Ako nastaviť zdroje údajov ODBC na lietať

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 110507 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Môžete nakonfigurovať názvov zdrojov údajov ODBC (Open Database Connectivity) programovaním. To vám dáva flexibilitu exportovať údaje bez vynútenia používateľ výslovne použiť správcu ODBC alebo iné programy Zadajte názvy zdrojov údajov. To môže napríklad povoliť vaše program používať ODBC API (application programming interface) pre vývoz .XLS súbor. Na tento účel použiť funkciu SQLConfigDataSource().

Nasledujúci príklad využíva SQLConfigDataSource vytvoriť nové údaje programu Excel Zdroj nazýva "Nového zdroja údajov programu Excel":
  SQLConfigDataSource(NULL,ODBC_ADD_DSN,
   (LPSTR) "Excel Files (*.xls)",
   (LPSTR) "DSN=New Excel Data Source\0"
   "Description=New Excel Data Source\0"
   "FileType=Excel\0"
   "DataDirectory=C:\\EXCELDIR\0"
   "MaxScanRows=20\0");
Všimnite si, že zdroj údajov je skutočne adresár (C:\EXCELDIR). Programu Excel ovládač má adresárov ako jeho zdroje údajov a súbory ako jednotlivca tabuľky (samostatná tabuľka pre.Súbor XLS).

Ďalšie informácie o vytváraní tabuliek nájdete nasledujúce článkov databázy Microsoft Knowledge Base:
110508Vytváranie tabuliek s triedami databázy nadácie
Informácie nižšie pojednáva o parametre, ktoré je potrebné preniesť Funkcia SQLConfigDataSource() ODBC API. Použitie SQLConfigDataSource() funkciu, musí obsahovať ODBCINST.H hlavička súboru a použitie ODBCINST.LIB dovozné knižnica.

Poznámka: Pre 32-bitové aplikácie, musíte ešte zahrnúť ODBCINST.H hlavičku súbor, avšak musíte teraz prepojiť s ODBCCP32.lib

Poznámka: Informácie obsiahnuté v tomto článku sa duplikuje v „Naprogramovanie s MFC encyklopédia"dodaný s Visual c ++ 4.0. V Článok možno nájsť vyhľadávanie "SQLConfigDataSource" a výberom článok s názvom "FAQ: Programatically konfigurácia zdroj údajov ODBC".

DALSIE INFORMACIE

Poznámka: Tento článok bola pôvodne napísaná pre 16-bitové súčasti ODBC len. Súčasti ODBC 16-bitové na ukladanie informácií o použiť súbory INI nakonfigurovaný datasources (ODBC.INI) a nainštalované ovládače (ODBCINST.INI). V 32-bitovým súčastiam ODBC už používať súbory INI, ale namiesto toho písať také informácie v databáze Registry. Systém datasource informácie a nainštalovaný ovládač informácie sú uložené v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ ODBC\ v ODBC.INI a ODBCINST.INI, resp.. Non-systém datasources sú uložené v HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\ODBC\ODBC.INI. V zostávajúcej časti tohto článok, odkazy na ODBC.INI treba vykladať s odkazom na príslušnej časti databázy Registry, ak používate 32-bitové ODBC súčasti.

Názov zdroja údajov ODBC môžu byť vytvorené pomocou správcu ODBC program alebo podobné pomôcky. Niekedy je však žiadúce vytvoriť Zdroj údajov názov priamo z vašej žiadosti, tak, že môže byť prístup získané bez požadovania používateľovi spustiť samostatný nástroj.

Správca ODBC (zvyčajne inštalovaná v ovládacom paneli systému Windows) vytvorí nový zdroj údajov vložením položiek ODBC.Súbor INI. Toto súbor je Dotazovaná prostredníctvom správcu ovládača ODBC získať požadované informácie o zdroji údajov. Je dôležité vedieť, aké informácie musí byť umiestnené v ODBC.INI pretože budete musieť dodávať s volanie SQLConfigDataSource().

Hoci tieto informácie by mohli byť napísané priamo na ODBC.Súbor INI [bez použitia SQLConfigDataSource()], ľubovoľnej aplikácie, ktoré robí to je Opierajúc sa o súčasné techniky, ktorá správcu ovládača používa na udržanie jeho údajov. Ak neskôr revíziu správcu ovládača ODBC implementuje záznam vedenie o údajoch zdrojov v iným spôsobom, potom každá žiadosť použité, táto technika by byť rozbité. Je všeobecne odporúča používať API funkcie, keď jeden je zabezpečené.

Nižšie môžete nájsť vysvetlenie parametre SQLConfigDataSource() funkcie. Veľká časť informácií je prevzatá z ODBC API Programmer's Reference dodávané s Visual C++ verzie 1.5. Funkcia prototyp:
  BOOL SQLConfigDataSource(HWND hwndParent,UINT fRequest,
              LPCSTR lpszDriver,
              LPCSTR lpszAttributes);
hwndParent -Jedná sa o okno, ktoré sa použije ako vlastník všetky dialógové okná, ktoré boli vytvorené buď Správcu ovládača alebo konkrétne ovládač ODBC získať Ďalšie informácie od používateľa o nové údaje Zdroj. Ak nie je dostatok informácií poskytnutých v lpszAttributes parameter, zobrazí sa dialógové okno. Tento parameter môže byť NULL, pozri odkaz na špecifiká.

fRequest -Operácie vykonať. Možné hodnoty sú:
           ODBC_ADD_DSN: Add new user data
            source.
           ODBC_CONFIG_DSN: Modify an
            existing data source.
           ODBC_REMOVE_DSN: Remove an
            existing data source.
Tieto hodnoty sú k dispozícii v ODBC 2.53.0 alebo neskôr 32-bitové iba:
           ODBC_ADD_SYS_DSN: Add a new
            system data source.
           ODBC_CONFIG_SYS_DSN: Modify
            an existing system data
            source.
           ODBC_REMOVE_SYS_DSN: Remove
            an existing system data
            source.
lpszDriver -Popis ovládača. Ako uvádza dokumentácie, je to názov prezentované užívateľom, skôr než na fyzické ovládač (DLL). Môžete určiť popis ovládača pomocou programu Správca ODBC takto:

 1. Spustite program Správca ODBC.
 2. Vyberte Pridať. To vám zoznam nainštalovaných ovládačov.
Zoznam obsahuje ovládač popisy. Je tento opis že sa bude používať ako lpszDriver parameter. Všimnite si, že CELÝ popis sa použije [napríklad "Súbory programu Excel (*.xls)"] vrátane prípony súboru a zátvorky, ak existujú v popise.

Voliteľne môžete preskúmať súbor ODBCINST.INI, ktorý obsahuje zoznam všetkých položky ovládača a popisy v sekcii [ovládače ODBC].

lpszAttributes -Zoznam atribútov vo forme "keyname = hodnota". Tieto struny sú oddelené null koncovky s dvoma po sebe idúce null koncovky na konci zoznamu. Tieto atribúty bude primárne predvolené ovládača položky, ktoré idú do ODBC.Súbor INI pre nové údaje Zdroj. Jeden dôležitý kľúč, ktorý nie je uvedený v ODBC API reference pre túto funkciu, je "DSN" ktoré Určuje názov nového zdroja údajov. Zvyšok položky sú špecifické pre ovládač pre nový zdroj údajov. Často krát a nie je potrebné poskytnúť všetky položky, pretože ovládač môže vyzvať používateľ (ak hwndParent nie je NULL) s dialógovými oknami pre nové hodnoty. Možno budete chcieť výslovne dodávky predvolené hodnoty tak, že používateľ sa nezobrazí výzva.

Jeden spôsob, ako nájsť keynames a ich hodnoty je preskúmať položky databázy registry pre zdroj už nakonfigurované údajov, (snad jeden, že nakonfiguroval správca ODBC program):

Dôležité upozornenie Tento oddiel, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Ak databázu Registry upravíte nesprávne, môžu nastať vážne problémy. Preto dávajte pozor a postupujte presne podľa týchto krokov. Na dosiahnutie lepšej ochrany je vhodné pred úpravou databázu Registry zálohovať. To vám umožní obnoviť databázu Registry, ak sa vyskytnú problémy. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy Registry nájdete v nasledujúcom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy Registry v systéme Windows

 1. Použiť program regedit ísť doHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ODBC\ODBC.INI\
 2. Nájsť podregister, ktorý zodpovedá vašej názov zdroja údajov. Nßjdete tu dvojice kľúčové slovo. Varovania, ručne upravovať hodnoty databázy registry môže spôsobiť nestabilitu systému a možno neopraviteľná chyba.
Budete tiež chcieť preskúmať dokumentáciu pre konkrétny ovládač budete používať. Užitočné informácie možno nájsť v Pomocníkovi online pre vodiča, ktoré môžu byť prístupné spustením správca ODBC: kliknite na tlačidlo Pridať, vyberte názov ovládača a kliknite na tlačidlo OK. Keď informácie pre vytvorenie nového zdroja údajov je pre tohto konkrétneho vodiča, vyberte pomoc. Tým sa otvorí súbor Pomocníka pre tento konkrétny ovládač, ktorý všeobecne obsahuje dôležité informácie týkajúce sa použitia ovládača.

ODKAZY

ODBC Programmer's odkazom a SDK Guide (k dispozícii v Books Online).

Vlastnosti

ID článku: 110507 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Data Access Components 2.1
 • Microsoft Data Access Components 2.5
 • Microsoft Data Access Components 2.6
 • Microsoft Data Access Components 2.7
Kľúčové slová: 
kbdatabase kbhowto kbmt KB110507 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:110507

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com