Chyby, vytvárať súbory alebo priečinky v koreňovom adresári

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 120138 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Môže sa zobraziť chybové hlásenie pri vytváraní súboru alebo priečinka v Koreňový adresár. Presné chybového hlásenia závisí od metódy použitej na vytvoriť súbor alebo priečinok.

Pomocou príkazu KÓPIU v relácii MS-DOS správy takto:
  Cannot make directory entry - <filename>
				
Programy WordPad a Skicár správa nasledujúce pri ukladaní súboru do koreňového adresár:
  <filename>: This filename is not valid.
				
Keď sa pokúšate vytvoriť nový priečinok v koreňovom adresári v priečinku Tento počítač alebo Windows Explorer, zobrazí sa nasledovné chybové hlásenie:
Nedá sa vytvoriť <"new folder"="">. Skontrolujte, či disk nie je plný alebo iba na čítanie. </"new>
Poznámka: Je táto informácia presná pre štandardné tabuľku FAT 16 (FAT16) systému súborov, ale sa neuplatňuje na systém súborov FAT32. Pre viac informácie o FAT32, pozri nasledujúci článok Microsoft Knowledge Base:
154997 Popis systém súborov FAT32

PRICINA

Tento problém sa vyskytuje, keď boli použité všetky položky 512 koreňového adresára. Tento problém sa môže vyskytnúť aj s menej ako 512 súborov a priečinkov v Koreňová adresár, pretože systém Windows 95 používa dodatočné adresárových položiek na Skladujte dlhé názvy súborov.

STAV

Sa zabezpečila kompatibilita systému MS-DOS, Windows 95 využíva štandardný súbor Tabuľka FAT (FAT) systému súborov. Koreňový adresár pre disk FAT má pevnú veľkosť a sú uložené v pevnom mieste na disku. Všetky pevného disku jednotky na ukladanie koreňového adresára použiť 32 sektory 512 bajtov. Toto limity koreňovom adresári pevného disku, jednotky na 16 K: 32 sektory x 512 bajtov na sektor = 16 384 bajtov alebo 16 K.

MS-DOS používa jedna položka adresára pre každý súbor a priečinok, ale systém Windows 95 používa dodatočné adresárových položiek na ukladanie dlhé názvy súborov a priečinkov názvy a pridružených 8.3 aliasy. To znamená, že môžete spustiť z položky adresára s menej ako 512 súbory alebo priečinky v koreňovom adresári adresár.

Priečinky nemajú pevnú veľkosť, takže jediné obmedzenie počtu súbory alebo priečinky môžete ukladať v priečinku Windows 95 je voľný disk priestor. Z tohto dôvodu, je to najlepšie na ukladanie súborov (programov a údajov) v priečinku vypnutie hlavného adresára.

RIESENIE

Použiť nasledovný postup na voľný položky koreňového adresára:
 1. Skontrolovať jednotku pre neplatné dlhé názvy súborov a potom defragmentovať riadiť takto:

  Použite pravé tlačidlo myši kliknite na ikonu v priečinku Tento počítač alebo Windows Explorer a kliknite na položku Vlastnosti v ponuke, zobrazenú. Kliknite na kartu nástroje a potom na tlačidlo skontrolovať. Vykonať predvolený korekcie, ak sú zistené neplatné dlhé názvy súborov. Potom vyberte defragmentovať Teraz.
 2. Premenujte všetky súbory alebo priečinky v koreňovom adresári pomocou len horná- prípad 8.3 kompatibilných názvoch súborov alebo priečinkov.

  Znaky, ktoré sú platné pre 8.3 kompatibilných názov súboru alebo priečinka zahŕňať akúkoľvek kombináciu písmen (A-Z) a/alebo čísla (0-9), plus tieto zvláštne znaky:
     $  Dollar sign
     %  Percent sign
     '  Apostrophe
     `  Opening single quotation mark
     -  Hyphen
     @  At sign
     {  Left brace
     }  Right brace
     ~  Tilde
     !  Exclamation point
     #  Number sign
     (  Opening parenthesis
     )  Closing parenthesis
     &  Ampersand
     _  Underscore
     ^  Caret
  						
 3. Presuňte niektoré súbory alebo priečinky z hlavného adresára.

DALSIE INFORMACIE

MS-DOS tuku koreňový adresár obsahuje samostatný údaj pre každý súbor a priečinok obsahuje. Tieto položky adresára obsahovať informácie ako názov súboru, prípona, atribúty, čas a dátum súbor bol naposledy modifikované, počiatočný klastra, počet a veľkosť súboru. Každý adresár položka používa 32 bajtov na ukladanie informácií. Pretože koreňový adresár je 16 KB veľkosť, môže obsahovať maximálne 512 položiek adresára, ktoré sú 32 bajtov.

Keď meno súboru alebo priečinka v systéme Windows, ktoré systém vytvorí primárneho názov súboru, ktorý môže byť dlhý názov súboru a prostredia-MS-DOS vyhovujúce 8.3 alias. Ak názov súboru alebo priečinka je už 8.3-kompatibilný, len jeden položka adresára sa používa.

Poznámka: Názov súboru alebo priečinka 8.3 v súlade, musí obsahovať len tieto znaky, ktoré sú platné pre názov 8.3 aliasu, a musí byť zložená zo všetkých veľké písmená.

Windows 95/98 umožňuje názvy súborov a priečinkov obsahovať až 250 znaky. Platné znaky pre názov súboru Windows 95 zahŕňajú všetky platné znaky názov súbor MS-DOS, znak medzery a nasledujúce ďalšie znaky:
  +  Plus sign
  ,  Comma
  .  Period
  =  Equal sign
  [  Opening bracket
  ]  Closing bracket
				
Názvy súborov systému Windows 95 nie sú veľké a malé písmená, ale prípad je zachovaná. Primárny súbor názvy môžu zahŕňať hornej, dolnej alebo zmiešané prípad znakov. Napríklad, môžete pomenovať súbor "MyText.txt" a systém súborov zachováva prípad formátovanie.

Ak názov súboru nie je kompatibilné s 8.3, Windows 95 automaticky generuje 8.3 alias pre názov súboru. Dodatočné adresár je používaný na Skladujte 8.3 aliasu. Ak primárny súbor názov obsahuje viac ako 13 znaky, položka dodatočné adresár používa.

Nasledujúca tabuľka ukazuje niektoré primárny súbor mená, ich 8.3 aliasy, a adresár vstupu použitie v systéme Windows 95:
  Primary        Possible    Directory
  file name       8.3 alias   entries used
  -------------------------------------------------
  EXAMPLE.TXT      EXAMP~1.TXT     1
  Example.txt      EXAMP~1.TXT     2
  !@#$%&().{^}     !@#$%&~1.{^}    1
  !@#$%&().{+}     !@#$%&~1.{}     2
  LFN TEST.TXT     LFNTES~1.TXT    2
  This is a LFN.TEST  THISIS~1.TES    3
  This is a very long
  file name.test    THISIS~2.TES    4
				
Poznámka: Všetky súbory, ktorých názov obsahuje viac ako 13 znakmi vyžaduje 3 alebo Ďalšie položky adresára.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 120138 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbdiskmemory kbmt KB120138 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:120138

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com