Tanımlı adresleme mantıksal blok (LBA)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 122052 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Mantıksal Blok Adresleme (LBA) sabit disk sürücülere erişilirken bir yöntemdir. Bu IDE disk 504 megabayt (1024 silindir) daha büyük MS-DOS fdisk komutunu kullanarak tam olarak bölümlenmesi için boyutu sağlar. Bu teknoloji için önce diğer denetleyicisi ROM yordamlar, etkin bir şekilde kullanarak, sabit diskin yerel geometri çevrilemiyor dışında büyük boyutunu megabayt (MB) 504 olan tüm sabit diski kullanarak, fdisk komutunu ROM BIOS sınırlamaları engelledi.

Daha fazla bilgi

LBA sistem BıOS'UNU çalıştırma işlevidir. BıOS'UN LBA için aşağıdaki komutları kullanır: doğrulayın (olan ve yeniden deneme olmayan), Okuma okuma, uzun okunamıyor, (birlikte ve yeniden deneme olmadan) yazın, yazma doğrulayın, uzun, okuma birden çok yazma, birden çok yazma, DMA okumak, DMA yazma, arama ve parça biçimlendirebilirsiniz.

Olmayan LBA sistemleriyle sabit diskin doğru geometri bilgileri CMOS sisteminde saklanır. MS-DOS, ancak aslında, LBA kullanan bir sistem sabit diske bilgi 1024'ten az olarak silindirlerin tam bir sabit diski gösterir ve LBA BIOS sürücüsü tarafından kullanılan Mantıksal Blok numarası için MS-DOS izleme, kafa ve kesim çeviri yapar raporlarken, özel bir sürücü veya üçüncü tarafa ait bir disk yardımcı programları tüm diski izin verme.

Standart olan LBA aşağıdaki iki sürücü parametresini tabloları belirtir:
  • Otomatik (Novell NetWare ve UNIX için önerilir).
  • Çeviri (MS-DOS, Windows, önerilen OS/2 2.x ve Windows NT).
Aşağıdaki bölümlerde, kullanımı hakkında bilgi, LBA ile LBA desteği bu BIOS yonga kümeleri belirli sürümleri dahil olmak üzere çeşitli BIOS yonga kümeleri

American Megatrends, Inc.

Amerikan Megatrends, ınc., BIOS sürümleri 4-25-94 tarihli ve daha sonra LBA ile uyumlu olduğunu onaylamıştır. Daha fazla bilgi için American Megatrends başvurun.

Phoenix

Micro ürün bilgisi, BIOS yükseltme Phoenix BIOS yonga kümeleri için tek bir sağlayıcı, <a1>BIOS</a1> 4.03 ve sonraki sürümleri ile LBA uyumlu olduğunu onaylamıştır. Ancak, çeşitli bilgisayar ve sistem kartı üreticilerine belirli düzeltmeleri LBA desteği <a1>Sürüm</a1> 4.03 bıos'un kullanıyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda, donanım üreticisi için uygun bir BIOS belirttiler yükseltin. Daha fazla bilgi için Micro üretici yazılımı başvurun.

Bu makalede ürünleri Microsoft'tan bağımsız satıcılar tarafından üretilen gösterir; bu, örtük veya başka bir biçimde garanti, bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği konusunda vermiyoruz.

Özellikler

Makale numarası: 122052 - Last Review: 17 Aralık 2000 Pazar - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft MS-DOS 6.0 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.2 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.21 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.22 Standard Edition
  • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB122052 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:122052
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com