Instalace & Basic SCSI SCSI odstraňování v systému Windows

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 133285 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Pokud tento článek nepopisuje zobrazenou chybovou zprávu, naleznete popis dalších chybových zpráv v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
315854Centrum chybových zpráv systémů Windows 98 a Windows ME
Pokud tento článek nepopisuje potíže, které máte s hardwarem, přejděte na následující web společnosti Microsoft, kde naleznete další články týkající se hardwaru:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?sid=460
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje instalační program a Poradce při potížích, které lze použít pro řadiče SCSI v systému Windows.

Další informace

Nastavení adaptéry SCSI v systému Windows 95 a Windows 98

Před instalací ovladače chráněný režim systému Windows pro adaptér SCSI, zkontrolujte, zda adaptér funguje v konfiguraci reálného režimu. Ověřte, že jsou ovladače pro adaptér načítání v souborech Config.sys a Autoexec.bat. Jakmile adaptér pracuje správně v reálném režimu můžete nastavit jeho ovladače pro chráněný režim. Poznámka: Tato část se nevztahuje na Windows ME.

Instalaci ovladače řadiče SCSI chráněný režim systému Windows, spusťte Průvodce přidáním nového hardwaru z Ovládacích panelů. Systém Windows nyní podporuje typy adaptéru SCSI a SCSI 2. Pokud systém Windows nemůže rozpoznat adaptér SCSI, ručně vyberte adaptér ze seznamu řadičů SCSI v Průvodce přidáním nového hardwaru.

Pokud karta řadiče není uveden, není aktuálně podporován jej. Systém Windows načíst ovladače pro chráněný režim pro adaptér a ovladače pro reálný režim musíte použít. Chcete kontaktovat výrobce karty, pokud ovladač pro chráněný režim je k dispozici pro Windows.


Specifikace Plug and Play SCSI

 • Adaptér musí podporovat alespoň úroveň 1 protokol PODVOD pro automatické přiřazení IDENTIFIKÁTORŮ SCSI. Návrh pro standardní rozhraní SCSI-3 odkazuje PODVOD (SCSI nakonfigurováno automaticky).
 • Automatické ukončení sběrnice SCSI řadičem SCSI musí dojít.
Řadiče SCSI, které nesplňují tyto požadavky mohou být kompatibilní se systémem Windows, ale nejsou podporovány s funkcí Plug and Play.

Odstraňování potíží

Jeden první kroky při odstraňování potíží je ovladač konfliktní zařízení odebrat a přeinstalovat ve Správci zařízení. Vykřičník ve žlutém kruhu nebo „ X v červený kruh ve Správci zařízení označuje potenciální konflikt hardwaru nebo zařízení bylo zakázáno. Restartujte systém Windows v nouzovém režimu a odeberte všechny konfliktní ovladače zařízení SCSI ve Správci zařízení. Obvyklým způsobem restartujte systém Windows a poklepáním na ikonu Přidat nový hardware v Ovládacích panelech spusťte Průvodce přidáním nového hardwaru.

Pokud stále nastanou problémy, zkontrolujte následující položky:
 • Sběrnice SCSI musí být správně nakonfigurován pro načtení ovladače pro chráněný režim systému. Konfigurace sběrnice SCSI může rozdělena do dvou následujících procesů:

  1. Konfigurace sběrnice SCSI samotného. To zahrnuje ukončování obou koncích sběrnici SCSI, nastavení číslo logické jednotky (LUN) a nastavení ID zařízení. LUN používá k určení, které řadič je získáván v systému s více než jeden řadič používán. ID zařízení SCSI je podobné, ale je označení více zařízení u jednoho řadiče.

   Zkontrolujte správnost ukončení. Nesprávné ukončení je obvyklý problém při nastavování zařízení SCSI. Podrobnosti týkající se konfigurace sběrnice SCSI naleznete příručku řadiče SCSI nebo výrobce.
  2. Konfigurace hostitelského adaptéru SCSI. Zahrnuje přiřazení IRQ jeho řádku, kanál DMA, UMB rozsah a tak dále. Podrobnosti naleznete v příručce řadiče SCSI nebo výrobce.
 • Většina karet standardu ASPI mít možnost povolit nebo zakázat jejich spouštěcí ROM BIOS. Povolení BIOS díky jednotky SCSI spustitelnou. Však jednotky SCSI se běžně používají jako sekundární disk podsystémy (s tradiční jednotka IDE/ATA obsluhující jako spouštěcí disk podsystém). Pokud počítač nelze zavést z jednotky SCSI, vypnutí systému BIOS.
 • Pro systémy Windows 95 a Windows 98 Pokud karta SCSI pracuje v systému MS-DOS, ale není plně funkční v systému Windows pomocí ovladače pro chráněný režim, prohlédněte parametry v řádku ovladač pro reálný režim v souboru Config.sys a upravit přepínače nebo parametry na kartě nastavení ve Správci zařízení. Ovladače systému Windows podporují přepínače a parametry podporované poskytované výrobcem ovladače pro reálný režim.
 • Pro Windows 95 a Windows 98 Windows pravděpodobně potíže přepínání z ovladače pro reálný režim ovladače pro chráněný režim s netestované reálný režim ovladače jiných výrobců. Umístěním slovo "rem" (bez uvozovek) na začátku řádky ovladač dočasně zakázat ovladače pro reálný režim v souborech Config.sys a Autoexec.bat. Restartujte systém Windows a zkuste získat přístup k jednotce SCSI nebo zkontrolujte Správce zařízení pro zařízení nejsou funkční.
 • Prozkoumejte souboru Bootlog.txt. Zkontrolujte následující položky:

  • Jsou právě ovladače SCSI správně inicializována?
  • Lze jednotky SCSI přistupovat vůbec?
  • Je Windows ochranu chybu (WPE) přijatých a je poslední položka v souboru SCSI VxD/MPD/PDR?

Vlastnosti

ID článku: 133285 - Poslední aktualizace: 19. ledna 2007 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Millennium Edition
 • Microsoft Windows 98 Second Edition
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbmt kbenv kbfaq kbhowto kbsetup kbtshoot kbwinprotecterr KB133285 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:133285

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com