Visual Basic'te bir Microsoft Access veritabanını şifreleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 104875 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Veritabanını şifreleme güvenlik ile ilgisi vardır. Ancak, birisi bir dosya veya disk Düzenleyicisi verileri bir Microsoft Access .MDB dosya okuyup kullanmasını engellemek için veritabanını şifreleme kullanabilirsiniz. Bu makalede, Windows için Microsoft Visual Basic sürüm 3. 0'daki bir Microsoft Access veritabanı dosyasını şifrelemek nasıl örnek gösterilmektedir.

Daha fazla bilgi

Microsoft Access okur ve tüm verileri bir kerede bir sayfa yazar. Her sayfayı her zaman boyutu 2 K'dır. Şifreleme, verileri düzeyinde sayfa düzeyinde gerçekleştirilir. Bu şifreleme işlemini yalnızca, olan şifreli yazılır ve gereken veri 2 K sayfası nedir, hiçbir bilgi olduğu anlamına gelir. Okuma veya şifresi çözülür.

Her şey bir <a0>Microsoft Access .MDB</a0> veritabanı dosyasına, tablolar, sorgular, formlar, dizinler vb. dahil olmak üzere şifrelenir. Microsoft Access, veritabanını şifrelemek için <a0>RSA</a0> şirket algoritmasını kullanır.

Yükü nedenler şifresini çözme ve şifreleme de dahil, bir performans düşüşü, şifrelenmiş veritabanlarındaki yaklaşık % 10-15 ' dir. Şifrelenmiş dosyaları PKZip Yığıcı, MS-DOS sürüm gibi araçlar kullanarak sıkıştırılamaz 6 DoubleSpace ve bu böyle devam eder.

Visual Basic'te şifreleme

Bir Microsoft Access veritabanı dosyasını şifrelemek için Microsoft Visual Basic for Windows sürüm 3.0 içinde CompactDatabase deyimini kullanın. CompactDatabase deyimi hakkında daha fazla bilgi için Visual Basic sürüm 3.0 "Language Reference" el kitabındaki sayfaları 90-92 gözden geçirin.

Adım adım şifreleme örneği

 1. Visual Basic'ı başlatın veya Visual Basic zaten çalışıyorsa Dosya menüsünden New Project (ALT, F, N) seçeneğini belirleyin. Varsayılan olarak, Form1 oluşturulur.
 2. Windows menüsünden Veri Yöneticisi'ni seçin.
 3. Veri Yöneticisi'nde, Dosya menüsünden Yeni bir veritabanı seçin. Sonra Microsoft Access 1.0 veya Microsoft Access 1.1 seçin.
 4. Microsoft Access dosya adını oluşturmakta olduğunuz TESTING.MDB adını girin.
 5. Yeni düğmesini tıklatın ve Table1 tablonun adını girin.
 6. Ekle düğmesini tıklatın ve ad alan adı olarak girin. Ardından, alan türü için metni seçin ve 15 alan boyutu girin.
 7. Dizinler için Ekle düğmesini tıklatın ve ad dizini, dizin adı girin. Unique, <a2>ana</a2> ve <a4>Bitti tıklatın sonra seçin.
 8. Aç düğmesini ve sonra Ekle düğmesini tıklatın. Sonraki (örneğin, Can) bir ad adı alanına girin. Sonra Ekle düğmesini tıklatın.
 9. Veri Yöneticisi'ni kapatın ve Form1'e bir komut düğmesi ekleyin.
 10. Command1 tıklatın olay yordamına aşağıdaki kodu ekleyin:
    Sub Command1_Click ()
      Const DB_ENCRYPT = 2
      Const DB_LANG_GENERAL = ";LANGID=0x0809;CP=1252;COUNTRY=0"
  
      '** Enter the following two lines as one, single line:
      CompactDatabase "C:\VB\TESTING.MDB", "C:\VB\NEWTEST.MDB",
       DB_LANG_GENERAL, DB_ENCRYPT
    End Sub
  
  						
 11. Çalıştır) menüsünde, <a1>Başlat</a1> (program çalıştırmak için ALT, R, S) seçin. Command1 düğmeyi TESTING.MDB Veritabanı dosyasını şifrelemek için Ek Yardım düğmesini tıklatın. Yeni NEWTEST.MDB dosyasını denetlemek için <a0></a0>, veri Yöneticisi sürüm 3.0 Visual Basic'te <a1>Pencere</a1> menüsünden Windows için seçin. Veri Yöneticisi'nde Dosya menüsünden Veritabanı Aç'ı seçin. Ardından NEWTEST.MDB dosyayı seçin.

Özellikler

Makale numarası: 104875 - Last Review: 8 Ocak 2003 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Basic 3.0 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB104875 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:104875
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com