ACC: Visual/Access Basic bir derleyici Both iş ve bir yorumlayıcı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 109382 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Acemi kullanıcı: tek kullanıcılı bilgisayarlarda kullanıcı arabirimi hakkında bilgi gerektirir.

Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Visual Basic for Applications programlama dili (veya 2.0 veya önceki sürüm Access Basic programlama dilinde) derlenmiş bir dil ya da bir yorumlama dili olduğu anlatılır.

Daha fazla bilgi

C gibi geleneksel derlenmiş diller, kullanıcı tarafından okunabilen bir kaynak kodu, makine sistemi tarafından okunabilen ve çok daha hızlı nesne koduna derleyin. Bu nesne programları daha sonra kullanılacak bir yürütülebilir dosyaya bağlı gerekir. Kod tamamen derlenmiş kadar sözdizimi hataları genellikle yer değildir. (Bir özel durum ayrıştırma derleyiciler içindir.)

QBasic gibi geleneksel yorumlanmış diller, her kod satırının okuma, yazma gibi bilgisayar yönergeleri çevrilemiyor yorumlayıcıları kullanın. Bir yöntemin bir yorumlayıcıyla, yazarken kodunuzu sınayabilirsiniz üstünlüktür. Bazı durumlarda, bu satır satır yorum yavaş olabilir.

Visual Basic derlenmiş ve yorumlanan dilleri öğelerini içerir. Visual Basic, yazma, ancak Microsoft Access, bu yorum, arka planda gerçekleştirir ve herhangi bir performans düşüşü nedeniyle, bu yorumu gösteren, her kod satırının yorumlar.

Bu yorum ek olarak, Microsoft Access, kodunuzu derlenmiş ve yorumlanan kod, p-kodu veya pseudocode olarak bilinen bir birleşimi olarak derler. P-kodu yorumlanan kod daha çok daha hızlı çalışır. Kod'ı ilk kez çalıştırdığınızda veya Çalıştır) menüsünde tüm derleme tıklattığınızda, derleme işlemi gerçekleştirilir.

Microsoft Access 97'de, veritabanı uygulamaları, derlenmiş ve güvenli tutmak için başka bir düzenek sağlar. Bu özellik, MDE dosyası yap olarak adlandırılır. Bu, Visual Basic for Applications kodu metin gösterimi kaldırır ve yalnızca ikili derlenmiş p-kodu depolar.

Veritabanınız, veritabanının MDE dosyası tüm modüllerin derlenmesine olarak kaydedilmesi, Visual Basic kodu içeriyorsa, tüm düzenlenebilir kaynak kodun kaldırılmasına ve hedef veritabanının sıkıştırılmasına neden olur. Çalıştırmak, <a0></a0>, Visual Basic kodunuzun devam eder, ancak görüntülenemez veya düzenlenemez ve veritabanınızın boyutunu, kodun kaldırılması nedeniyle azalır.

Veritabanınızın MDE dosyası olarak kaydedilmesi aşağıdaki eylemleri engeller:
  • Görüntüleme, değiştirme veya form, oluşturma veya tasarım modüllerde görüntüleyin.
  • Nesne kitaplıklarına veya veritabanlarına başvuru ekleme, silme veya değiştirme.
  • MDE dosyası kaynak kod içerdiği için Microsoft Access veya VBA Nesnesi modellerinin yöntemleri ve özellikleri kullanarak kod değiştirme.
  • <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusunu kullanarak veritabanınızın VBA projesi adı değiştiriliyor.
  • Alma veya formların, raporların veya modüllerin verme. Ancak, tablolar, sorgular ve makrolar gelen içe veya olmayan MDE veritabanlarına dışa. Tüm tablolar, sorgular veya MDE veritabanı makrolarda alınabilir, ancak hiçbir formları, raporları başka bir veritabanı, veya modülleri, başka bir veritabanına alınabilir.

Özellikler

Makale numarası: 109382 - Last Review: 18 Ocak 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Access 1.0 Standard Edition
  • Microsoft Access 1.1 Standard Edition
  • Microsoft Access 2.0 Standard Edition
  • Microsoft Access 95 Standard Edition
  • Microsoft Access 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbprogramming KB109382 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:109382
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com