NetBIOS over TCP/IP názvov a WINS

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 119493 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Protokol NetBIOS over TCP/IP je sieťovú súčasť, ktorá vykonáva názov počítača na Mapovanie adresy IP, názov rezolúcie (NETBT.SYS v systéme Windows NT a VNBT.VXD v systéme Windows pre Worgroups a Windows 95). V súčasnosti sú štyri NetBIOS cez TCP/IP meno uznesenie metódy: b-uzol, uzol p, m-uzol a h uzla.

DALSIE INFORMACIE

B-uzol

Pri použití b uzla, vysielanie sa používajú na registráciu názvu a názov rozlíšenie. Na sieti TCP/IP, ak smerovač IP nie je nakonfigurovaný na dopredu registráciu názvu a názov dotazu vysielaní, systémy na rozdielnych podsieťach nebude schopný vidieť navzájom, pretože nevytlačia príjem vysielania. B uzla meno uznesenie nie je najlepšia voľba na väčších sietí, pretože jej závislosť na vysielanie môžete načítať siete s vysielanie.

Microsoft modifikované B-uzol

TCP/IP používa v Microsoft Windows NT používa upravenú verziu b-uzol rozlíšenie názvu. Microsoft modifikované b uzla názov rozlíšenie práce v nasledovným spôsobom:

 • Pracovná stanica najprv skontroluje vyrovnávaciu pamäť LMHOSTS, a ak zistí Názov NetBIOS, vráti adresu IP.
 • Ďalej, pracovná stanica pokúsi vysielanie na preklad názvu (to funguje rovnakým spôsobom ako b-uzol rozlíšenie) a ak cieľový systém je aktívny, vráti adresy IP.
 • Napokon, bude kontrolovať stanicu (ak je systém Windows NT) Súbor LMHOSTS v \<winnt_root>\System32 Drivers\Etc adresár</winnt_root>

Uzol P (alebo uzol Point to Point)

Pri použití uzol p názvov vysielania nie sú používané meno registrácia alebo meno uznesenie. Namiesto toho všetky systémy zaregistrovať s NetBIOS meno servera (NBNS) na spustenie. NBNS je zodpovedný pre priradenie názvov počítačov na adresy IP a uistiť sa, že žiadne duplicitné názvy sú zaregistrované v sieti. Všetky systémy musia poznať IP adresa NBNS, ktorá je ekvivalentná serverom WINS. Ak systémy nie sú konfigurované s správnu adresu IP pre NBNS uzol p meno rozlíšenie nebude fungovať.

Uzol p metóda na rozlišovanie názvov používa riadené User Datagram Protocol Datagramy (UDP) a TCP relácie pre jej oznámenie a z NBNS.

Hlavnou nevýhodou uzol p meno uznesenie je, že ak nemôže byť NBNS zobrazená, bude existovať len žiadny spôsob, ako vyriešiť názvy a teda žiadny spôsob, ako získať prístup k ostatné systémy na sieti.

M uzla (alebo zmiešané uzol)

M-uzol používa kombináciu b uzla a uzol p pre rozlíšenie názvu. Toto metóda využíva najprv b uzla a potom p-uzla, ktorý teoreticky by sa mala zvýšiť výkon lokálnej siete (LAN). M-uzol má výhodu nad uzol p v, že ak NBNS je nedostupné, systémy v lokálnej podsieti môže stále dostupné sú cez b uzla rozlíšenie.

M-uzol zvyčajne nie je najlepšou voľbou pre väčších sietí pretože používa b uzla a teda výsledky vo vysielaní. Avšak, ak máte veľkú sieť, ktorá pozostáva z menších adresácia pripojený cez pomalé Wide Area Prepojenia siete WAN, M-uzol je preferovaný spôsob, pretože zníži čiastka komunikácie cez pomalé prepojenia.

H uzla (alebo hybridné uzol)

H uzla názov uznesenia, ktoré je v súčasnosti vo forme návrhu RFC, tiež používa b uzla a p-uzla, avšak sa používa iba b uzla ako posledná možnosť. keď, kedy nakonfigurovaný na používanie h uzla, systém bude vždy prvé skúste použiť uzol p a potom použite b uzla, iba ak p-uzol zlyhá. Okrem toho môže byť systém nakonfigurovaný na používanie súboru LMHOSTS po p-uzol zlyhá a pred pokusom b-uzol.

H-uzol rozlíšenie nevyžaduje registráciu úspešné uzol p systém sa inicializovať, avšak systém, bude využívať striktne b uzla do uzol p registráciu uspeje. Ak NBNS nie je k dispozícii a systém stredísk na pomocou b-uzol rozlíšenie, bude naďalej pokúsia kontaktovať NBNS, tak že sa môžete vrátiť do použitím uzol p, ak sa stane NBNS available.

Ako funguje WINS

V predvolenom nastavení, keď systém je konfigurovaný pre použitie služby WINS pre jeho názov rozlíšenie, dodržiava h uzla pre registráciu názvu. Pre názov rozlíšenie, to bude dodržiavať aj h uzla, ale s pár rozdiely. To bude:

 • Skontrolujte, či je názov lokálneho počítača.
 • Skontrolujte jeho vyrovnávacej pamäte pre vzdialené názvy. Názov, ktorý je vyriešený je umiestnený v cache, kde zostane počas 10 minút.
 • Skúste WINS Server.
 • Skúste vysielania.
 • Skontrolujte súbor LMHOSTS, ak systém je nakonfigurovaný na používanie LMHOSTS súbor.
 • Skúste súbor HOSTS a potom DNS, ak tak nakonfigurovaný.

Vlastnosti

ID článku: 119493 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft TCP/IP for Windows for Workgroups 3.11
Kľúčové slová: 
kbmt KB119493 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:119493

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com