WINDOWSNT chybová zpráva the RPC je server není k dispozici

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 131469 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pokud máte dostatek prostředků systému Windows NT Server, jednu nebo obě z následujících chyb může zobrazit klientských počítačů, které se pokoušíte připojit k serveru:
Chyba 1723: RPC server je příliš zaneprázdněn na dokončení této operace.
Nebo
Chybě 1722: RPC server není k dispozici.

Poznámka: Tyto chyby může zobrazit v dialogovém okně nebo jako chybová zpráva číslované události v protokolu systému klientského počítače. Služby nebo nástroj spuštěným na serveru v době chyby Určuje, jak se zobrazí chyba na straně klienta.

Příčina

Pokud má server více než 48 megabajtů paměti RAM, problému může dojít, protože PagedPoolSize je nastavena příliš malá. Statická hodnota PagedPoolSize je vytvořeno při instalaci WINDOWSNT.

Řešení

Bylo opraveno v systému Windows NT 3.51. Při upgradu počítače z předchozí verze, pokud instalace WINDOWSNT najde hodnotu 0x03000000 (48 MB), je nastavení na 0, což je výchozí 3.51 v okamžiku instalace.

Jak potíže obejít

Bude možné tento problém vyřešit zvýšením hodnoty PagedPoolSize v registru.

Upozornění: Nesprávné použití Editoru registru může způsobit celý systém, vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci WINDOWSNT je opravte. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že problémy vzniklé v důsledku nesprávného použití Editoru registru budete moci vyřešit. Editor registru používáte na vlastní nebezpečí.

Tento problém:
 1. Vypnutí systému WINDOWSNT.
 2. Vypnutí serveru a potom zapněte.
 3. Spustit WINDOWSNT.
 4. Spusťte program Editor registru (Regedt32.exe).
 5. Z podstromu HKEY_LOCAL_MACHINE přejít na následující klíč:
  SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
  Zjistíte, že je hodnota PagedPoolSize 0x03000000 (48 MB).

 6. PagedPoolSize nastavena na nulu.
 7. Vypnutí a restartování Windows NT.
WINDOWSNT PagedPoolSize je nastaven na nulu, automaticky vypočte novou hodnotu na základě množství fyzické paměti nainstalované.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se to být problém v systému Windows NT Server Advanced verze 3.1 a Windows NT Server verze 3.5. Tento problém byl vyřešen v systému Windows NT verze 3.51.

Další informace

Malé PagedPoolSize je jedno z několika možných aktivačních událostí, nebo nejprve způsobuje, které ovlivňují operace SERVICES.EXE. "RPC server je příliš zaneprázdněn..."a"server RPC není k dispozici..." zprávy označují, že SERVICES.EXE nebo některou jeho podprocesů může mít neodpovídá. Podproces může zůstat ve stavu blokování a zobrazí neodpovídá, pokud zdroj není k dispozici.

SERVICES.EXE je proces, který funguje jako správce řízení služby. Také spustí řadu funkcí režimu WINDOWSNT uživatele jako podprocesy, včetně serveru, procházení, protokolu událostí a služby RPC. Příznaky jsou obvykle vrácené pracovních stanic provádění příkazů (včetně net view, protokolu událostí a dalších souvisejících požadavků RPC). RPC požadavky klienta do kanálu \SRVSVC výsledek chyby Server Message Block (SMB) vrácena s STATUS_PIPE_NOT_AVAILABLE serverem.

Další informace naleznete v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
130069 "RPC server je příliš zaneprázdněn" chybová zpráva při procesu Services.exe neodpovídá v systému Windows NT 3.5

126401 Chybová zpráva: "Není dostatek server úložiště je dostupné k procesu..."

Vlastnosti

ID článku: 131469 - Poslední aktualizace: 1. listopadu 2006 - Revize: 3.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kberrmsg kbfix kbnetwork kbprb KB131469 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:131469

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com