Jak Windows 95 řeší zástupce odkazy

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 128932 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Zástupce je odkaz na objekt shell Průzkumník, který se používá k přístupu k objektu prostředí bez vytvoření skutečné kopie objektu. Vytvořit zástupce pro všechny položky, které používáte často, včetně souborů, složek, diskové jednotky, jiných počítačů nebo tiskáren.

Vytvoření zástupce pro objekt a název nebo umístění tohoto objektu a potom změny Windows 95 automaticky pokusí aktualizovat nebo vyřešit zástupce při příštím pokusu o jeho použití. Proces překládání zástupce funguje zkratky odkaz objektu v místním počítači i zkratky odkaz objektu v jiném počítači v síti, přestože rozlišení místní sítě mohou být omezeny ve vzdáleném počítači máte přístupová práva.

Tento článek popisuje proces používá k vyřešit místní a síťové zkratky Windows 95.

Další informace

Místní zástupci

Windows 95 používá následující proces vyřešit místní zkratky:
 1. Windows 95 vyhledá objekt v umístění statické zadaný zástupce. Toto umístění spolu s všechny ostatní vlastnosti pro zástupce, jsou uložena v odpovídající souboru .LNK a lze zobrazit pomocí pravého tlačítka myši klepněte na zástupce a v zobrazené nabídce klepnutím na příkaz Vlastnosti.

  Statické umístění je určeno pomocí standardní jednotku a adresář cesta pojmenování. Například
  C:\WINDOWS\FILENAME.EXT
 2. Pokud objekt není nalezen v umístění statické, Windows 95 vypadá ve stejném adresáři cílový objekt, který má stejný čas vytvoření a atributy jako původní objekt, ale jiný název. Tato logika umožňuje Windows 95 najít objekt, pokud je ve stejném umístění jako byl původně, ale byl přejmenován.
 3. Windows 95 potom vyhledá podadresáře původní cílový adresář pro objekt s stejný název nebo vytváření čas jako původní objekt. Pokud je nalezen takový objekt, Windows 95 pokračuje s rekurzivní vyhledávání původní cílové jednotky pro objekt, který splňuje některou z těchto kritérií. Pokud je nalezen odpovídající objekt zobrazí dialogové okno, umožňuje ověřit, zda nalézt objekt je ve skutečnosti správný objekt.

  Poznámka: Prohledány pouze původní cílové jednotky. Například Pokud zástupce původně Odkazovaný objekt na místní jednotce C:, je pouze jednotku C: prohledány pro objekt s stejný název nebo vytváření čas jako původní objekt. Žádný místní jednotky jsou prohledány.
 4. Nakonec Pokud nelze najít objekt pomocí metody popsané výše je Windows 95, dialogové okno se zobrazí ve které je nutné zadat správné umístění a název objektu.

Zástupci sítě

Pokud se pokusíte otevřít zástupce, který odkazuje objekt v jiném počítači v síti a objekt nebyl nalezen v umístění statické zadaný zástupce, Windows 95 se pokusí přeložit tento zástupce, pomocí procesu podobné popsané výše. Však následující další důležité informace by měly být úvahu při pokusí přeložit místní sítě Windows 95:
 • Pro sítě zástupce může být statické umístění zadána pomocí názvu Universal Naming Convention (UNC) spíše než standardní jednotky a konvence pojmenování cesta adresáře. Například umístění může vypadat jako "\\REMOTE_COMPUTER\WINDOWS\FILENAME.EXT"
 • Windows 95 prohledá podadresáře původní cílový adresář, pouze pokud máte přístup k těmto podadresáře. Pokud cílový počítač používá zabezpečení na úrovni sdílení, máte přístup na všechny podadresáře cílového adresáře za předpokladu, že máte přístup k samotné cílový adresář. Pokud cílový počítač používá uživatelské úrovně zabezpečení, pravděpodobně nemáte přístup k podadresáře cílového adresáře.
 • Při provádění rekurzivních vyhledávání původní cílové jednotky, spustí z původní cílový adresář Windows 95 a přesune nahoru stromu adresářů nejvyšší nadřazený adresář, který má přístup. Nadřazený adresář podstatě stane kořenový adresář rekurzivního vyhledávání jako Windows 95, prohledá všechny podadresáře tohoto adresáře, máte přístup.

Vlastnosti

ID článku: 128932 - Poslední aktualizace: 30. ledna 2014 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB128932 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:128932

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com