"Bu dosya kilitli" bir hata alıyorsunuz kaydettiğinizde veya paylaşılan bir dosyayı açmaya çalıştığınızda iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 129276 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Paylaşılan çalışma kitabını kaydettiğinizde veya, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu dosya kilitli. Komutu daha sonra yeniden deneyin.

Neden

Microsoft Hızlı bakış veya başka bir kullanıcı dosyayı Microsoft Excel'de açma sırasında çalışma kitabını kaydetmeye çalıştığınız paylaşılan çalışma kitabı açıkken, bu davranış oluşabilir.

Durum 1: Paylaşılan çalışma kitabını Microsoft Hızlı Görünümü'nde Aç

Dosyayı kaydetmeden veya kapatmadan Microsoft Hızlı görünümünde açıksa, bu davranış oluşur. Hızlı Görünüm, Microsoft Windows 98 ile gelen bir programdır. Hızlı Görünüm bir belge, belge oluşturmak için kullanılan programda açmadan görüntülemenize izin verir. Paylaşılmayan bir dosyayı Excel'de açtığınız zaman, dosyayı Excel tarafından kilitlenmiş olduğundan Hızlı Görünüm'de aynı dosyayı açamıyor. Ancak, paylaşılan bir dosyayı Excel'de açın., (paylaşılmasına izin verecek şekilde, <a0></a0>) dosyası kilitli ve hızlı görünümünde görüntüleyebilirsiniz. Kaydettiğinizde veya paylaşılan bir dosyayı Excel'de açtığınızda, Excel dosyayı kaydetmeden kilitler. Hızlı bakış içinde dosya açıkken paylaşılan bir dosyayı Excel'de kaydettiğinizde veya, dosya bu durumda Hızlı bakış tarafından kilitlenmiş olduğundan da "Belirtiler" bölümünde hata iletisi alırsınız.

Not: paylaşılan bir dosyayı, Excel'de açarsanız, dosya öznitelikleri (dosyayı içeren klasörü pencereden) salt okunur ayarlamak dosya hala açıksa, ve sonra Kaydet veya <a1>close</a1> dosyayı, hata iletisi görüntülenir.

Durum 2: Başka bir kullanıcı paylaşılan çalışma kitabını açık

Bu davranış, paylaşılan çalışma kitabını kaydettiğinizde ve çalışma kitabını başka bir kullanıcı önceden açmış oluşur. Hata iletisi bir dosya paylaşımı gerektirdiği için başka bir kullanıcı dosyayı açma sırasında bir dosya paylaşıyorsanız kaydetmeniz de görünebilir.

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için durumunuza uygun yöntemi kullanın.

Yöntem 1:, Paylaşılan çalışma kitabının Microsoft Hızlı Görünüm'de açık olduğundan

Paylaşılan çalışma kitabını kaydetmeye çalışmadan önce dosyayı Hızlı Bakış'ı kapatın.

Yöntem 2: Başka bir kullanıcı paylaşılan çalışma kitabını açık

Birkaç dakika bekleyin ve sonra dosyayı yeniden kaydedin. Beklenecek dakika sayısını ve dosyayı açmak için ne kadar sürer boyutuna bağlıdır. Dosya başka bir kullanıcının bilgisayarında açılırsa hemen sonra hata iletisi almadan başarıyla dosyayı kaydedebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Excel'de, açık durumdaki paylaşılmayan bir çalışma kitabı dosyasını açtığınızda, hızlı Görünümü'nde, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Hızlı görüntüleme için filename dosyası açılamıyor. Bunu açılacak veya başka bir uygulama tarafından kilitlenmiş veya erişiminiz olmayabilir.
Excel'de bir dosyayı açtığınızda, dosya özel kullanımda olup olmadığı dosyayı veya paylaşılan açılır. Dosyayı paylaşılıyorsa, dosya açtığınızda dosyayı nonexclusive kabul edilir. Başka bir kullanıcı bir dosyayı açıyor karşın, Excel'de bir dosyayı kaydetmeye çalışırsanız, (Excel başka bir kopyası aynı dosya okuma), Excel'in örneğinizle kaydetmek için dosya kilitleme değiştiremiyor ve bu bölümde anlatılan hata iletisini alırsınız.

Özellikler

Makale numarası: 129276 - Last Review: 23 Ocak 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsavefile kbweb kberrmsg kbinterop kbprb KB129276 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:129276

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com