16-Bit ve 32-bit programlar, Windows 95'te Multitask nasıl

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 117567 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows 95'te tüm 32 bitlik uygulamalar preemptively zamanlanır. PreEmptive çok görevli uygulamaların CPU denetimini veya kaybetmenize hazırlanır olup olmadığını, 32-bit uygulamalar arasında geçiş yapmak, Windows 95'i verir. Uygulama ve işletim sistemi arasında hiçbir olanlarla işbirliği yaparak, 32-bit çok görevli için gereklidir.

Daha fazla bilgi

32-Bit uygulamalar

32-bit uygulama programı arabirimi (API) işlevleri ve bu işlevleri çağıran uygulamalar preemptive çok görevli ile birlikte gelen concurrence gereksinimlerini işlemek için tasarlanmıştır. Tüm iç veri yapılarına her iş parçacığı için ayrı ayrı ayrılmış veya Semaforlar (veya önemli kod bölümleri) Bozulması karşı korumalı. Bu bir 32-bit uygulama başka bir 32-bit uygulama tarafından aynı anda aynı Apı'i ça??rarak gerekli verilere zarar sağlar. reentrant oldukları için 32-bit Windows ve kendi Apı bunun (yani, kodu çeşitli programlar tarafından aynı anda paylaşılabilir).

Daha fazla Windows 95, kendi adres alanında her bir program çalıştırarak, 32-bit uygulamalar kasıtlı olmayan veri kaybına karşı korur. Yani, bir uygulama için verileri başka bir uygulama için erişilemiyor. Bu koruma dezavantajı, aynı adres alanında çalışmakta olan ve birbirlerinin kod ve veri tam erişimi olduğu gibi uygulama kendilerinin arasında veri serbestçe paylaşamaz emin olur.

16 Bit uygulamalar

Windows 3.x ve Windows for Workgroups 3.x altında sık sık diğer programlara CPU denetimini oluşturan 16 bit uygulamalar cooperatively multitask. Bu tür bir yardımlaşan çok görevli, onu siler kadar CPU denetimini bir uygulama olduğunu anlamına gelir. Veri yapılarının Bozulması yardımlaşan görev geçerek engellenir.

Windows for Workgroups 3.x ve Windows 95, Windows 3.x altında tüm 16 bit uygulamalar aynı adres alanında çalıştırın. Aynı adres alanında çalıştırarak, uygulamalar kendi aralarında kaynakları paylaşabilir ve, ne yazık ki, başka bir uygulamadan veri yazarak, büyük bir risk altındadır.

Bazı 16-bit uygulamalar yardımlaşan çok görevli tarafından önerilen özellikleri bağlıdır. Bu uygulamalar aşağıdaki varsayımlar yapabilir:
  • Uygulamanın kendisinden denetimini verir kadar CPU, görüntüleme ve diğer kaynakların denetimini relinquished değil.
  • Kalem ve fırça gibi kaynaklar bir uygulama tarafından oluşturulan ve diğerine geçirilen.
  • Uygulamalar arasında veri paylaşımı, başka bir uygulama <a1>veri</a1> alanına yazarak yapılabilir.
16 Bitlik bir uygulama, başka bir uygulamaya sağladığını için önce (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.) yanıt vermeyi durdurursa, uygulamalar arasında geçiş yapmak için işbirliği bu bağımlılık nedeniyle Windows de kesmek neden olabilir. Bu sorun, yanıt vermeyen uygulama kapatılıyor ve devam etmek, Windows ve diğer çalışan programları yardımcı zahmetinden Windows 3. 1'olarak uygulama yerel olarak yeniden özellik. Yerel yeniden başlatma özelliğini her zaman çalışmıyor unutmayın; başarısını üzerinde belirli uygulama askıda kalmasına neden olan sorunun önem bağlıdır.

Not: Yerel yeniden özellik yanıt vermeyen bir uygulamayı kapatmak için CTRL + ALT + DEL kullanmanıza olanak sağlar.

Windows 95, 4 megabayt (MB) bir bilgisayarda çalışan ve temel olarak eski işlevselliğine için 16 bit kodunun çoğunu koruyarak ve bu yeni işlevsellik için 32 bit kod ekleyerek preemptive çok görevli sağlayan geriye dönük uyumluluk için gereksinimlerini bakiyeleri.

Bu, bazı 32 bit çağrıları 16-bit kodu (veya tersi eşlenen anlamına gelir. 32 Bitlik bir uygulama, 16-bit kodu aradığında, hatalı tasarlanmış bir 16 bit program 32-bit bir uygulamanın askıda kalmasına neden olabilecek bir olasılığı vardır.

Bu sorun, aşağıdaki koşulların her ikisi de varsa oluşabilir:
  • Bir 16 bit uygulama denetimi oluşturan önce duruyor.
  • 32 Bitlik BIR uygulama için 16 bit kodu yönlendirilen bir API) çağırır.
Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, yanıt vermeyi durdurdu 16 bit uygulamayı kapatmak için yerel yeniden başlatma özelliğini kullanın. Geliştirme yerel yeniden özellikle Windows 95'te 16 bit uygulamalar daha güçlü hale getirmek için yapılmıştır.

Özellikler

Makale numarası: 117567 - Last Review: 15 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB117567 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:117567
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com