alternatívny server identifikované v bloku zaradenia.

Ďalšie informácie, vrátane úplného opisu všetkých týchto funkcie, je k dispozícii v súprave Windows Resource Kit.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Vlastnosti

ID článku: 102725 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
Kľúčové slová: 
kbnetwork kbmt KB102725 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:102725

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com