Jak chronić sektor rozruchowy przed wirusami w systemie Windows

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 122221 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

Podczas uruchamiania komputera z dyskietki, który jest zainfekowany wirus, system Windows nie jest zdolny do wykrywania, obowiązuje z wieloma systemy operacyjne. Niektóre wirusy, takie jak wirus formularzy mogą zainfekować. sektor rozruchowy dysk twardy. W tym artykule omówiono niektóre metody sektor rozruchowy na dysku twardym ochrony przed wirusami.

Więcej informacji

Istnieje kłopotliwym, że jeśli partycja dysku twardego jest System plików NTFS, informacje zawarte w tej partycji jest bezpieczne. Podobnie jak inne pliki systemu plików NTFS systemy takie jak tabeli alokacji plików (FAT) i plik wysokiej wydajności System (HPFS) nie jest rozpoznawana, aż do uruchamiania usługi dla systemu Windows system plików. Sektor rozruchowy jest niezależna od systemu plików, w tym jest on rozpoznawany przez system BIOS podczas uruchamiania komputera.

W celu zapewnienia C2 Rząd poziom bezpieczeństwa środowiska otaczającego system musi spełniać ten sam poziom zabezpieczeń Windows miejsce. C2 standard wymaga zabezpieczenia fizyczne, takie jak blokowanie komputer.

Aby chronić system przed wszelkiego rodzaju infekcji wirusami w System Windows i ewentualnie odzyskać sektor rozruchowy dysk twardy, należy użyć jednej z następujących metod:
 • Usuń wszelkie dyskietki w stacji A, po zamknięciu systemu Windows.
 • Konfigurowanie systemu BIOS, aby wyłączyć dyskietki rozruchu (nie Szukaj stacji dyskietek) lub najpierw zmienić kolejność procesu rozruchu z dysku twardego.
 • Konfigurowanie systemu BIOS, aby włączyć ochronę hasłem systemu.
 • Aby naprawić sektor rozruchowy, uruchom komputer z dysku systemu MS-DOS i uruchom następujące polecenie:
  /mbr narzędzia Fdisk
  OSTRZEŻENIE: Jeśli dysk twardy został przygotowany przez program Menedżer dysków firm, takich jak programu Ontrack Disk Manager, a następnie /mbr narzędzia Fdisk polecenie usuwa program nakładki tego Menedżera dysków innej firmy, takich jak Menedżer nakładki i dysk nie będzie można uruchomić. Dlatego należy Upewnij się, że dysk nie został podzielony na program Menedżer dysków innej firmy, przed użyciem tego polecenia.
 • Uruchom narzędzie naprawcze, aby zweryfikować i odzyskanie plików startowych systemu Windows.
W /mbr narzędzia Fdisk polecenie działa tylko dla dysków twardych, które są w ramach DOS. Jeżeli uzyskuje dostęp do urządzeń, które są poza limit 1024 cylindra, nie można uruchomić /mbr narzędzia Fdisk i jest wyświetlany kod błędu 1762.

Wirus zainfekował główny rekord rozruchowy (MBR), nie można uruchomić awaryjnego dysku naprawczego, aż do czyszczenia wirusów. Większość programów wirusa ma takie same ograniczenia jak DOS, więc nie można uruchomić skanowanie przeciwko dysk twardy; Jednakże DOS 6.22 Msav.exe wyczyści MBR i ilość pamięci RAM komputera.

Właściwości

Numer ID artykułu: 122221 - Ostatnia weryfikacja: 11 września 2011 - Weryfikacja: 4.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
Słowa kluczowe: 
kbusage kbmt KB122221 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:122221

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com