Windows 95 DriveSpace hata iletisi: Windows temiz Cannot...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 123441 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sıkıştırılmış bir sürücüyü silmek için Windows 95 DriveSpace sıkıştırma yardımcı programı'nı kullandığınızda, aşağıdaki hata iletisi görüntülenir:
Windows, Gelişmiş Mod disk sıkıştırma sürücüsünü yüklenemedi çünkü bu işlem gerçekleştirilemiyor. Kur, ek disk bileşenleri yüklemek için yeniden çalıştırmanız gerekebilir. drvspace 545

Neden

Bu sorun, Windows 95 DriveSpace sürücüyü (DRVSPACX.VXD) korumalı mod eksik veya bozuk ise oluşur. Bu gibi durumlarda, Windows 95 DriveSpace gerçek mod sürücüyü yükler. Silme işlemleri ile gerçek kip sürücüsü olasıdır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, özgün Windows 95 disketleri veya CD-ROM'undan DRVSPACX.VXD dosyasını ayıklayın. Dosyayı ayıklamak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:
 1. Sabit diskinizdeki DRVSPACX.VXD dosyasını yeniden adlandırın. Bu dosyayı WINDOWS\SYSTEM\IOSUBSYS alt dizininde bulunması.

  1. Bu dosyayı yeniden adlandırmak için <a0></a0>, araç çubuğunda <a2>Başlat</a2> düğmesini tıklatın. Find menüsünde, dosya veya Klasörler'i tıklatın.
  2. Bul: tüm dosyalar iletişim kutusu <a0>Ad</a0> kutusunda, drvspacx.vxd türü. Şimdi Bul düğmesini tıklatın.

   Not: DRVSPACX.VXD eksikse, diğer bir deyişle, Windows 95'i içeren sabit diskte bulunamadı, adım 2'için atlayın.
  3. Dosya listesi</a0> kutusunda, yeniden adlandırma (ikincil) sağ fare düğmesini DRVSPACX.VXD dosyasını tıklatın ve sonra'kullanın. Dosyayı yeniden adlandırın DRVSPACX.OLD ve sonra ENTER tuşuna basın.

   Not: It dosyaları yeniden adlandırırken .VXD dışında bir uzantı kullanmak önemlidir.
 2. Yeni bir DRVSPACX.VXD Windows 95 disketlerinden WINDOWS\SYSTEM\IOSUBSYS alt dizinine ayıklayın. Dosyayı ayıklamak için <a0></a0>, disk 11 disketi disk sürücüsüne yerleştirin veya Windows 95 Kur CD'SINI CD-ROM sürücüsüne takın ve aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Görev çubuğunda, Başlat'ı tıklatın. Programlar menüsündeki MS-DOS istemi'ni tıklatın.
  2. Komut satırında, şunu yazın
   extract /l < sürücü harfi >: \windows\system\iosubsys < sürücü harfi >: \a drvspacx.vxd
   Burada, disketten veya CD-ROM'unu içeren sürücüyü belirleme harfi < sürücü harfi > gösterir.
 3. Sistemi yeniden başlatın.

  Not: EXTRACT komutu hakkında ek bilgi için yazın extract /? MS-DOS komut isteminde.

Daha fazla bilgi

Gerçek kip sürücüsü, DRVSPACX.VXD Bozulması veya yanlışlıkla sistemden silinir, varsayılan olarak yüklenir. DriveSpace, Windows 95 altında çalışırken gerçek mod sürücüsünü kullanan herhangi bir işlem gerçekleştirilemiyor. Ancak, bazı işlemler (örneğin kaldırmak ve harfini) DRVSPACE.INI dosyaya değişiklik yapmayı ve sonra sistem yeniden gerçekleştirilebilir. Ancak, FORMAT ve DELETE komutları, dosya sisteminin tam desteği olmadan gerçekleştirilemiyor. Bu komutları ile gerçek kip sürücüsü çalıştırılamaz.

Özellikler

Makale numarası: 123441 - Last Review: 12 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB123441 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:123441

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com