DHCP: Zahŕňajúcich viacero podsietí

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 120932 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Server DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) môže poskytnúť IP adresy klientom zahŕňajúcich viacero podsietí, ak smerovač, oddeľuje im môže pôsobiť ako RFC 1542(BOOTP) prenosového agenta. Ak smerovač nemôže fungovať, vyžaduje prenosového agenta, každá podsieť má klientov DHCP DHCP server.

DALSIE INFORMACIE

Prenosový agent, ktoré zodpovedá RFC 1542 relé DHCP pakety na diaľkovom ovládači bočné hoci sú vysielanie paketov. Pred sádkovania DHCP správu od klient DHCP, agent skúma GIADDR (brána IP pole adresa). Ak pole obsahuje adresu IP 0.0.0.0, agent vyplní to s adresou IP smerovača. Ak DHCP server dostane Správa skúma poľa Adresa IP Relay či má DHCP rozsah (fondu adries IP), ktoré môžu byť použité na zásobovanie adresu IP nájmu. Ak DHCP server sa viacero DHCP rozsahy, adresu v Relé adresu IP oblasti identifikuje rozsahu DHCP z ktorých ponúknuť IP adresa nájmu. Tento proces umožňuje jeden server DHCP spravovať rôzne rozsahy pre podsietí.

Môžete použiť viaceré podsiete systém Windows NT Server 3.5 x nakonfigurovaný ako Server DHCP s viaceré sieťové karty a smerovanie IP namiesto toho zapnutá prenosového agenta pre subnetting účely.

Keď obdrží správu DHCPDISCOVER, DHCP server odosiela DHCPOFFER priamo s Prenosovým agentom identifikovaných v GIADDR oblasti, a agent relé správu klient DHCP. Adresa IP klienta je stále neznámy, teda musí byť vysielanie v lokálnej podsieti. Podobne správy DHCPREQUEST sádkované z klienta na server a DHCPACK správy je sádkované zo servera na klienta, podľa RFC 1542.

Ak máte viac DHCP serverov, spoločnosť Microsoft odporúča, aby ste miesto serverov DHCP na rozdielnych podsieťach dosiahnuť stupeň poruchy tolerancia, skôr ako s všetkých serverov DHCP v jednej podsieti. V servery by nemali mať spoločné adries IP v ich rozsahy (každý server mali jedinečného fondu adries).

Ak server DHCP v lokálnej podsieti klesá, žiadosti sú sádkované vzdialenej podsieti a DHCP server môžete odpovedať na žiadosti o DHCP Ak tvrdí rozsahu adries IP pre žiadajúci podsieť. Ak vzdialený server nemá žiadne definovanom žiadajúci podsiete, nemôže poskytnúť adresy IP, aj keď má dostupných adries pre ostatné rozsahy. Ak každý server DHCP fondu adries pre každú podsieť, potom je možné poskytnúť adresy IP pre vzdialených klientov, ktorých server DHCP je nadol.

Vlastnosti

ID článku: 120932 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 3.51
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows for Workgroups 3.11
Kľúčové slová: 
kbnetwork kbmt KB120932 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:120932

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com