Windows NT için Ölü Ağ Geçidi Algılama TCP/ıp'de

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 128978 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Windows NT için Microsoft TCP/IP, varsayılan ağ geçidini hala çalışıyor olup olmadığını algılama yöntemi sağlar. TCP/IP iletişim kuralı'nı yüklediğinizde, ağ geçidi algılaması (NT 3.51, 4.0 ve üstü) varsayılan olarak etkinleştirilir. Ancak, Microsoft TCP/IP, varsayılan ağ geçidini işletime döndüğünde algılamak için kullanılan bir yöntem sağlamaz.

Daha fazla bilgi

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Düzgün çalışabilmesi ağ geçidi algılama için birden çok varsayılan ağ geçidi adresi Gelişmiş seçenekleri <a0>TCP/IP</a0> yapılandırması iletişim kutusunda, Denetim Masası'ndaki Ağ bölümü belirtmeniz gerekir. Birkaç denemeden sonra TCP isteklerini yanıtlamak varsayılan ağ geçidi görevinde başarısız olursa, IP paketleri için yedek bir ağ geçidi adresine yönlendirir. Işte bir örnek, geçerli varsayılan ağ geçidi kullanılamadığında, Windows NT nasıl davranacaktır ve birden çok varsayılan ağ geçidinin yapılandırılmış olan:

Windows NT, listedeki sonraki varsayılan ağ geçidine geçer. Özgün varsayılan ağ geçidini yeniden başlatıldığında, Rotalar Akıllı diğer yönlendiriciler için yayın yapar.

Windows NT, geçerli varsayılan ağ geçidi üzerinden ağa erişmeye çalıştığında, daha iyi bir yolu (özgün varsayılan ağ geçidi) bildirilir. Windows NT ana bilgisayar yolu kendi yönlendirme tablosuna ekler, ancak yeniden özgün varsayılan ağ geçidini anahtarı DEĞIL. Özgün varsayılan ağ geçidini kullanmaya geçiş yapmak için Windows NT Server'ı yeniden başlatmanız gerekir.

Not: ikinci varsayılan ağ geçidi kullanılamaz duruma geldiğinde, bu listede yapılandırılan sonraki varsayılan ağ geçidine geçer. Arama, varsayılan ağ geçitleri, listenin sonuna ulaşıldığında, başlangıç durumuna getirir yeniden.

RFC belge elde etme hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
185262: Comments belgeler için bir istek ınternet'ten nasıl elde edilir
Ağ geçidi algılaması sağlayan kayıt defteri ayarı, Windows NT 3.5 kayıt defterinin aşağıdaki konumda bulunabilir:
Anahtar: hkey_local_machıne\system\currentcontrolset\services\tcpip\parameters

Değer adı: EnableDeadGWDetect
Tür değeri: REG_DWORD
Değer aralık: 0 veya 1 (FALSE, true)


Varsayılan ayar 1 (doğru) kullanılır.
Not: Varsayılan olarak Windows NT 3.51, 4.0 ve üstünde, Ölü Ağ Geçidi algılama etkinleştirilir. Bu kayıt defteri değişikliği, yalnızca Windows NT 3.5 için geçerlidir.

Windows NT ağ geçidi algılaması hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
171564Windows NT için güncelleştirilmiş TCP/IP Ölü Ağ Geçidi algılama algoritması

Referanslar

"Microsoft <a1>TCP/IP</a1> kullanan Microsoft Windows NT ile inter-Networking" katılımcı'nın çalışma kitabı (Microsoft WWT, 1993, 72 pg., ek A, pg. 217.

Özellikler

Makale numarası: 128978 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 3.5
  • Microsoft Windows NT Server 3.51
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbnetwork KB128978 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:128978

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com