Nasıl yapılır: Windows NT Denetim Masası'nın fare uygulaması Değiştir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 110704 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Denetim Masası uygulaması fare sistemi ile birlikte gelen standart bir uygulama olarak içerir. Windows 3. 1'de, bu uygulama bir ıSV/OEM fare sürücüsü veya modülü tarafından geçersiz kılınabilir. Windows 3.1, bunun tarafından denetim masasındaki "Fare" GetModuleHandle() bir çağrıda yapılması gerekir. MOUSE.DLL veya MOUSE.EXE zaten sistemde yüklendiyse, Denetim Masası giriş noktası için "CPlApplet" görünecektir. Bulunan, Denetim Masası aşağıdaki iletileri gönderir:

  • cpl_newinquire
  • CPL_INQUIRE (eski tercih edilir)
Bu simge ve Denetim Masası'ndaki Fare simgesini değiştirmek için dizeleri döndürecektir.

Windows NT'DE GetModuleHandle() çağrısı nedeniyle, uygulamalar tarafından istemci-sunucu arabirimi çekirdek sürücü renk ayrımı çalışmaz. Sonuç olarak, aynı işlevselliği biraz farklı bir şekilde kazanılacağı gerekir. Denetim Masasındaki LoadLibrary ("bir MOUSE.DLL veya bir MOUSE.EXE aramak için fare") çağırır. Bu çağrı başarısız olursa, diğer herhangi bir denetimi yapılmaz.

LoadLibrary() başarılı olursa, Denetim Masası için "CPlApplet" giriş noktası arar, CPL_INIT ileti gönderir ve daha sonra bir CPL_NEWINQUIRE gönderir. CPL_NEWINQUIRE başarısız olursa, bir CPL_INQUIRE gönderilir; ancak, uygulama Uygula CPL_NEWINQUIRE iletinin daha yeni olması tercih edilir. Dize bilgileri CPL_NEWINQUIRE ileti tarafından döndürülen UNICODE veya ANSI olabilir (UNICODE tercih edilir) dwSize alanın doğru ayarlandığından sürece. Bu iletiler ve yapıları (örneğin CPLINFOW veya CPLINFOA, CPLINFOW varsayılan olduğu) için CPL.H ortak üstbilgi dosyasına bakın.

Kullanıcı fare uygulaması simgesini çift tıklattığında, MOUSE.DLL veya MOUSE.EXE CPlApplet arabirimden CPL_DBLCLK bir ileti alırsınız. Bu yordam, kendi iletişim yordamı çalıştırıyorsa, Denetim Masası true döndürmelidir. YANLıŞ'sa, iç fare iletişim kutusunda kullanıcıya sunulan döndürülür.

Modül kaldırma veya işten çıkarmak istediğinde fare uygulaması için Denetim Masası CPL_EXIT ileti gönderin. Uygulama UnRegisterWindowClass() çağrılıyor bellek boşaltma ve DLL'leri kaldırma gibi görevleri gerçekleştirmek için bu iletinin kullanmanız gerekir.

Not: It diğer standart Windows NT 3.1 Denetim Masası uygulamalarını herhangi birini değiştirmek mümkün değildir. Olarak, Windows NT 3.5, ayrıca klavye uygulaması aynı şekilde değiştirmek mümkündür.

Windows NT 4.0 ve daha sonra fare Denetim Masası uygulamasını, yerini değil, bir Denetim Masası uzantısı kullanılarak genişletilmiş.

Özellikler

Makale numarası: 110704 - Last Review: 11 Temmuz 2005 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Platform Software Development Kit - Ocak 2000 Sürümü, Ne zaman ne ile kullanilir:
    • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
    • Microsoft Windows NT 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbcpapplet kbhowto KB110704 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:110704

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com