Bağdaştırıcı bilgisi ve yararlı anahtarları görüntüler.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 124267 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft Windows 95'te oluşabilecek bazı görüntü sorunlarını gidermek anahtarları açıklanır.

Daha fazla bilgi

System.ini dosyasının <a1>[boot]</a1> bölümüne aşağıdaki satırı için herhangi bir görüntü sürücüsü Windows 95 sürümünü içermelidir:
  DISPLAY.DRV=PNPDRVR.DRV
				
gerçek video sürücüsünü (örneğin, VGA.DRV veya S3.DRV), kayıt defterinden yüklenir. Bu, farklı bağdaştırıcılar için dizüstü bilgisayarı takma karşı olan yuvalanabilir kişisel bilgisayarlar için destek sağlar.

Görüntü bağdaştırıcınız tarafından yenileme hızı çıktı görüntü özelliklerinde monitör türü ayarını etkilemez. Bunu değiştirmek için ekran bağdaştırıcısının üreticisine veya bilgisayar üreticisi tarafından sağlanan bir yardımcı programını çalıştırmalısınız. Bazı görüntü yardımcı programları AUTOEXEC.BAT dosyasında çalıştırmalısınız; ancak, diğer bilgisayarlarda BIOS yapılandırma programları görüntü türünü ayarlanır.

Görüntü yardımcı programları bağdaştırıcısının üreticilerin Aşağıdaki örnekler:
  ATI           INSTALL.EXE
  Cirrus Logic       MONTYPE.EXE, CLMODE.EXE
  Diamond Stealth     STLMODE.EXE
  Tseng Labs        VMODE.EXE
  Western Digital     VGAMODE.EXE
				
aşağıdaki bölümlerde farklı video kartları ve bu sürücülerin Windows 95'te doğru çalışmamasına gereksinimleri açıklayın.

ATI Mach 8/32/64

Bu bağdaştırıcı, yüksek çözünürlüklü modları düzgün olarak kullanılacak ATI INSTALL.EXE program Windows 95 için doğru kullanılarak yapılandırılmalıdır. Monitör türü, doğru ayar özellikle önemlidir. Bunun nedeni, yüksek çözünürlüklü modları, seçim için kullanılamıyor olabilir veya bilgisayar bu moda çalışılırken başarısız olabilir olmasıdır.

Compaq QVision 2000

Bu bağdaştırıcılar Matrox MGA denetleyicisi kullanın.

Matrox MGA

Bu bağdaştırıcılar, Windows 95 sürücülerinde desteklenir. VGA sürücüsü, Kur programı tarafından yüklenir.

Diamond gizlilik 64

Gerçek Renk desteği (16,7 milyon renk) eklemek için TrueColor 24 the System.ini dosyasının <a1>[DISPLAY]</a1> bölümündeki =

Diamond Viper

Kur, Kur tarafından Windows 3. 1 ' çalıştırıldığında bu bağdaştırıcı sürücüleri Microsoft Windows 3.1 korur. MS-DOS'dan Windows 95 ayarlama, yüklenecek Windows 95 VGA sürücüsü neden olur. Bu durum ortaya çıkarsa, Diamond Viper Kur programı, Windows 95 ile Windows 3.1 sürücüleri yüklemek için kullanılmalıdır. En son Viper dosyaları <a0>Windows</a0> 95 CD'si Drivers dizinine kopyalayın.

IBM ThinkPad

Bu bir dizüstü bilgisayar, Batı dijital denetleyicilerinin kullanır. Bu dizüstü eski sürümleri (Ibmvesa.com) Autoexec.bat veya Config.sys (vesa.exe) 256-renk yüklenecek IBM VESA sürücü dosyası gerektirir ve sürücü Windows 95 Batı sayısal tarafından desteklenmeye yüksek çözünürlüklü modları görüntülemek. Bu bilgisayarlar daha yeni sürümlerini IBM VESA sürücüsünün kullanılması gerekmez.

S3) tabanlı video bağdaştırıcıları

Windows 95, grafik ilgili sorunları gidermek için kullanılabilecek bir donanım ivmesi kaydırıcısı sağlar:
 • Fare işaretçinizi bir sorun varsa, donanım imleç en ayarı için kaydırıcıyı ayarlayarak devre dışı bırakın.
 • S3 ağ bağdaştırıcınızla birlikte sair kilitleniyor karşılaşırsanız, bellek eşlemeli g/Ç temel ayarına kaydırıcıyı ayarlayarak devre dışı bırakın.
 • Lütfen, COM 4'te bir modem ile ilgili sorunlar varsa, Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
  127138S3 Video sürücüsü çakışmaları ile COM4
Sorunla karşılaşmaya devam ederseniz, none ayarını deneyin.

Ekran kartı Windows 95 kullanan şeklini değiştirmek için kaydırıcıyı kullanma hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
127139Windows 95'te görüntü sorunlarını giderme
El ile ekleme "HighColor 15" (tırnak işaretleri yok) = [Windows] <a0>WIN.INI</a0> dosyasının bir bölümü 16 bit / piksel 555 bir biçimi kullanarak, hatalı renk düzeltir.

Burada bulunan ürünler, Microsoft'tan bağımsız satıcılar tarafından üretilmiştir; garanti, örtük veya başka bir biçimde, bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği konusunda.

Özellikler

Makale numarası: 124267 - Last Review: 15 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB124267 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:124267
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com