ADAY anahtarlarının nasıl kullanılır?

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 127846 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Yinelenen veya NULL değerlere izin vermeyen bir dizin ifadesi BIR ADAY anahtardır. Bu makaleler, aday anahtarları kullanımını gösteren örnekler sağlar.

Daha fazla bilgi

Aday anahtar, tanım olarak, tek bir alan veya birincil anahtarının gereksinimlerini karşılayan bir bileşik deyim ise. Tablonuz, yalnızca bir birincil anahtar veritabanı tasarım zorunludur. Bir tablo, ancak birkaç benzersiz bir tanımlayıcı olabilir. Birincil anahtar tanımlanmış sonra diğer benzersiz anahtarlar, aday anahtarları olarak anılır.

Visual FoxPro, birincil anahtarlar veri bütünlüğü güçlendirmek için kullanılır ve bu nedenle yalnızca bir veritabanındaki tablolar için kullanılabilir. Boş bir tablo diğer taraftan, aday anahtarları olabilir. Aday anahtarları kayıt benzersiz olmasını sağlamak için kullanılır.

Aşağıda bir birincil anahtar için ek bir aday anahtarının kullanılmasını gerektirebilecek iki senaryo verilmiştir.

Çalışan tablosu: çalışanlar hakkındaki bilgileri kaydeden bir tablonuz varsa. Her çalışan tarafından bir çalışan kimlik numarasını (birincil anahtar) ve sosyal güvenlik numarası (Aday anahtarı) ile de tanıtılabilir.

Tıbbi sistem: hasta bilgileri bir tabloya kaydeder. Iki alanı, her hastanın tanıtan: bir tıp kaydının numarasını (benzersiz anahtar) ve sosyal güvenlik numarası (Aday anahtarı). Birincil anahtar verileri aramak için daha kolay bir yol sağlar.

Referanslar

Visual FoxPro sürüm 3.0, Bölüm 7, "geliştiricinin Kılavuzu" Tablo ile çalışma.

"Bir kılavuzu SQL standardına", C.J. tarihi, p. 44, Addison-Wesley.

Özellikler

Makale numarası: 127846 - Last Review: 22 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual FoxPro 3.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB127846 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:127846

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com