Joliet belirtimi için CD-ROM'u

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 125630 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Kimin CD-ROM'unun, Windows 95 uygulamalar geliştirmediğiniz içerik yazarlarının, kendi başlıkları Unicode dosya adlarını ekleyebilir ve Windows 95, uzun dosya adı desteğini tam olarak yararlanabilmek için Joliet belirtimi geliştirmelisiniz.

Joliet belirtimi, standart ISO 9660:1988 ile uyumludur. Bazı kısıtlamalar ve dahil ambiguities gidermek için tasarlanmıştır:

  • Set sınırlamaları karakter.
  • Dosya adı uzunluğu sınırlamalar.
  • Dizin ağaç derinliği kısıtlamaları.
  • Dizin adı biçimi sınırlamaları.
  • Unicode karakter ambiguities.
Belirtim Joliet ISO 9660 uyumlu olduğundan, CD-ROM diskleri Joliet belirtimine göre kayıtlı olmayan Joliet sistemleri ile veri değişim devam edebilir. Joliet belirtimi için kolay bir şekilde tüm bağlantı noktası tasarımları paylaşımı sistem kullan protokolün POSIX semantiği, CD'YI XA sistem kullanım alanı Semantics ve Apple's Bulucusu Flags ve kaynak çatalları RockRidge uzantıları. Bu protokollerden Joliet belirtiminin bir parçasıdır ancak değildir.

Joliet için destek, Windows 95'te bulunmaktadır ve teknik şimdi Win95 DDK belgeler içinde bulunur. Ayrıca Windows NT, gelecekteki bir sürümüne eklenecektir.

Özellikler

Makale numarası: 125630 - Last Review: 11 Temmuz 2005 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Platform Software Development Kit - Ocak 2000 Sürümü
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB125630 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:125630

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com