Her yazdırma işi ile ek bir sayfa yazdırıldı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 132425 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Hewlett-Packard (HP) yazıcı (veya bir HP yazıcısı öykünen bir yazıcı) yazdırma, PS/2-stil paralel bağlantı noktasını kullanan bir bilgisayara bağlı olduğundan, her yazdırma işinden önce ek bir sayfa alabilirsiniz. Ek sayfa PJL kodları veya sayfanın sol üst köşesindeki tek bir karakter içeriyor. Bu sayfada çıkış çift yönlü iletişimi mi etkinleştirdiğiniz üzerinde bağlıdır.

Not: Soysal/Salt Metin yazıcı sürücüsü ile bu sorun oluşmaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Bağlantı noktası bir olmayan-PS/2 moduna (örneğin, standart LPT modu kullan veya ECP veya EPP modu), bilgisayarınızın CMOS ayarlarını yapılandırın.

  Not: Bu seçenek tüm bilgisayarlarda desteklenir.
 • Bu sorunu düzelten Windows 95 CD-ROM'u güncelleştirilmiş Lpt.vxd dosyası yok. Güncelleştirilmiş dosyayı yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Lpt.vxd dosya Windows\System klasöründe Lpt.old için yeniden adlandırmak için Windows Gezgini'ni kullanın.
  2. Windows 95 CD-ROM'undaki Drivers\Printer\LPT klasöründen Lpt.vxd dosya sabit diskindeki Windows\System klasörüne kopyalayın.
  3. Windows 95'ı yeniden başlatın.
  Not: Windows 95 CD-ROM'u sürümü yoksa, diğer Lpt.vxd dosya Microsoft Windows 95 Service Pack 1'den elde edebilirsiniz. Windows 95 Service Pack 1'i edinme hakkında daha fazla bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
  142794Microsoft Windows 95 Service Pack 1'in kullanılabilirliği

Daha fazla bilgi

Lpt.vxd dosyası hakkında ek bilgi için lütfen Windows 95 CD-ROM'unda Drivers\Printer\LPT klasöründeki Readme.txt dosyasına bakın.

Windows 95 CD-ROM'undan Lpt.vxd dosya 4.00.503 sürümdür. Windows Gezgini'nde Lpt.vxd dosyasının sürüm numarasını denetlemek için <a0></a0>, dosyayı tıklatın, sonra da Dosya menüsünden Özellikler'i tıklatın ve dosya özellikleri</a1> iletişim kutusunda sürüm sekmesini tıklatın.

Not Bu makalede açıklanan belirtilerle bir yazıcı switchbox tarafından da kaynaklanabilir. Bir yazıcı switchbox kullanıyorsanız, sorun devam ederse, görmek için bu switchbox kesmek isteyebilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 132425 - Last Review: 23 Ocak 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB132425 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:132425

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com