DriveSpace hata iletisi: MINI.CAB dosya eksik veya bozuk...

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 124558 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Tam restartability gerektiren bir işlem gerçekleştirmeye DriveSpace çalıştırdığınızda, aşağıdaki hata iletilerini alırsınız:
 • Sürücüde, sıkıştırılmış sürücülere yönetmek için gereken dosyalar eksik <x>. Bu dosyaları geri yüklemek için <a0></a0>, MINI.CAB dosyası Windows 95 Kur Disketi 1 veya CD-ROM'undan, Windows dizinine kopyalayın. DriveSpace, bir sonraki çalıştırmanızda, eksik dosyaları geri yüklenecektir.

  KIMLIK No: DRVSPACE575

  -ve-
 • Windows, yarıda kesilirse, bu işlemi yeniden mümkün olmayabilir. <a1>Sürücü</a1> x dolu; kadar 1.5 devam etmek için MB boş disk alanı gerekebilir emin olun.

  KIMLIK No: DRVSPACE311

Neden

Gizli FAILSAFE.DRV\FAILSAFE dizinindeki dosyaları C sürücüsündeki (veya ana bilgisayar C sürücüsüdür) eksik ve DriveSpace, bilgisayarınızı Windows 95 SYSTEM alt dizininde MINI.CAB dosyası bulunamıyor, bu hatalar oluşur.

Bu hatalar, C sürücüsünün kök klasöründe Failsafe.drv (veya ana bilgisayar C sürücüsüdür) adlı bir dosya olup olmadığını da oluşabilir.

Çözüm

MINI.CAB dosyayı özgün Windows 95 dağıtım medyadan, Windows 95 SYSTEM alt dizine kopyalayın.

Not: MINI.CAB standart 1,44 megabaytlık (MB) disk 1 3.5-inçlik dağıtım ortamı biçimi (DMF) disk kümesi ve Windows Gezgini'ni kullanarak kopyalanan veya bir <a0>MS-DOS</a0> isteminde bulunur (EXTRACT kullanmak gerekli değildir). CD-ROM'u yükleme medyasında MINI.CAB WIN95 dizinindedir.

Daha fazla bilgi

Windows yeniden doğru ise, güç kaybı veya yanlışlıkla yeniden tarafından kesildi engelleyebilirsiniz DriveSpace tam olarak yeniden başlatılabilir operasyonlardır. Bu durumda restartability emin olmak için <a0></a0>, <a1>Windows</a1> (bir alt kümesini de, Kur programı tarafından kullanılan bir Windows 3.1) bir mini-version DriveSpace kullanır.

Tam restartability gerektiren bir işlem başlamadan önce DriveSpace (dosyasından MINI.CAB gizli FAILSAFE.DRV dizinine, Windows 95 SYSTEM alt dizininde fiziksel önyükleme sürücüsünde) mini-version dosyaları ayıklar. Bu, alt işlemi olan bir güç kaybı veya yanlışlıkla yeniden DriveSpace tamamlayabilmeniz için sağlar.

DriveSpace, aşağıdaki işlemleri sırasında Windows mini-version gerektirir:
 • Windows dosyaları (takas dosyası dahil) içeren varolan bir sürücüyü sıkıştırma.
 • Windows dosyaları (takas dosyası dahil) içeren bir DriveSpace veya DoubleSpace sıkıştırılmış sürücü için sıkıştırılmış açma.
 • Windows dosyaları (takas dosyası dahil) içeren bir DriveSpace veya DoubleSpace Sıkıştırılmış sürücünün boyutunu değiştirme.
 • Tahmini sıkıştırma oranını (ECR), Windows dosyaları (takas dosyası dahil) içeren bir DriveSpace veya DoubleSpace sıkıştırılmış sürücü için değiştiriliyor.
Bilgisayarınızı Windows SYSTEM alt dizininde bir MINI.CAB dosyası yoksa, DriveSpace tarafından oluşturulan FAILSAFE.DRV dizin silmemeniz gerekir. DriveSpace, bir yeniden başlatılabilir işlemi başarıyla tamamladıktan sonra FAILSAFE.DRV silmez. Böylece, ileride yeniden başlatılabilir işlemlerinin daha hızlı bir şekilde tamamlandı.

Özellikler

Makale numarası: 124558 - Last Review: 29 Ocak 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbdiskmemory KB124558 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:124558

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com