DHCP: Více podsítě rozložená

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 120932 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Server DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) může poskytovat adresy IP klientům sloučení více podsítí, pokud směrovač oddělující jejich může pracovat jako přenosový agent RFC 1542(BOOTP). Pokud směrovač nemůže fungovat jako přenosový agent, vyžaduje každá podsíť má klienty DHCP serveru DHCP.

Další informace

Přenosový agent, který vyhovuje specifikaci RFC 1542 posílá pakety DHCP na vzdálené straně, přestože jsou pakety všesměrového vysílání. Než předají zprávy DHCP z klienta DHCP prozkoumá agent pole GIADDR (adresa IP brány). Pokud má pole adresu IP 0.0.0.0, agent jej vyplní adresu IP směrovače. DHCP server tuto zprávu přijme, zjistí v poli Adresa IP Relay zobrazíte, pokud má obor DHCP (fondu adres IP), které lze použít k zadání zapůjčení adresy IP. Pokud má DHCP server více oborů DHCP, adresa v poli Adresa IP Relay identifikuje obor DHCP, ze kterého nabídnout zapůjčení adresy IP. Tento proces umožňuje jeden server DHCP spravovat různé obory podsítí.

Můžete použít s více adresami systému Windows NT Server 3.5 x nakonfigurován jako DHCP server s více síťové karty a namísto přenosový agent pro rozdělení účely povoleno směrování IP.

Když přijme zprávu DHCPDISCOVER, DHCP server odešle DHCPOFFER přímo přenosový agent určenému v poli GIADDR a agent přenáší zprávy klientovi DHCP. Adresa IP klienta je stále neznámá, tedy má být vysílání v místní podsíti. Podobně je zpráva DHCPREQUEST předáván z klienta na server a zpráva DHCPACK je předáván ze serveru do klienta, podle RFC 1542.

Pokud máte více serverů DHCP, společnost Microsoft doporučuje, umístěte servery DHCP v různých podsítích dosáhnout stupeň odolnosti proti chybám, nikoli nutnosti všechny servery DHCP v jedné podsíti. Servery neměli mít společnou adresu IP v oborech jejich (každý server by měl mít jedinečný fond adres).

Prochází server DHCP v místní podsíti požadavky jsou předáván do vzdálené podsítě a k dispozici server DHCP může odpovídat na požadavky DHCP, pokud udržuje obor adres IP pro žádající podsítě. Pokud žádný obor definovaný pro žádající podsítě má vzdálený server, jej nemůže poskytnout adresy IP i v případě, že má k dispozici adresy pro jiné obory. Pokud má každý server DHCP fond adres pro každou podsíť, pak jej mohou poskytovat adresy IP pro vzdálené klienty jejichž server DHCP je vypnutý.

Vlastnosti

ID článku: 120932 - Poslední aktualizace: 20. února 2007 - Revize: 2.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Protokol Microsoft TCP/IP-32 pro systém Windows for Workgroups 1.0
 • Microsoft Windows for Workgroups 3.11
Klíčová slova: 
kbmt kbnetwork KB120932 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:120932

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com