NetBIOS přes TCP/IP překlad a WINS

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 119493 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Rozhraní NetBIOS nad protokolem TCP/IP je součástí sítě, která provádí název počítače Mapování adresy IP, překlad adres IP (protokolu NETBT.SYS v systému Windows NT a VNBT.OVLADAČ VXD v systému Windows Worgroups a Windows 95). Aktuálně jsou k dispozici čtyři NetBIOS prostřednictvím metody pro rozlišení názvu protokolu TCP/IP: b uzel, uzel p, uzel m a h uzel.

Další informace

B-uzel

Používáte-li uzel b, vysílání se používají pro registraci názvu a název rozlišení. V síti TCP/IP, je-li směrovač IP není nakonfigurován tak, aby předat registrace názvu a název dotazu vysílání, systémy různých podsítí, nebude možné zobrazit navzájem, protože není přijímat vysílání. Překlad názvů uzlu b není nejvhodnější na větší sítě, protože jeho spolehnutí se na vysílání lze zatížení sítě s vysílání.

Microsoft upravena uzlu b

TCP/IP používá v systému Microsoft Windows NT používá upravenou verzi uzlu b překlad názvu. Upraven Microsoft works rozlišení název uzlu b, v následujícím způsobem:

 • Pracovní stanice nejprve zkontroluje mezipaměť LMHOSTS a pokud najde Název NetBIOS vrátí adresu IP.
 • Dále pracovní stanice se pokusí vysílání k překladu názvu (to funguje stejným způsobem jako řešení uzlu b) a pokud je cílový systém je aktivní, vrátí jeho adresy IP.
 • Nakonec bude kontrolovat pracovní stanice (je-li systém Windows NT) Soubor LMHOSTS v \<winnt_root>\system32\drivers\etc adresáře</winnt_root>

Uzel P (nebo uzel Point to Point)

Při překládání názvu uzel p, vysílání se nepoužívají pro název název nebo registrační rozlišení. Místo toho všechny systémy zaregistrovat s NetBIOS Název serveru (NBNS) po spuštění. Odpovídá NBNS mapování názvů počítačů na adresy IP a ujistěte se, že žádné duplicitní názvy jsou registrovány v síti. Všechny systémy musí znát IP Adresy NBNS, která je ekvivalentní WINS Server. Pokud systémy nejsou konfigurovány s správnou adresu IP pro NBNS, název uzel p řešení nebude fungovat.

Metoda řešení názvu s uzlem p používá řízené User Datagram Protocol Datagramy (UDP) a relace TCP pro své sdělení z a NBNS.

Uzel p překlad Hlavní nevýhodou je, že pokud nemůže být NBNS přístup, nebude existovat žádný způsob, jak překládat názvy a proto žádný způsob přístupu jiné systémy v síti.

Uzel M (nebo smíšené uzlu)

M-uzel používá kombinaci uzlu b a p uzel pro překlad názvů. To metoda používá nejprve v uzlu b a potom uzel p, které by teoreticky měla zvýšit výkon místní sítě (LAN). M-uzel má výhodu nad uzel p v tomto případě nedostupnosti NBNS systémy v místní podsíti ještě přístupné prostřednictvím uzlu b rozlišení.

M-uzel není obvykle nejlepší volbou pro větší sítě, protože jej používá b uzel a tedy výsledky ve vysílání. Ale když máte velký sítě, které se skládají z menších subnetworks připojen prostřednictvím pomalých spojích rozsáhlé Propojení sítě WAN, uzel m je upřednostňovanou metodou, protože se sníží Částka komunikace přes pomalé propojení.

Uzel H (nebo hybridní uzel)

H-uzel překlad názvů, který je aktuálně ve formě konceptu RFC, také používá. b uzel a uzel p, avšak používala pouze uzel b jako poslední. Když nakonfigurován pro použití s uzlem h, systém vždy nejprve pokusí použít uzel p a POUZE v případě, že selže uzel p, pak pomocí uzlu b. Kromě toho může být systém nakonfigurován pro použití souboru LMHOSTS po selhání uzel p a před dalším pokusem b uzel.

H-uzel řešení nevyžaduje registrace úspěšná uzel p systém inicializace však systém použije výhradně do uzlu b úspěšná registrace uzel p. Pokud není k dispozici NBNS a systém rekreační oblasti použití rozlišení uzlu b, bude i nadále pokusí kontaktovat NBNS tak, že se můžete vrátit pomocí uzel p, pokud se stane NBNS k dispozici.

Princip služby WINS

Ve výchozím nastavení v případě, že systém je nakonfigurován pro použití služby WINS pro svůj název rozlišení, dodržuje h uzel pro registraci. Název rozlišení, bude také dodržovat uzel h, ale s několika rozdíly. Jeho bude:

 • Zkontrolujte, zda je název místního počítače.
 • Zkontrolujte své mezipaměti vzdálených názvů. Libovolný název, který je vyřešen umístěn do do mezipaměti, kde zůstane po dobu 10 minut.
 • Zkuste WINS Server.
 • Zkuste vysílání.
 • Kontrola souboru LMHOSTS, pokud je systém nakonfigurován pro použití LMHOSTS soubor.
 • Zkuste v souboru HOSTS nebo DNS, je-li nakonfigurovat tak, aby.

Vlastnosti

ID článku: 119493 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
 • Protokol Microsoft TCP/IP pro systém Windows for Workgroups 3.11
Klíčová slova: 
kbmt KB119493 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:119493

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com