Kenarlık veya biçimlendirme gölgelendirme birden çok paragraf etkiler...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 105546 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Durum 1

Gölgelendirme veya kenarlık kenarlıklı veya Gölgeli arka arkaya birkaç paragraf bir grup içindeki tek bir paragraf biçimlendirme uygularsanız, Windows için Word tüm grubuna ardışık kenarlıklı veya gölgelendirilmiş paragraf biçimlendirme kenarlık ve gölgelendirme uygulayabilirsiniz.

Bu davranış göstermek için aşağıdakileri yapın:

 1. Yeni bir Word belgesi oluşturursunuz.
 2. Beş paragraf işaretleri eklemek için beş kez ENTER tuşuna basın.
 3. Beş paragrafları seçin.
 4. Kenarlıklar araç çubuğu görüntülenmiyorsa, görüntülemek için <a2>Biçimlendirme</a2> araç çubuğunda <a2>Kenarlıklar</a2> düğmesini seçin.
 5. Kenarlıklar</a0> araç çubuğundaki dış kenarlık düğmesini seçin.
 6. Ekleme noktasını beş paragrafları (hiçbir şey işaretlenmelidir) konumlandırın.
 7. Kenarlıklar</a0> araç çubuğunda gölgelendirme listesinden % 40 gibi gölgelendirme deseni seçin. Word, beş tüm paragraflara gölgelendirme uygular dikkat edin.

Durum 2

Kenarlık biçimlendirmeleri veya gölgelendirme kaldırdığınızda, Word aynı şekilde davranır. Word, kenarlık veya gölgelendirme tek bir paragraf biçimlendirmesini kaldırmak için tüm ardışık kenarlıklı veya gölgelendirilmiş paragraf kaldırabilirsiniz.

Neden

Word, ek gölgelendirme veya kenarlığı tüm paragrafları grubuna biçimlendirme uygular, kenarlıklı veya Gölgeli arka arkaya paragraflarda ekleme noktasını konumlandırın, ancak hiçbir şeyi seçmeyin. Word, gölgelendirme veya kenarlığı tüm paragrafları grubundan biçimlendirmeyi de kaldırır. Buna ek olarak, bazı metinler, kenarlıklı veya gölgelendirilmiş paragraf grubunda seçerseniz, Word uygular veya bu kenarlık veya gölgelendirme yalnızca seçili paragrafları biçimlendirme kaldırır.

Durum

Bu, Word'ün bir tasarım özelliğidir. Gölgelendirme veya birbirini izleyen paragrafları biçimlendirme kenarlık'i uyguladıktan sonra uygulama veya ek gölgelendirme veya yalnızca ekleme noktasını yerlerde paragrafları gruptaki getirerek gruptaki tüm paragrafları biçimlendirme kenarlık kaldırma.

Pratik Çözüm

Uygulama veya gölgelendirme veya kenarlık gölgeli veya Kenarlıklı paragraf bir grup içindeki tek bir paragraf biçimlendirmeyi kaldırmak istiyorsanız, paragrafın veya paragraf içinde bir metin seçin.

Özellikler

Makale numarası: 105546 - Last Review: 18 Ocak 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Word 6.0 Standard Edition
 • Microsoft Word 6.0a
 • Microsoft Word 6.0c
 • Microsoft Word 6.0 Standard Edition
 • Microsoft Word 95 Standard Edition
 • Microsoft Word 2.35acres
 • Microsoft Word 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbformat KB105546 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:105546
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com