Chybové hlásenie: Nemôže nájsť súbor zariadení, ktoré môžu byť potrebné na spustenie systému Windows

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 132008 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.


DÔLE?ité: Tento článok obsahuje informácie o upravovaní databázy registry. Pred upravovaním databázy registry, uistite sa, že ste pochopiť, ako ju obnoviť Ak sa vyskytne problém. Informácie o tom, ako to urobiť, nájdete "Obnovenie databázy Registry" témy Pomocníka Regedit.exe alebo "Restoring Kľúč databázy Registry"tému Pomocníka v Regedt32.exe.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Pri spustení systému Windows, môže sa zobraziť nasledujúce chybové hlásenie:

Nemožno nájsť súbor zariadenie, ktoré môžu byť potrebné na spustenie systému Windows alebo Windows aplikácie.

Databázu registry systému Windows alebo systému.INI súbor odkazuje na súbor tohto zariadenia, ale už neexistuje súbor zariadenia.

Ak ste odstránili tento súbor zámerne, pokúste sa odinštalovať súvisiace aplikácia pomocou jeho program odinštalovania alebo inštalačného programu.

Ak chcete použiť aplikáciu priradené tomuto zariadeniu súbor, skúste preinštalovať aplikáciu na nahradiť chýbajúci súbor.

<filename>.vxd</filename>

Poznámka: Konkrétny súbor môže nie pomenovaný.

PRICINA

Toto chybové hlásenie sa môže objaviť buď z nasledujúcich dôvodov:
 • Ovládač Windows virtuálne zariadenia (VxD) uvádzaný v System.ini súboru alebo databázy registry je poškodený alebo chýba.
 • Jedna z hodnôt StaticVxD v databáze registry obsahuje neplatné údaje. Pre napríklad hodnota je prázdne alebo obsahuje iba medzery. V tomto prípade Chýba ovládač zariadenia nie je názvom v chybovom hlásení.

RIESENIE

Upozornenie: Nesprávne pomocou editora databázy Registry môže spôsobiť vážne problémy môžu vyžadovať preinštalovanie operačného systému. Microsoft nemôže zaručiť, že problémy vyplývajúce z nesprávne používanie databázy Registry Môžu byť vyriešené editora. Použite Editor databázy Registry na vlastné riziko.

Informácie o tom, ako upraviť databázu registry, zobraziť "zmena kľúče A hodnoty"tému Pomocníka pre Editor databázy Registry (Regedit.exe) alebo" pridať a Odstrániť informácie v databáze Registry"a"Upravovať údaje databázy Registry"témy Pomocníka v Regedt32.exe. Všimnite si, že ste mali zálohovať databázu registry pred úpravou.

Ak chcete tento problém vyriešiť, sledovať každý krok nižšie až chyba už nastane:
 1. Ak ste nedávno odstránili program alebo súčasť, preinštalujte program alebo súčasť, spustite nástroj na odinštalovanie, ak je jedna available. Ak žiadny nástroj na odinštalovanie nie je k dispozícii pre program alebo komponent, obráťte sa na výrobcu získať pokyny na odinštalovanie.
 2. Ak chýba ovládač zariadenia má príponu.386, vypnite riadok odkazom na tento ovládač zariadenia v súbore System.ini umiestnením bodkočiarka (;) na začiatku riadku. Napríklad, ak riadok odkazovanie chýba ovládač zariadenia znie
     device=Example.386
   
  						
  zmeniť riadok čítať
     ;device=Example.386
   
  						
 3. Ak chýba ovládač zariadenia má príponu .vxd, je vodič určené na použitie v systéme Windows 95 alebo Windows 98 a odkazuje v databázy registry. Vo väčšine prípadov, program alebo súčasť s ovládačmi určené na použitie so systémom Windows 95 alebo Windows 98 budú takisto uvedené v nástroji Pridanie alebo odstránenie programov v ovládacom paneli. Po pokyny v kroku 1 by opraviť problém.

  Pre systém Windows 98

  Ak chybové hlásenie stále vyskytuje po týchto pokynov Krok 1 alebo ho neuplatňujú, používanie systémových súborov na extrahovanie chýba súbor z disku CD-ROM Windows 98 takto:

  1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku programy, ukážte na položku Príslušenstvo, ukážte na Systémové nástroje a potom kliknite na položku Systémové informácie.
  2. V ponuke Nástroje kliknite na položku System File Checker.
  3. Kliknite na tlačidlo "Extrahovať jeden súbor z inštalačných diskiet," zadajte názov súbor, ktorý chcete extrahovať "určiť systém súborov môžete chcete obnoviť"poľa a potom kliknite na tlačidlo Štart.
  4. V poli obnoviť z zadajte cestu k priečinku Win98 na Windows 98 CD-ROM. typ cieľového priečinka v uložiť súbor pole, ak je to potrebné, a potom kliknite na tlačidlo OK.
  5. Kliknite na tlačidlo OK, kliknite na tlačidlo OK a po zobrazení výzvy kliknite na tlačidlo Áno reštartujte počítač.

  Pre systém Windows 95

  Na extrahovanie súboru zo súboru kabinetu známe použite nasledujúcu syntax:
  extrahovať <cabinet> <filename>/l <destination><b00></b00> </destination> </filename> </cabinet>
  Napríklad chcete extrahovať súbor Windows 95 Unidrv.dll od Win95_10.cab súbor na disku v jednotke a do priečinka Windows\System na jednotke C, použite nasledovný príkaz:
  extrahovať a:\win95_10.cab unidrv.dll /l c:\windows\system
  Ďalšie informácie o extrahovaní súboru nájdete nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge base:
  ID ČLÁNKU: 129605
  Názov: Ako extrahovať pôvodné súbory komprimované Windows
 4. Ak ovládač špecifické zariadenia nie je názvom v chybovom hlásení, jeden z hodnoty StaticVxD v databáze registry je pravdepodobne prázdna alebo obsahuje iba priestory. StaticVxD hodnoty sa nachádzajú v nižšie kľúče databázy registry nasledujúci kľúč:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD


  Pomocou editora databázy Registry vyhľadajte a odstráňte všetky StaticVxD hodnotu v register, ktorý obsahuje neplatné údaje, je prázdne alebo obsahuje iba medzery.

DALSIE INFORMACIE

Pri spustení systému Windows sa v súbore System.ini a registrom vypočuť zoznam ovládačov zariadení načítať získať. Keď systém Windows nemôže nájsť Virtuálne zariadenie ovládač, ktorý sa pokúša načítať, chybové hlásenie je generované.

Virtuálne ovládače zariadení sú súbory vyžadované rôznych programov komunikovať s hardvéru počítača.

Nasledujúci kľúč databázy registry vzorka obsahuje hodnotu StaticVxD:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\COMBUFF


Údaje pre túto StaticVxD hodnotu "* COMBUFF" (bez citát značky; úvodzovky sa zobrazia v Editore databázy Registry, ale súčasťou názov VxD). Hviezdička (*) predchádzajúci VxD názov naznačuje, že VxD je vnútorný na súbor Vmm32.vxd. Ak zariadenia VxD odkazuje StaticVxD hodnota nie je interný súbor Vmm32.vxd, jej názov nie je pred hviezdičkou a má zvyčajne príponu .vxd.

Vlastnosti

ID článku: 132008 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbenv kberrmsg kbprb kbmt KB132008 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:132008

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com