Word Otomatik Kurtarma dosyalarını nasıl oluşturur ve kurtarır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 107686 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalenin Microsoft Word nasıl oluşturduğunu açıklar ve dosyaları Otomatik Kurtar (.asd) kurtarır (Word içindeki otomatik kaydetme 7.x) seçtiğinizde "Otomatik Kurtarma bilgilerini <n>dakikada bir Kaydet" onay kutusunu işaretleyin. (Bunu bulmak için seçeneği, Araçlar menüsünde Seçenekler'i tıklatın ve sonra Kaydet sekmesini tıklatın.) </n>

Daha fazla bilgi

Not Otomatik Kurtarma veya Otomatik Kaydet Kaydet komutunun yerini almaz. , Belgenizi belirli aralıklarla kaydetmek için Kaydet komutunu kullanmanız gerekir ve ne zaman Çalışmanızı tamamladıktan.

Otomatik Kurtarma için etkili yalnızca planlanmamış kesintinin, güç kesilmesi veya uygulama çöker. Dosyaları Otomatik Kurtar değildir bir oturum kapatma zamanlanmış veya sıralı bir kapatma ortaya çıktığında kaydedilmesi için tasarlanmıştır.

.Asd dosyalarının konumu ayarlama

Word, Otomatik Kurtarma dosyaları için bir konum ayarlamazsanız, yerleştirir. bunları geçici dizinde.

İçin .asd konumunu ayarlamak için izleyin aşağıdaki adımları:
 1. Üzerinde Araçlar menüsünde'ı tıklatınSeçeneklerve sonra tıklatın Dosya konumlarısekmesini tıklatın.

  Not Word 2007'de açmak için şu adımları izleyin. Dosya Konumlar iletişim kutusu:
  1. ' I tıklatın Microsoft Office düğmesi, ve i Word Seçenekleri.
  2. Sol bölmede Gelişmiş.
  3. Sağ bölmede Dosya Konumlar altında Genel bölümüne geçebilirsiniz.
 2. İçinde Dosya türleri kutusunaDosyaları Otomatik Kurtar

  Not İçinde 7.x Word,'ı tıklatın Otomatik kaydetme.
 3. ' I tıklatın Değiştir.
 4. Word için istediğiniz klasör adını girin Kurtarılan belgeleri depolar.
 5. Yeni bir klasör konumu gerekiyorsa,'ı tıklatın. Oluşturma Yeni klasör, yeni klasörün adını yazın,'ı tıklatın TAMAM, ve ' ı tıklatın TAMAM çıkmak için.

Adlandırma kuralları

Word 97 ve Word'ün sonraki sürümlerinde: adlandırma kuralı Word otomatik kurtarma dosyaları olan "Otomatik Kurtarma kaydetme of <document name="">.asd" belgenin dosya adını <document name="">olduğu.

Word 7.x: Word otomatik kaydetme dosyaları için adlandırma kuralı ~ Wra ###.asd, burada ### bir sayıyı rasgele Windows tarafından oluşturulur. </document></document>

Dosyaları kaydettiğiniz açma

Word'ü başlattığınızda, .asd dosyaları arar. Word bulur, aşağıdakileri yapar:
 1. Her .asd dosya için <document name="">.wbk olarak yeniden adlandırır. İçinde Word 7.0 SR-2 veya daha sonra .wbk uzantısıdır.

  Not: ### Word'ün herhangi bir adlandırma önler çünkü sayılar .asd dosya adı ile aynı olmayabilir Varolan .bak dosyalarını ile çakışıyor. </document>
 2. Tüm Otomatik Kurtarma dosyaları açar.
 3. Otomatik Kurtarma dosyası ("AutoRecovery save of siler " <document name="">.wbk veya ~Wra###.bak dosyası) yaptığınızda aşağıdakilerden biri izleyen:

  Kurtarılan dosyayı kaydedin. </document>
  - veya -
  Kurtarılan dosyayı kaydetmeden kapatın.

Ne zaman dosyalar yeniden adlandırılır

Word dosyaları Otomatik Kurtar durumda yeniden adlandırır, program askıda kalıyor (yanıt vermiyor) otomatik kurtarma dosyası açıldığında. Sonraki Word başlatıldığında aşağıdaki belirtilerden bakın.

Microsoft Office Word 2007, Microsoft Office Word 2003 ve Microsoft Word 2002

Word, belge kurtarma görev bölmesi dökümle başlayacak Word kurtarılan dosyaları kullanılabilir. Dosyanın adını izleyen olacak bir dosyayı kurtarma sırasında gerçekleştirildiği tarih gösterir durum göstergesi. , Son el ile kaydetmenizden dayalı özgün dosya özgün durumunu gösterir. , dosya kurtarma işlemi sırasında kurtarılan veya kaydedilen dosya kurtarılan durumudur işlem sırasında Otomatik Kurtarma kaydetme. Belge Kurtarma görev bölmesi sağlar dosyaları açmak, hangi onarımların yapıldığını görmek ve kurtarılan karşılaştırın sürümleri. Daha sonra kullanmak ve diğer silmek istediğiniz sürümü kaydedebilirsiniz sürümler, ya da daha sonra gözden geçirmek için tüm açık dosyaları kaydedin.

Word 2000

Word başlatılır. Word kurtarılan dosyayı algılayamaz Word belge açıkken başlar. Başlık çubuğunda belgedir <original filename="">(Kurtarılan) listelenir. Daha sonra seçeneği bulunmaktadır geri özgün adı veya farklı bir adla kaydetmek için dosyayı kaydedin. </original>

Word 97

Hatayla karşılaştı Word dosya bozulması <filename>açılıyor. Bu belgenin bir bölümü kurtarılabilir. Girişimi Şimdi kurtarma? </filename>
Evet'i tıklatırsanız, Word tüm kurtarmaya çalışır veya bir bölümü dosya. Hayır'ı tıklatırsanız, .wbk dosya kurtarma içinde kalır. Dizin.

Word 7.x

Word program kilitleniyor böyle otomatik kaydetme dosyaları yeniden adlandırır. (yanıt vermiyor) otomatik kaydetme dosyası açtığınızda. Bir sorun oluşursa otomatik kaydetme dosyası zarar hala iş kullanarak kurtarabilirsiniz Otomatik kaydetme dizininde bulunan ~Wra###.bak dosyasını.

Sözcükten sonra yeniden adlandırır, .asd dosyalarının otomatik olarak .bak dosyalarını böylece açmak değil, bunları el ile Dosya menüsünden Aç'ı tıklatarak açmalısınız. .bak listelemek için Dosya türü ~wra*.bak Dosya adı kutusuna.

Özellikler

Makale numarası: 107686 - Last Review: 9 Nisan 2013 Salı - Gözden geçirme: 8.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Word 2007
 • Microsoft Word 2002 Standard Edition
 • Microsoft Word 2000 Standard Edition
 • Microsoft Word 97 Standard Edition
 • Microsoft Word 2.35acres
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB107686 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 107686

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com