Nasıl Windows NT LPD sunucusu ımplements LPR denetim karakterleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 124735 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Windows NT LPD sunucusu Berkeley stil Araçları'nı (BSD) kullanarak, TCP/IP yazdırma için standart'ı tanımlayan RFC1179 dayanır. Ancak, Windows NT LPD sunucu tüm gelen denetim karakterleri, zaten Windows NT'DE var işlevi çakışan nedeniyle uygulamıyor veya denetim karakteri UNIX özeldir.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki biçimi denetim karakterleri RFC1179 belirtildiği gibi Windows NT'NIN LPD sunucusu tarafından uygulanır:

  f - Print formatted file

  l - Print file leaving control characters
				


Diğer <a0>LPR</a0> biçimi denetim karakterleri, örneğin ' o'olarak PostScript dosya biçimi için Windows NT'DE yazdırma sıranın veri türü için METIN ayarlama ve uygun yazıcı sürücüsünü kullanan Öykünülen. Yazdırma sırası için METIN veri türü seçtiğinizde, tüm gelen işleri sıra için ayarlanmış olan sürücüyü kullanarak biçimlendirilir.

LPR işleri gönderme öykünmek için ' denetim karakteri ' yazdırma sırasını doğru PostScript sürücüsü kullanmak üzere ayarlanması gereken ve veri türü TEXT için ayarlanmalıdır. Sonra herhangi bir gelen işleri (bakılmaksızın, kaynak) PostScript sürücüsü kullanılarak biçimlendirilir. Bu nedenle, ' veri türü, zaten bu işlevi sağlayan gibi denetim ' karakter LPD tarafından uygulanması gerekmez.

METIN veri türü, herhangi bir Windows NT yazıcı sürücüsü kullanabileceğinizden, yazıcılar, biçimler RFC1179 içinde belirtilen bir Windows NT tarafından desteklenen çeşitli türde olduğundan de, daha fazla işlevsellik RFC1179 içinde tanımlanan denetim karakteri sağlanır.

Yazdırma ayırıcı sayfası, M gibi diğer LPR denetim karakterleri, uygun kümesi kullanarak Windows NT'DE Öykünülen. Bir kapak sayfası yazdırmak için <a0></a0>, Windows NT ayırıcı sayfa sıra için ayarlayın.

Bazı <a0>LPR</a0> denetim karakterleri UNIX özgü olan simgesel bağlantı veriler için S gibi bu nedenle, Windows NT'DE Öykünülen edemiyor.RFC1179 hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
124734: Windows NT TCP/IP yazdırma RFC1179 standart metni

Özellikler

Makale numarası: 124735 - Last Review: 1 Mart 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbprint KB124735 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:124735

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com