Ad WINS hizmetiyle kayıtlı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 119495 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows XP sürümü için bkz: 314104.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

WINS sunucusunun kayıtlı adları üç gruplara bölünebilir:

 • Bilgisayar Adı
 • Etki alanı adı
 • Diğer/özel adlar
Her bir WINS istemcisi gerçekten adını üç veya dört kez bir WINS sunucusuyla kaydeder.

Not: Windows NT sürüm 3.5 (MS-DOS) ve Microsoft Network istemcisi sürüm 3.0 için LAN Manager sürüm 2.2 c istemcisi) ile birlikte gelen The MS-DOS istemcilerinin WINS çözümlemesi ancak olmayan kayıt için destek sağlar.

Birkaç özel Netbıos adları, korumak ve gözatma listelerini almak için de kaydedilir. Burada listelenen adları "Name(xx)" adı (xx) onaltılık değeri gösterilir ve boşluk 16th bayt için sıfır.

Daha fazla bilgi

Kayıtlı bilgisayar adları:
\\ <a1><computer_name></a1> [00 h]
Bu ad WINS istemci iş istasyonu adı için kaydedilir.

\\ <a1><computer_name></a1> [03 h]
Bu ad WINS Messenger hizmeti için kaydedilir.

İstemci:

\\ <a1><computer_name></a1> [BFh]
Ağ yardımcı programı (netmon çalıştırırken kayıtlı grup adı) izleme bu ad için bir ağ izleme Aracısı hizmeti tarafından kaydedilir ve yalnızca sistemde bir hizmeti başlatılmışsa görüntülenir. Bilgisayar adı olmayan tam 15 karakter, adı ile sıfır artı (+) simgeler.

\\ <a1><computer_name></a1> [BEh]
Ağ izleme Aracısı (Uzaktaki Aracı başlatıldığında kaydedilir, benzersiz bir ad)

\\ <a1><computer_name></a1> [1Fh]
Bu ad, ağ dinamik veri değiş için (NetDDE) kayıtlı Hizmetleri ve sistem üzerinde NetDDE hizmetlerinin başlatıldığından, yalnızca görünür. Varsayılan olarak Windows NT sürüm 3.5, NetDDE hizmetleri otomatik olarak başlatılmaz.

\\ <a1><computer_name></a1> [20 h]
Bu ad WINS istemcisindeki sunucu hizmeti için kaydedilir.

\\ <a1><computer_name></a1> [21 h]
RAS istemcisi.

\\ <a1><computer_name></a1> [06 h]
RAS Sunucusu hizmeti.

Kayıtlı etki alanı adları:

\\ <a1><domain_name></a1> [00 h]
Bu örnek etki alanı adının, LAN Manager tabanlı sistemlerden tarayıcı yayınlarını alabilir, iş istasyonu tarafından kaydedilir. Böylece, diğer Microsoft LAN Manager bilgisayarları ağ üzerindeki sunucuları izlemek için Microsoft LAN Manager'da sunucu bildirilerini yayın adıdır. Windows bilgisayarları LMAnnounce seçeneği, sunucu hizmeti, Denetim Masası/ağları yapılandırma tarafından etkinleştirildi sürece bu yayınları yapmayın uygulama.

\\ <a1><domain_name></a1> [1Bh]
Windows NT sunucu tarafından bu örnek etki alanı adının kayıtlı etki alanı ana tarayıcı çalışan ve uzak etki alanları gözatma izin vermek için kullanılan sistem. Bir WINS sunucusu, bir WINS sunucusu bu ad için sorgulandığında, sistem bu adın kayıtlı IP adresini döndürür.

\\ <a1><domain_name></a1> [1Ch]
Bu adı kullanmak için etki alanındaki etki alanı denetleyicileri tarafından kaydedilir ve en çok 25 IP adresi içerebilir. Bir IP adresi, birincil etki alanı denetleyicisi (PDC), olur ve başka bir 24, yedekleme etki alanı denetleyicileri (BDC) IP adreslerini olacaktır. Etki alanı [1Ch] ile BDC'ler PDC bulmak için kullanılır ve pass-kimlik doğrulama ile oturum açma isteği doğrulamak için gerekli olduğunda kullanılır.

\\ <a1><domain_name></a1> [1Dh]
Bu örnek, etki alanı adı, yalnızca, yalnızca olabilir bir etki alanı için ana tarayıcı olarak kaydedilir. Bu ad, yedek tarayıcılar tarafından şablonu tarayıcıdan kullanılabilen sunucuların listesini almak için ana tarayıcı ile iletişim kurmak için kullanılır.

\\ <a1><domain_name></a1> [1Eh]
Bu ad, tüm tarayıcı sunucularına ve potansiyel tarayıcı tarafından kaydedilen sunucular bir etki alanı veya çalışma grubu. Bir seçim zorlamak için ana tarayıcılar, gözatma listelerini doldurmak için gönderilen istekleri bildiri ve seçim istek paketleri kullanılır.

Diğer/özel adlar:

Bilgisayar adlarını ve etki alanı adlarının yanı sıra aşağıdaki adları, WINS veritabanında da görüntülenir.

\\--__MSBROWSE__[01h]
Bu ad ana tarayıcısı tarafından kaydedilir ve yayın ve yerel alt ağda bir etki alanı duyuruları almak için kullanılır. Bu bu ana tarayıcılar için farklı etki alanlarında farklı etki alanlarının adlarını ve bu etki alanlarına ana tarayıcılarda adlarını öğrenmek adıdır. WINS sunucu, her zaman bir WINS sunucusu bu ad için bir ad sorgusu aldığında, istek sunan istemcinin yerel alt ağ için alt ağ yayın adresini döndürür.

\\ <a1><username></a1> [03 h]
WINS veritabanının görüntülerken, şu anda oturum açmış kullanıcıların kullanıcıadları WINS veritabanında kaydedilir. Kullanıcı adı, kullanıcı, kullanıcı adı için gönderilen tüm 'net send' komutları alabileceksiniz sunucu bileşeni tarafından kaydedilir.

Özellikler

Makale numarası: 119495 - Last Review: 11 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnetwork KB119495 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:119495

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com