Istemci etki alanı parolasını değiştirme girişiminde bulunuluyor: erişim engellendi.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 135060 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ağa oturum başarıyla (parola süresi doldu önce) etki alanı parolanızı değiştirmek için Windows 95 istemciniz aşağıdaki hata iletisi görüntülenir ve diğer istemcilere benzer bir hata iletisi görüntülenir:
Microsoft Networking, Parola değiştirilemiyor: erişim engellendi.
-VEYA-
Parola, aşağıdaki hata yüzünden Windows NT için değiştirilemiyor: erişim engellendi. Daha fazla bilgi için sistem yöneticinize başvurun.


For Workgroups 3.11 çalıştırıyorsa, LAN Manager 2.2 c, Network Client for MS-DOS veya Windows 95, Windows çalıştıran bilgisayarınızda, bu sorun oluşur.

Windows NT Workstation'ı çalıştırdığınızda, bu sorun oluşmaz.

Neden

Etki alanları için hesap ilkesi iletişim kutusunda, Kullanıcı Yöneticisi "Kullanıcı parolasını değiştirmek için oturum açmalısınız" onay kutusunu seçerseniz, bu sorun oluşur; Varsayılan olarak, bu onay kutusu seçilmemiş durumdadır.

Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Windows NT Server'ınızdaki "Kullanıcı parolasını değiştirmek için oturum açmalısınız" onay kutusunu temizleyin.

Özellikler

Makale numarası: 135060 - Last Review: 20 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft LAN Manager 4.2 Standard Edition
  • Microsoft Windows for Workgroups 3.2
  • Microsoft Ağ İstemcisi 3.1
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB135060 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:135060

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com