PC Ext: Windows NT'DE fırsatçı kilitlemeyi, arama açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 129202 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Özel bir özel olmayan bir dosyayı açarsa Oplock ile (Hiçbirini reddetme) modunda yeniden yönlendirici bir fırsatçı kilitleme, tüm dosya istekleri. Dosyayı başka bir işlem olduğu sürece, sunucunun yeniden yönlendirici vererek, bu oplock vereceği belirtilen dosyayı özel kullanım erişimi. Bu, başka bir işlem dosyayı açmaya çalıştığında sürece önceden okuma, yazma arkadaki ve kilitleme önbelleğe alma, gerçekleştirilecek yeniden yönlendirici izin verir.

Ikinci bir işlem dosyayı açmaya çalıştığında, ilk sahibine istenecek break Oplock veya için düzey ıı Oplock Break. Bu noktada, yeniden yönlendirici gerekir önbelleğe alınan veriler temizlenemedi yazar ve kilitlerinin geçersiz kılmak ve oplock serbest veya dosyayı kapatın.

Bu iş istasyonlarında veri okuma yerel olarak (önceden okuma) önbelleğe alabilir ve fırsatçı kilitleme düzeyi ıı, birden fazla iş istasyonu tarafından bir dosyaya okuma erişimi vermek için bir yöntem sağlar. Hiçbir istasyon dosyaya yazar olarak, birden çok istasyonlar ile düzey ıı oplock dosyayı olabilir.

Daha fazla bilgi

Nasıl düzey ıı işlem_kilitleri çalışacak bir resim:

 1. Istasyon 1 oplock isteyen bir dosyayı açar.
 2. Diğer bir istasyon dosyayı olduğundan, sunucu verir, 1, özel oplock istasyon.
 3. Istasyon 2 oplock isteyen bir dosyayı açar.
 4. Istasyon 1 henüz dosyaya yazılmış değildir, çünkü sunucu için düzey ıı Oplock Break için istasyon 1 ister.
 5. Istasyon 1, sunucuya yerel olarak arabelle?e al?nm?? kilit bilgileri reçeteye göre sarf uyumludur.
 6. Istasyon 1, düzey ıı Oplock için bozuk sunucu bildirir (alternatif olarak, istasyon 1 dosya kapatmış).
 7. Sunucu, istasyon 2 açık isteğine yanıt verir, verme düzey ıı oplock. Diğer istasyon benzer biçimde dosya açabilir ve düzey ıı elde oplock.
 8. Istasyon 2 (veya dosyayı içeren herhangi bir istasyon) SMB gönderdiği bir yazma isteği. Sunucu, yazma yanıt verir.
 9. Sunucunun dosya olan tüm istasyon için kesme yok olarak hiçbir istasyon dosya üzerinde herhangi bir genel amaçlı kilit tutan diğer bir deyişle açmak ister. Iş istasyonlarını önbelleğe yazar ya da kilitler bu noktada olabileceğinden, bunlar sonu-için-hiçbiri danışma yanıt; tüm yapmanız, yerel olarak cashed önceden okuma veri geçersiz.
Aşağıdaki kayıt defteri girdilerini etkinleştirmek veya Windows NT Workstation veya Server işlem_kilitleri devre dışı bırakmak için kullanılır. Varsayılan olarak, bu kayıt defteri anahtarlarının olmayabilir. Çalışma Dosya menüsünden Regedt32.exe'yi çalıştırmak kayıt defterine erişmek için <a0></a0>, Program Yöneticisi'nde veya Dosya Yöneticisi'ni seçin.

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak, bunları gidermek için Windows NT yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi, sistem çapında sorunlara yol açabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi kullanımından doğacak tüm sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Bu araç'ni kullanmak kendi sorumluluà ° unuzdadýr.

Iş istasyonu hizmeti girdileri

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet
  \Services\LanmanWorkstation\Parameters

UseOpportunisticLocking  REG_DWORD  0 or 1
Default: 1 (true)
				
Yeniden yönlendirici, fırsatçı kilitleme (oplock) performans geliştirme kullanıp kullanmayacağını belirtir. Bu parametre yalnızca sorunları yalıtmak için devre dışı bırakılması gerekir.

Sunucu hizmeti girdileri

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet
  \Services\LanmanServer\Parameters

EnableOplocks  REG_DWORD  0 or 1
Default: 1 (true)
				
Sunucu, istemcilerin dosyaları işlem_kilitleri kullanmasını izin verip vermediğini belirtir. Oplock bir önemli performans geliştirmesi, ancak olasılığı olan bazı ağlarda, önbelleğe alınan veri neden içeren özellikle Geniş ağlar.
MinLinkThroughput  REG_DWORD  0 to infinite bytes per second
Default: 0
				
Önce bu bağlantı için ham ve fırsatçı kilitleri devre dışı bırakır, sunucu tarafından izin verilen en düşük bağlantı aktarımı belirtir.
MaxLinkDelay  REG_DWORD  0 to 100,000 seconds
Default: 60
				
Bir bağlantı gecikmesi için izin verilen en uzun süreyi belirtir. Gecikmeler bu sayıyı aşarsa, sunucu bu bağlantı için ham G/Ç ve fırsatçı kilitlemeyi devre dışı bırakır.
OplockBreakWait  REG_DWORD  10 to 180 seconds
Default: 35
				
Bir istemcinin oplock break isteğine yanıt vermek sunucunun bekleyeceği süreyi belirtir. Küçük değerler Çöken istemcilerin algılanması daha hızlı bir şekilde izin verebilirsiniz ancak önbellekteki verilerin kaybolmasına neden olabilir.

Özellikler

Makale numarası: 129202 - Last Review: 5 Aralık 2003 Cuma - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Mail for PC Networks 3.0
 • Microsoft Mail for PC Networks 3.2
 • Microsoft Mail for PC Networks 0.08acres
 • Microsoft Mail for PC Networks 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbusage KB129202 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:129202

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com