Tablo yapısı ile veritabanı sınıf oluşturma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 110508 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Foundation Classes (MFC) sürüm 2.5 ve Açık Veritabanı Bağlanılabilirliği (ODBC) API (uygulama programlama arabirimi) erişmek ve verileri değiştirmek için kullanın. Bir tablo oluşturulmadan önce ODBC veri erişimine izin vermek için "veri kaynağına" yapılandırılmış olması gerekir. Bir veri kaynağı (örneğin, FoxPro, Access, SQL Server ve benzeri) veritabanları çeşitli bulunan verileri çeşitli konumlarda kümesidir (örneğin, yerel veya ağ). Yapılandırılmış ve adlı bir veri kaynağı olduğunda, Programcı yalnızca verilere bağlanmak için veri kaynağı adını belirtmeniz gerekir. Veri kaynağı için bir tablo oluşturmak için CREATE TABLE SQL deyimini kullanan bir dize yönteme ve CDatabase::ExecuteSQL() işlevini kullanın.

Programsal olarak bir veri kaynağı yapılandırma hakkında ek bilgi için lütfen aşağıdaki article(s) olarak Microsoft Knowledge Base'de bakın:
110507Nasıl yapılır: ODBC veri kaynakları üzerinde hızlı yapılandırma
Not: 'Visual C++ 4.0 ile birlikte gelen programlama ile MFC Encyclopedia' de bu makale, içinde yer alan bilgileri yineleniyor. Makaleyi bulunabilir, "Sözcüğünü için" arama ve başlıklı makaleyi seçme ' hakkında SSS: programlama yoluyla bir ODBC veri kaynağı yapılandırma '.

Daha fazla bilgi

Veri kaynağı oluşturmak için <a0></a0>, normalde bir simge olarak, Windows Denetim Masası'nda bulunan bir ODBC Yöneticisi program "ODBC" etiketli genellikle kullanılır.

FoxPro veri kaynağı gibi birçok veri kaynakları, veritabanlarının dizinleri belirtin. Bu veri kaynağını bir dizinse ve ayrı bir dosyada bulunan her tablo (dBASE veya FoxPro durumunda, her tablo bir .dbf dosyasıdır). Veri kaynakları, Microsoft Access ve SQL Server gibi diğer veri kaynaklarına veri kaynağı bağlantısı kurulamıyor önce bir şey olduğunu gerektirir. Örneğin, SQL Server ODBC sürücüsü kullanıldığında, kuşkusuz kurulmuş bir SQL sunucusu gerekir. Microsoft Access ODBC sürücüsü, bir veri kaynağı oluşturabilmeniz için önce bir .MDB oludğunu gerektirir. ODBC Yöneticisi programı aracılığıyla Access ODBC veri kaynağı oluştururken, iki seçenek sunulur; .MDB dosyayı seçebilirsiniz veya .MDB bir dosya oluşturabilirsiniz. Uygulamanızdan .MDB dosya oluşturma programlı bir biçimde değil. Uygulamanızın verilerini bir Access veri kaynağı (.MDB dosyası) yerleştirin gerektiriyorsa, bu nedenle, büyük olasılıkla kullanabilir ya da gerektiğinde bunu kopyalamak boş bir .MDB dosyası olmasını istediğiniz.

Belirlenen veri kaynağına sahip olduğunuzda, tablo oluşturma CDatabase::ExecuteSQL() işlevi ve CREATE TABLE SQL deyimini kullanarak kolayca yapılabilir. MyDB adlı bir veritabanı nesnesini sahipse, örneğin, aşağıdaki MFC kod bir tablo oluşturmak için kullanabilirsiniz:
  myDB.ExecuteSQL("CREATE TABLE OFFICES (OfficeID TEXT(10)"
          ", OfficeName TEXT(10))")
				
Yukarıdaki kod ACCESS veri kaynağındaki "OFISLERI bağlı myDB" adlı bir tablo oluşturur; bu tablo, "OfficeID" ve "OfficeName" iki alan içerir.

Not: CREATE TABLE SQL deyiminde belirtilen alan türleri, kullanmakta olduğunuz ODBC sürücüsü göre değişebilir. Örneğin, Btrieve ODBC sürücüsü, CREATE TABLE deyiminde yukarıda gösterilen türü "METIN" yerine "STRıNG" gerektirecektir. Bir veri kaynağı için kullanılabilir hangi alan türlerini bulmak için bir yol MSQUERY programıdır. MSQUERY, dosyayı seçin, Table_Definition seçin, bir veri kaynağından bir tablo seçin ve "Tür" birleşik giriş kutusunda görünen türe bakın.

Referanslar

Veri kaynakları hakkında daha fazla bilgi için bkz: "Veritabanı sınıfları Ansiklopedi" Çevrimiçi Kitapları'nda.

Özellikler

Makale numarası: 110508 - Last Review: 4 Şubat 2014 Salı - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Foundation Class Library 4.2, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Visual C++ 1.5 Professional Edition
  • Microsoft Visual C++ 1.51
  • Microsoft Visual C++ 1.52 Professional Edition
  • Microsoft Visual C++ 2.0 Professional Edition
  • Microsoft Visual C++ 2.1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbdatabase kbhowto kbprogramming KB110508 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:110508

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com