REGEDIT büyük anahtarları içeren kayıt defteri alınacak olabilirsiniz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 132064 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterinin düzenlenmesi hakkında bilgi içermektedir. Kayıt defterini düzenlemeden önce, sorun oluşması durumunda nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için "Kayıt geri yüklemek" Yardım konusu Regedit.exe veya Regedt32.exe, "Kayıt defteri anahtarı geri yüklemek" Yardım konusu görüntüleyin.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Gerçek kipte Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedit.exe) kullanarak kayıt defterini almaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:
  • Kayıt defteri (14) - System.dat açılamıyor
  • Kayıt defterine erişilirken hata oluştu: dosyanın tam olarak görüntülenmeyebilir.

Neden

Regedit.exe, gerçek kipte saplama verme, alma ve kayıt defteri dosyalarını oluşturma olanağı vardır. Regedit.exe, bu görevleri yerine getirmek için iç gerçek kipte kayıt kitaplığını kullanır. Bu kitaplıktaki gerçek kipte kod büyük bir kayıt defteri dosyalarıyla ilgili belirli sorunları var.

Örneğin HKEY_CLASSES_ROOT yüklü pek çok uygulama varsa, çok büyük olabilir. Geleneksel bellekte çok fazla alan kaplar System.dat dosyasındaki yapıları biri, kayıt defterine erişilemiyor.

Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanmak, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanılmasından kaynaklanan sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgi için, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ndeki (Regedit.exe) "Anahtarları ve Değerleri Değiştirmek " veya Regedt32.exe dosyasındaki "Kayıt Defterine Bilgi Eklemek veya Bilgileri Silmek " ve "Kayıt Defteri verilerini Düzenlemek" adlı Yardım konularına bakın. Düzenlemeden önce kayıt defterini yedeklemeniz gerektiğiniz unutmayın.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>,'de korumalı modu Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanın.

Kayıt alma hakkında daha fazla bilgi için Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ndeki (Regedit.exe) "Kayıt alma" Yardım konusu görüntüleyin.

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft Windows 95 için onaylamıştır. Biz bu sorun üzerinde araştırma ve burada yeni bilgiler kullanılabilir olduğunda Microsoft Bilgi Bankası'ndaki deftere nakleder.

Özellikler

Makale numarası: 132064 - Last Review: 15 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbusage KB132064 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:132064
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com