PC Ext: Vysvetlenie príležitostného uzamykania v systéme Windows NT

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 129202 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

S exkluzívny Oplock, ak súbor je otvorený v non-exkluzívnu (poprieť žiadne) režime Presmerovač žiada oportunním Zamknúť celý súbor. Ako dlho ako žiadny iný proces nemá súbor otvoriť, server udelí toto oplock, dáva Presmerovač výhradný prístup k zadanému súboru. Toto umožní Presmerovač vykonávať čítanie dopredu, oneskoreného zápisu a lock ukladanie do vyrovnávacej pamäte, tak dlho, ako žiadny iný proces pokúsi otvoriť súbor.

Keď druhý proces sa pokúsi otvoriť súbor, pôvodný vlastník bude požiadaný o Break Oplock alebo prestávke na úrovni II Oplock. V tomto bode Presmerovač musí narúšali údaje vo vyrovnávacej pamäti, splachovacími píše a zámky, a prepustenie oplock alebo zatvorte súbor.

Oportunním zamknutie úroveň II, poskytuje metódu na poskytnutie prístupu čítanie do súboru viac ako jednej pracovnej stanice a tieto pracovné stanice môžete cache čítať údaje lokálne (čítanie dopredu). Tak dlho, ako žiadna stanica píše v súbore, viacnásobné stanice môžete mať súbor otvoriť s úrovne II oplock.

DALSIE INFORMACIE

Ilustrácia k ako úroveň II oplocks pracovať:

 1. Stanice 1 otvorí súbor požadujúci oplock.
 2. Keďže žiadne iné stanica nemá súbor otvoriť, server granty stanice 1 výhradné oplock.
 3. Stanica 2 otvorí súbor požadujúci oplock.
 4. Pretože stanice 1 má e?te nebola nap?sanß do súboru, server žiada stanice 1 k prestávke na úrovni II Oplock.
 5. Stanice 1 spĺňa splachovacie lokálne nárazníkový Zamknúť informácie server.
 6. Stanice 1 informuje server, že sa členia na úroveň II Oplock (alternatívne stanice 1 mohol mať zatvorením súboru).
 7. Server reaguje na stanici 2 je otvorená žiadosť, jej udelenia úrovne II oplock. Ostatné stanice podobne otvoriť súbor a získať úroveň II oplock.
 8. Stanica 2 (alebo akékoľvek stanica, ktorá má súbor otvoriť) odošle požiadavku na zápis SMB. Server vráti písať odpoveď.
 9. Server žiada všetky stanice, ktoré majú súbor otvoriť na prestávku na žiadne, zmysle nie stanice drží akékoľvek oplock na súbor. Pretože pracovné stanice môžete nemajú vo vyrovnávacej pamäti píše alebo zámky na tomto mieste, že nie je potrebné reagovať na prestávku-na-žiadna Poradný; všetko je potrebné urobiť, je vyvrátiť lokálne inkasované čítanie dopredu údajov.
Nasledovné položky databázy registry sa používajú na zapnutie alebo vypnutie oplocks pre Windows NT Workstation alebo Server. Tieto kľúče databázy registry nemôžu existovať v predvolené. Prístup k databáze registry spustiť REGEDT32.EXE z ponuky Súbor Vyberte spustiť Program Správca alebo správca súborov.

Upozornenie: Nesprávne pomocou editora databázy Registry môže spôsobiť vážne, systém-široký problémy, ktoré môžu vyžadovať preinštalovanie systému Windows NT na ich nápravu. Spoločnosť Microsoft nemôže zaručiť, že akékoľvek problémy vznikajúce z používania Editor databázy Registry môžu byť vyriešené. Použite tento nástroj na vlastné riziko.

Pracovná stanica položiek servisu

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet
  \Services\LanmanWorkstation\Parameters

UseOpportunisticLocking  REG_DWORD  0 or 1
Default: 1 (true)
				
Označuje, či by mala použiť Presmerovač oportunním blokovania (oplock) zvýšenie výkonu. Tento parameter zakázali iba na izolovanie problémy.

Server položiek servisu

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet
  \Services\LanmanServer\Parameters

EnableOplocks  REG_DWORD  0 or 1
Default: 1 (true)
				
Určuje, či server umožňuje klientom používanie oplocks súborov. Oplocks sú zvýšenie významné výkonu, ale majú potenciál spôsobiť stratené údaje vo vyrovnávacej pamäti na niektoré siete, najmä širšej oblasti siete.
MinLinkThroughput  REG_DWORD  0 to infinite bytes per second
Default: 0
				
Určuje minimálne odkaz priepustnosť povolené server pred ním vypne surového a oportunním zámky pre toto pripojenie.
MaxLinkDelay  REG_DWORD  0 to 100,000 seconds
Default: 60
				
Určuje maximálny čas povolený na prepojenie oneskorenie. Ak oneskorenie prekročí toto číslo, server zakáže surového I/O a príležitostného uzamykania pre tento pripojenie.
OplockBreakWait  REG_DWORD  10 to 180 seconds
Default: 35
				
Určuje čas, ktorý server čaká na klienta reagovať na požiadavka na prerušenie oplock. Menšie hodnoty môžu umožniť zistenie havaroval klientom rýchlejšie ale potenciálne spôsobiť stratu údajov vo vyrovnávacej pamäti.

Vlastnosti

ID článku: 129202 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbusage kbmt KB129202 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:129202

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com