Varsayılan pushbutton MFC iletişim için işleme devre dışı bırakma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 122489 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Windows iletişim kutuları, ENTER tuşuna basıldığında odak komut düğmesinin üzerinde değilken, otomatik olarak etkinleştirilmez varsayılan düğmeye (pushbutton) kullanımını destekler. Varsayılan düğmeye (pushbutton) ENTER tuşuna basarak etkinleştirdiğiniz her MFC sınıf kitaplığı için bir iletişim kutusu otomatik olarak CDialog::OnOK() sanal işlevini çağırır.

Bu davranış ileri set ile yönergelere uygun "Windows arabirimini: bir <a0>uygulaması</a0> tasarım kılavuzu." Bu kılavuz, Windows sürüm 3.1 SDK belgelerine eklenir. Microsoft Press'ten de kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Varsayılan düğme (pushbutton) desteği önerilir, ancak devre dışı bırakın veya belirli durumlarda standart uygulaması değiştirmek isteyebilirsiniz. Bir MFC uygulamada aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz:

 1. Uygulama Studio'ya iletişim'i yükleyin ve Tamam düğmesini tanıtıcısı IDOK IDC_MYOK gibi başka bir şey değiştirin. Ayrıca, varsayılan düğme özelliğinden onay işaretini kaldırın.
 2. ClassWizard işlevi için bu düğmeyi, OnClickedMyOK adlı işleme bir ileti oluşturmak için kullanın. Bu işlev, bu düğmeden BN_CLICKED ileti alındığında yürütülür.
 3. Kodu OnClickedMyOK OnOK işlevi temel sınıf sürümünü arayın. Işte bir örnek:
    void CMyDialog::OnClickedMyOK()
    {
     CDialog::OnOK();
    }
  						
 4. OnOK, iletişim kutusu için geçersiz kılmak ve işlev içinde hiçbir şey yapmayabilir. Işte bir örnek:
    void CMyDialog::OnOK()
    {
    }
  						
 5. Programı çalıştırmak ve iletişim kutusunu açın. Tamam düğmesini farklı bir denetime odaklanmak. RETURN tuşuna basın. CDialog::OnOK() hiçbir zaman yürütülen dikkat edin.
Bu teknik MFC programındaki standart bir varsayılan <a1>düğmesi</a1> (pushbutton) desteği etkin biçimde devre dışı bırakır. Tamam düğmesini fareyi veya kısayol tuş vuruşu aracılığıyla etkinleştirildiğinde önceki gibi davranır. devam eder ancak ENTER tuşuna OnOK işleme tetikler.

Bu aynı tekniği varsayılan OnCancel işleme değiştirin ya da devre dışı bırakmak için kullanılır. Yalnızca enter tuşuna, bir <a0>OnOK</a0> işlevi çağrısı oluşturur gibi çıkış tuşu CDialog::OnCancel çağrısı oluşturur.

Özellikler

Makale numarası: 122489 - Last Review: 21 Kasım 2006 Salı - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Foundation Class Library 4.2, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Visual C++ 1.0 Professional Edition
  • Microsoft Visual C++ 1.5 Professional Edition
  • Microsoft Visual C++ 1.0 Professional Edition
  • Microsoft Visual C++ 2.0 Professional Edition
  • Microsoft Visual C++ 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB122489 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:122489
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com