Jak spustit program z příkazového v systému Windows

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 126410 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

V systému Microsoft Windows 95/98 nebo Windows ME spustit program systémem Windows nebo systém MS-DOS z příkazového řádku v okně MS-DOS. Chcete-li to provést, zadejte název souboru spustitelného programu nebo pomocí příkazu START příkazového řádku systému MS-DOS.

Například ScanDisk pro systém Windows spustit, zadejte "scandskw" (bez uvozovek) nebo "zahájení scandskw" (bez uvozovek) na příkazovém řádku MS-DOS.

Poznámka:, Může použít Start.exe aktivovat zástupce stejně jako programu. Například to může být užitečné při spuštění program systém MS-DOS z v rámci dávkového souboru, který má specifické požadavky konfigurovatelné vlastnosti na zástupce.

Další informace

Pokud zadáte pouze programy spustitelné název_souboru, Windows 95/98 nebo Windows ME prohledá aktuální složky a složky na příkaz cesty spustitelného souboru. Pokud soubor není nalezen, zobrazí se následující chybová zpráva:
Chybný příkaz nebo název souboru

Pokud pomocí příkazu START systému Windows 95/98 Windows ME prohledá aktuální složky, složkám v příkazu cestu a registru. Pokud soubor není nalezen, zobrazí se následující chybová zpráva:
<filename>Nelze najít soubor '<název_souboru> (nebo některou jeho součást). Kontrola zajistit správnost cesty a názvu souboru a všechny požadované knihoven jsou k dispozici.

Příkaz START slouží příkazového řádku systému MS-DOS spusťte program-systém MS-DOS nebo systémem Windows. Program je spuštěna jako samostatná úloh spouštěných v popředí nebo pozadí. Chcete-li zachovat aktuální nastavení MS-DOS, zatímco jiný program MS-DOS spustit na pozadí můžete použít příkaz START.

Pomocí příkazu START můžete otevřít soubory, pokud je jeho přípona typu souboru registrované v systému Windows. Pokud zadejte "zahájení Readme.txt" pro ?íklad spuštěna Poznámkový blok a zobrazeny v souboru Readme.txt.

Další informace o příkazu START příkazového řádku systému MS-DOS zadejte následující příkaz:
Start /?

Následuje ukázkový výstup Pokud tak učiníte:
Spustí Windows program nebo programu systému MS-DOS.

START [možnosti] programu [arg...]
START [možnosti] document.ext

/m [inimized] spustit program nové minimalizované (v pozadí).
/MAX [imized] spustit nový program maximalizováno (v popředí).
/r [estored] spustit nový program obnoveny (v popředí).

[výchozí]

/w [ait] nevrací dokud jiný program ukončí.

Vlastnosti

ID článku: 126410 - Poslední aktualizace: 19. ledna 2007 - Revize: 1.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Millennium Edition
  • Microsoft Windows 98 Second Edition
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbmt kbfaq kbhowto kbusage KB126410 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:126410

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com