Postup zašifrování databáze bude v jazyka

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 104875 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Šifrování databáze má nic proveďte zabezpečení. Šifrování databáze však můžete použít k zabránění pomocí editoru soubor nebo disk číst a zapisovat data v souboru MDB Microsoft Access. Tento článek podle příklad ukazuje, jak zašifrovat soubor databáze Microsoft Access v aplikaci Microsoft Visual Basic verze 3.0 pro Windows.

Další informace

Bude čte a zapisuje data všechny stránky najednou. Každá stránka je vždy 2 kB v velikost. Na úrovni stránky, nikoli na úrovni dat se provádí šifrování. To znamená má proces šifrování žádná znalost co je na stránce pouze, je 2 kB dat potřebuje zašifrovány a zapsány. nebo čtení a dešifrovány.

Vše v souboru databáze MDB Microsoft Access je zašifrována, včetně tabulek, dotazů, formulářů, indexy a podobně. Použije algoritmus RSA společnosti pro šifrování databáze.

Režie účastní šifrování a dešifrování příčin je snížení výkonu v databázích šifrované přibližně 10-15 %. Šifrované soubory nemohou být komprimovány pomocí nástrojů jako je například PKZip stohovač, MS-DOS verze 6 DoubleSpace atd.

Šifrování jazyka

Pomocí příkazu CompactDatabase Microsoft Visual Basic verze 3.0 pro Windows zašifrovat soubor databáze Microsoft Access. Další informace o příkazu CompactDatabase zkontrolovat stránek 90 92 v příručce "Language Reference" jazyka verze 3.0.

Podrobný příklad šifrování

 1. Zahájení jazyka nebo z nabídky Soubor zvolit nový projekt (ALT, F, N), pokud je již spuštěna jazyka. Jako výchozí je vytvořen formulář Form1.
 2. Z nabídky Windows zvolit data Manager.
 3. Ve správci dat zvolte nová databáze z nabídky soubor. Potom vyberte Microsoft Access 1.0 nebo Microsoft Access 1.1.
 4. Zadejte název TESTING.MDB bude název souboru, který se chystáte vytvořit.
 5. Klepněte na tlačítko Nový a zadejte název tabulky Tabulka1.
 6. Klepněte na tlačítko Přidat a zadejte jméno jako název pole. Potom vyberte text pro typ pole a zadejte 15 jako velikost pole.
 7. Klepněte na tlačítko Přidat pro indexy a zadejte jméno index jako název indexu. Potom vyberte jedinečný primárního a klepněte na tlačítko Hotovo.
 8. Klepněte na tlačítko Otevřít a potom na tlačítko Přidat. Do pole jméno Další zadejte název (například Petr). Klepněte na tlačítko Přidat.
 9. Ukončete Správce dat a přidání příkazového tlačítka Form1.
 10. Přidejte následující kód do událostní procedury Command1 klepnutí:
    Sub Command1_Click ()
      Const DB_ENCRYPT = 2
      Const DB_LANG_GENERAL = ";LANGID=0x0809;CP=1252;COUNTRY=0"
  
      '** Enter the following two lines as one, single line:
      CompactDatabase "C:\VB\TESTING.MDB", "C:\VB\NEWTEST.MDB",
       DB_LANG_GENERAL, DB_ENCRYPT
    End Sub
  
  						
 11. V nabídce spustit příkaz Start (ALT, R, S) spusťte program. Klepněte na tlačítko Command1 zašifrovat soubor databáze TESTING.MDB. Kontrola nového souboru NEWTEST.MDB zvolit data Manager v nabídce Okno příkaz jazyka verze 3.0 pro Windows. Správce dat z nabídky Soubor zvolte otevřít databázi. Vyberte soubor NEWTEST.MDB.

Vlastnosti

ID článku: 104875 - Poslední aktualizace: 8. ledna 2003 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Visual Basic 3.0 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbmt KB104875 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:104875
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com