Podpora operačného systému Windows pre veľké IDE pevné disky

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 126855 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak tento článok nepopisuje váš problém s hardvérom, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft, na ktorej nájdete ďalšie články týkajúce sa hardvéru:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?sid=460
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Windows 95 a Windows 98 podporujú používanie Integrated Drive Electronics (IDE) pevné disky, ktoré sú väčšie ako 504 MB (1024 fľaše) pomocou jednej z nasledujúcich metód:
  • ROM BIOS podporu pre INT13h rozšírenia (napríklad: Logical Block Adresovanie alebo adresovania LBA).
  • Pevný disk autobus adaptér (radič pevného disku) podpora pre INT13h rozšírenia (napríklad: LBA)
  • Použitím len prvých 1 024 cylindroch jednotky
  • Ovládač reálneho režimu podpory pre geometriu preklad
Okrem toho, Windows 95 a Windows 98 chránený režim IDE diskový ovládač (Esdi_506.pdr) sa používa na poskytnutie 32-bitový prístup na disk, ak použijete niektorú z prvé tri metódy v predchádzajúcom zozname. Ak používate ovládač reálneho režimu na predložiť preklad geometria je poskytované 32-bitový prístup na disk Esdi_506.PDR len vtedy, ak používate verziu 6.03 (alebo novší) z diskov OnTrack Správca XBIOS ovládače. Ďalšie informácie o alebo pomoc s diskom Manažér, prosím kontaktujte technickú podporu spoločnosti OnTrack.

POZNÁMKA: Ďalšie súvisiace informácie o systéme súborov s tabuľkou FAT32 v Windows 95 a Windows 98, pozri nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
154997 Popis systém súborov FAT32

DALSIE INFORMACIE

Prístup k IDE pevné disky, ktoré používajú rozhranie na prílohu (ATA) je prostredníctvom systému na ROM BIOS INT13h služieb. IDE identifikuje kapacita pevného disku na systém BIOS sa uvedie počet fliaš, hlavy a sektorov na stopu (CHS) pamäte CMOS.

Sektory sú vždy 512 bajtov vo veľkosti, takže môžete určiť kapacitu IDE pevný disk s nasledujúcim vzorcom:
valce x hlavy x sektorov na stopu x 512 (bajtov na sektor) = kapacita
Systém BIOS INT13h rozhranie umožňuje maximálne 1024 valcov, 255 hlavy a 63 sektorov na stopu. Rozhranie IDE umožňuje maximálne 65 536 valcov, 16 hláv a 255 sektorov na stopu. Vykonaná akcia zabezpečiť kompatibilné komunikáciu medzi systému BIOS a IDE rozhranie, najmenej spoločných menovateľov 1024 valcov, 16 hlavy, a 63 sektorov na stopu, sa musí použiť. Keď používate služby INT13h prístup na pevný disk, preto najväčší jednotku, ktorá je prístupná je 504 MB, vypočíta takto:
1024 fliaš x 16 hlavy x 63 sektorov na stopu x 512 = 528,482,304 bajtov alebo 504 MB
POZNÁMKA: Považujú niektorí výrobcovia pevný disk 1 MB sa 1000000 bajtov a by preto zvážiť 528,482,304 bajty sa 528 MB. V norme programovanie slovnej zásoby a MS-DOS a Windows 95/98, 1 MB je však rovná 1,048,576 bajtov, takže 528,482,304 bajty sa rovná 504 MB.

IDE pevné disky, ktoré sú väčšie ako 504 MB vyžadujú viac ako 1 024 cylindroch v Pamäte CMOS (alebo mohli by namiesto toho využívať viac než 63 sektorov na stopu, ale je to veľmi zriedkavé). V dôsledku toho nie sú kompatibilné jednotky tejto veľkosti so systémom BIOS INT13h rozhranie a celej jednotke nemôžu použiť pokiaľ geometria preklad zamestnáva radič pevného disku. Pretože väčšina radiče IDE nepoužívajte geometria preklad, IDE tvrdo disky sú takmer vždy predmetom 1024-valec limit uložených systém na ROM BIOS.

POZNÁMKA: Obvykle zahŕňajú small Computer System Interface (SCSI) radiče ovládač zariadenia alebo systém BIOS ROM, ktorý nahradí systém na ROM BIOS služby pri komunikácii s pevný disk SCSI a preto nie sú obmedzené na 1024 valce (504 MB). Vylepšené rozhranie malé zariadenie (ESDI) poháňa použitie Systém BIOS ROM-založené INT13h funkčnosť poskytnúť jednotky geometria preklad je to zlučiteľné s ATA rozhranie. Všimnite si, že keď ste pomocou IDE pevné disky, je možné mať CMOS nastavenie vám umožní zobraziť úplný počet fliaš, ale stále majú obmedzené na ROM BIOS iba 1 024 cylindroch.

Systém MS-DOS, Windows 95 a Windows 98 podporujú jednotky IDE, ktoré presahujú 504 MB (1024 valec) limitné pomocou geometria preklad alebo Adresovania. Geometria preklad realizuje BIOS ovládače, že preložiť IDE tvrdo disku skutočnú geometriu do geometrie, ktorá sa zmestí do systému BIOS INT13h obmedzenia. LBA realizuje systém BIOS alebo pevný disk autobus adaptér, ktorý prekladá CHS informácie, ktoré prechádza do systému BIOS do logických blokov 28-bitové adresy, ktoré sa používa jednotka na získavanie údaje z disku.

Použitie pevný disk IDE, ktorá je väčšia ako 504 MB (1024 fľaše) s MS-DOS, Windows 95 alebo Windows 98, použite jednu z nasledujúcich metód.

ROM BIOS podpora INT13h rozšírenia

Aktualizácia počítača ROM BIOS na verziu, ktorá podporuje INT13h rozšírenia. Systém BIOS, ktorý podporuje LBA poskytuje automatický preklad pre IDE pevné disky, ktoré sú konfigurované pre viac ako 1 024 cylindroch. To vám umožní oddiela a formátovanie celej jednotke s MS-DOS, Windows 95 alebo Windows 98 a použitie ovládača disku pre chránený režim systému Windows 95 (Esdi_506.pdr) pre 32-bitový prístup na disk.

POZNÁMKA: Kontaktujte výrobcu počítača informácie o tom, ako aktualizovať váš ROM BIOS alebo umožňujúce podporu adresovania LBA v pamäte CMOS. Informácie o nastavení CHS informácie na pevnom disku do pamäte CMOS obráťte sa na výrobcu vášho pevného disku.

Ďalšie informácie o INT13H rozšírení nájdete nasledujúce články v databáze Microsoft Knowledge Base:
122052 Logical Block Addressing (LBA) definované
153550 Pevný Disk obmedzené na 8 GB oblasť

Pevný Disk Bus Adapter podpora INT13h rozšírenia

Chcete kúpiť karty radiča pevného disku, ktorý podporuje INT13H Extensions alebo vykonáva geometria preklad. To vám umožní oblasť a formátu celý disk s MS-DOS, Windows 95 alebo Windows 98 a používať systém Windows 95 alebo Windows 98 Ovládač disku pre chránený režim (Esdi_506.pdr) pre 32-bitový prístup na disk.

POZNÁMKA: Ďalšie informácie o tom, kde získali radič pevného disku podporuje INT13h Extensions alebo vykonáva geometria preklad, kontakt vaše pevný disk alebo výrobcu radiča pevného disku.

Podpora ovládačov reálneho režimu pre preklad

Pomocou softvéru tretích strán pomôcku môžete vykonávať geometria preklad. Príkladmi tohto typu prekladového softvéru oblasť SpeedStor z Skladovanie rozmery, EZ-Drive z mikro domu a správca diskov z OnTrack počítačových systémov.

Ak používate verziu 6.03 alebo novšiu Disk Manager spoločnosti OnTrack XBIOS vodičov (Master Boot Record a Config.sys Rušňovodiči musia verzia 6.03 alebo novší), Windows 95 a Windows 98, získa ovládač pre chránený režim (Esdi_506.pdr) v sektore a skutočnú geometriu skosenie faktor od spoločnosti OnTrack vodiča pomocou API, ktorý je definovaný v špecifikácii Disk Manager spoločnosti OnTrack XBIOS. V tomto prípade 32-bitový prístup na disk je k dispozícii v systéme Windows 95 a Windows 98.

Ak používate verziu programu Disk Manager spoločnosti OnTrack XBIOS ovládače pred verzia 6.03 alebo inej tretej strany pomôcku, Esdi_506.pdr unloads a disku prístup sa vyskytuje v reálnom režime pomocou systému BIOS INT13h rozhranie. V tomto prípade budete stále mať prístup na disk v systéme Windows, ale jednotky budú prístupné v režime kompatibility systému MS-DOS.

POZNÁMKA: Disk Manager 6.03 podporovaný v chránenom režime na pevných diskoch primárne kanál IDE a keď kompresia disku programom DriveSpace nie je . Pre jednotky na sekundárny kanál IDE Disk Manager 7.0 alebo neskôr sa nevyžaduje. Ak používate softvér na kompresiu DriveSpace, ktorý je súčasťou programu Microsoft Windows 95, Windows 98 a aplikácie Microsoft Plus!, Disk Manager musí sa použiť 7.04 alebo neskôr.Disk Manager spoločnosti OnTrack XBIOS ovládača (Xbios.ovl) je uložený v koreňovom adresári priečinok disku a načítava z hlavného zavádzacieho záznamu na podporuje primárnu oblasť (disk C). Config.sys vodiča (Dmdrvr.bin) podporuje rozšírené oblasti a musia byť naložené na prístup všetky jednotky v rozšírenej oblasti.

Informácie o nastavení CHS informácie pre váš disk v CMOS pamäť, kontaktujte výrobcu vášho pevného disku. Okrem toho tieto programy zvyčajne vyžadujú do oblasti a naformátovať jednotku s osobitným pomôcka s softvéru tretích strán. Informácie o tejto postup, v dokumentácii, ktorá je súčasťou softvéru alebo kontakt výrobca softvéru.

Použiť len prvých 1 024 cylindroch disku

V nastaveniach CMOS, zadajte parametre CHS tak, aby viac ako 1024 valce sa používajú. Umožní vám to oblasť a formátujete pohon 504 MB kapacita systému MS-DOS, Windows 95 alebo Windows 98 a o použitie ovládača disku pre chránený režim systému Windows 95 a Windows 98 (Esdi_506.pdr) pre 32-bitový prístup na disk.

Informácie o nastavení CHS informácie pre váš disk v CMOS nastavenia, kontaktujte výrobcu vášho pevného disku.

Pomocou veľkých pevných diskoch so systémom Windows a Windows for Workgroups

Môžete použiť predchádzajúcich metód na jednotku, ktorá je väčšia ako 504 použiť MB (1024 fľaše) so systémom Windows verzie 3.0 alebo novšej alebo Windows pre Pracovné skupiny verzie 3.1 alebo 3.11. Okrem toho, ak používate jeden z týchto metódy môžete používať Windows pre prístup k súborom 32-bitové Workgroups 3.11 Funkcia (VFAT) na väčšine počítačov. Všimnite si, že pomocou prípony INT13h alebo Geometria prekladu ako bolo popísané neumožňuje použiť Systém Windows alebo Windows for Workgroups 32-bitového disku funkcie prístupu.

V systéme Windows a Windows for Workgroups verzie 3.1 a neskôr, 32-bitového disku prístup je poskytovaný ovládač FastDisk nazýva WDCTRL. WDCTRL porovnáva celkový počet fliaš špecifikované na pevnom disku do pamäte CMOS v systéme BIOS Parameter Block (BPB) s počtom valcov vykázaných pevný disk v reakcii na príkaz identifikovať jednotku. Ak systém BIOS správy viac ako 1024 valce, WDCTRL overenie nefunguje bez ohľadu na či systém BIOS alebo autobusovej adaptér podporuje preklad geometria, alebo INT13h rozšírenia.

Používať 32-bitový prístup na disk s pevné disky, ktoré sú konfigurované pre viac ako 1024 valce (a sú preto nezlučiteľné s WDCTRL), musíte použitie ovládača FastDisk tretích strán poskytnutých výrobcom tvrdé radič disku alebo pevný disk. Môžete tiež použiť takýto ovládač FastDisk v miesto Esdi_506.pdr súboru poskytovať 32-bitový prístup na disk v systéme Windows 95 a Windows 98, Hoci toto by nemalo byť potrebné na väčšine pevných diskov.

Vyrába sa program Disk Manager spoločnosti OnTrack počítačových systémov, predajca nezávislé od spoločnosti Microsoft; robíme žiadna záruka, implikovaných alebo inak, pokiaľ ide o tento výrobok výkon a spoľahlivosť.

Produkty tretích strán, ktoré sú popísané v tomto článku sa vyrábajú spoločnosti, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft neposkytuje žiadne záruky týkajúce sa výkonu alebo spoľahlivosti týchto produktov.

Prípravou pevnom disku

Informácie o tom, ako spojiť priečky alebo pripraviť pevnom disku na inštaláciu alebo preinštalovaní systému Windows 95 alebo Windows 98, prečítajte si nasledujúce články v databáze Microsoft Knowledge Base:
255867 Ako používanie Fdisk a Format rozdeľovací alebo zmeniť oblasti na pevnom disku
221829 Ako nainštalovať systém Windows 98 na počítači s žiadny operačný systém

Vlastnosti

ID článku: 126855 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Windows 3.0 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbhardware kbinfo kbmt KB126855 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:126855

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com