Nemôže získať prístup k jednotke CD-ROM z režim MS-DOS alebo z príkazového riadka

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 135174 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

PRIZNAKY

Keď reštartujete počítač v režime MS-DOS, reštartovať Windows Príkazový riadok, alebo reštartujte počítač a použiť spúšťaciu disketu, môžete nebude mať prístup k jednotke CD-ROM. Toto správanie sa môže vyskytnúť aj keď ste schopní prístup k jednotke CD-ROM z grafického systému Windows používateľské rozhranie.

PRICINA

Toto správanie sa môže vyskytnúť, ak vykazujú akýkoľvek z týchto podmienok:
 • Ovládač pre jednotku CD-ROM alebo súboru Mscdex.exe je vypnuté (komentované) alebo chýba zo súboru Autoexec.bat alebo Config.sys.
 • Ovládač pre jednotku CD-ROM alebo Mscdex.exe súbor je poškodený alebo chýba.
 • Spúšťacia disketa neobsahuje ovládač pre jednotku CD-ROM alebo súboru Mscdex.exe.
 • Majú nahradiť pôvodný disk CD-ROM a nie sú aktualizované ovládače systému MS-DOS.
Na prístup k jednotke CD-ROM, až vám boot do Windows Príkazový riadok alebo reštartujte počítač v režime MS-DOS, je potrebné načítať CD-ROM pre reálny režim v súbore Config.sys i MSCDEX vodiča v súbore Autoexec.bat alebo Dosstart.bat súbor. Ak jednotka CD-ROM je podporovaná v chránenom režime v Windows, ovládače reálneho režimu CD-ROM a MSCDEX sú pravdepodobne nie naložením v súboroch Config.sys a Autoexec.bat alebo Dosstart.bat do pevný disk. Navyše, ak keď boot z diskety, CD-ROM a MSCDEX ovládače nebude zaťaženie, pokiaľ ste manuálne konfigurovať Config.sys a súbory Autoexec.bat na diskete ich načítať.

RIESENIE

Chcete odstrániť toto správanie, použite niektorú z nasledovných metód:
 • Spustite súbor Dosstart.bat.
 • Extrahujte správnu verziu súboru Mscdex.exe.
 • Pridajte vhodné súborov a príkazov do spúšťacej diskety.
 • Nainštalujte ovládače systému MS-DOS pre CD-ROM z iba príkazový riadok.

Dosstart.bat súbor

Pri inovácii systému MS-DOS alebo Windows 3.x na systém Windows 95/98, svoj originál Mscdex.exe súbor môžete skopírovať cez na Dosstart.bat súbor. Dosstart.bat obsahuje kópie akékoľvek príkazy Inštalátor systému Windows poznámky von a spustený automaticky po reštartovaní počítača v režime MS-DOS.

Ak reštartujte počítač a potom vyberte možnosť iba systém MS-DOS, Dosstart.bat sa nedá spustiť. Ak chcete spustiť príkaz, zadajte Dosstart.bat, a potom stlačte kláves ENTER.

Mscdex.exe problémy

Ak sa pokúsite spustiť program Mscdex.exe a zobraziť nasledujúce chybové hlásenie, môže byť poškodená súboru Mscdex.exe
Mscdex.exe <parameters>chýba alebo je poškodený </parameters>
Ak <parameters>sú prepínače príkazového riadka, ktoré môžu byť zahrnuté do Príkazový riadok v dávkovom súbore, ako napríklad Autoexec.bat alebo Dosstart.bat. </parameters>

Zistite umiestnenie dávkového súboru zadaním nasledujúce riadky z príkazového riadka, stlačením klávesu ENTER po každom riadku
<drive>:</drive>
dir /s mscdex.exe
kde <drive>je písmeno jednotky jednotke obsahujúcej okná priečinok. </drive>

Ak sa nedá nájsť súbor, môžete extrahovať súbor zo systému Windows 95 disky. Mscdex.exe je súbor sa nachádza v súbore Win95_04.cab na CD-ROM systému Windows 95, Win95_05.cab súbor na disku 5 Windows 95 DMF diskety, Win95_07.cab súbor na disku 7 Windows 95 non-DMF diskety a Win95_06.cab súbor na Windows 95 OEM Service Release 2 CD-ROM.

Informácie o extrahovaní súborov v systéme Windows 95 nájdete nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
129605Ako extrahovať pôvodné súbory komprimované Windows
Miesto Mscdex.exe súbor v priečinku Windows\Command.

Poznámka: Niektoré dávkové súbory môžu poukazovať na iný priečinok miesto ako Windows\Command priečinok. Ak je to prípad, upraviť súbor do bodu k Windows\Command priečinok. Postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku programy a potom kliknite na položku Príkazový riadok systému MS-DOS.
 2. Zadajte každý z nasledovných riadkov, stlačením klávesu ENTER po každom riadku:
  <drive>:</drive>
  cd\<windows></windows>
  upraviť dosstart.bat
 3. Stlačte klávesy ALT + S (Search) a stlačte F.
 4. Nájdite súbor s Mscdex.exe. Podľa potreby napíšte Mscdex.exe do poľa Hľadať čo políčko a potom kliknite na tlačidlo OK.
 5. Skontrolujte, či cestu Mscdex.exe priečinka Windows\Command. Ak nie je, napíšte správnu cestu.
 6. Stlačte klávesy ALT + F (súbor), stlačte X, a potom stlačte kláves Zadajte po zobrazení výzvy na uloženie súboru.
Vo väčšine prípadov systému Windows 95 verzie súboru Mscdex.exe funguje správne s väčšina jednotky CD-ROM, ale ak máte problémy zisťovanie Jednotka CD-ROM, kontakt CD-ROM výrobcom pre pomoc.

Spúšťací Disk ovládače

Ak vytvoríte spúšťaciu disketu, reštartujte počítač pomocou to, a nie mať prístup k jednotke CD-ROM, správny ovládač jednotky CD-ROM alebo Mscdex.exe súbor nie je nabitím. Na prípravu spúšťaciu disketu načítať ovládače jednotky CD-ROM, postupujte nasledovne:
 1. Upravte súbor Config.sys, aby zahŕňala zápis pre ovládač jednotky CD-ROM. Postupujte nasledovne:

  1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na položku Spustiť, typu Sysedit v Otvorené políčko a potom kliknite na tlačidlo OK.
  2. Kliknite na záhlavie Config.sys, nájdite riadok, ktorý načítava disku CD-ROM vodič, posunutím ukazovateľa vyberte riadok textu a potom kliknite na tlačidlo Kopírovať v ponuke Úpravy. Poznámka názov a cestu ovládač jednotky CD-ROM.
  3. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku programy, kliknite na položku Príslušenstvo a potom kliknite na tlačidlo Poznámkový blok.
  4. Vložte spúšťaciu disketu do jednotky A.
  5. V ponuke Súbor kliknite na príkaz Otvoriť, typu a:config.sysdo poľa Názov súboru a potom kliknite na tlačidlo Otvoriť.
  6. Kliknite na tlačidlo ukazovateľ na konci posledného riadka textu, stlačte kláves ENTER začať nový riadok, a potom v ponuke Úpravy kliknite na príkaz Prilepiť.
  7. Zmeniť cesta k priečinku pre súbor ovládača disku CD-ROM do jednotky A. V Nasledujúca tabuľka zobrazuje pôvodného riadku načítať ovládač jednotky CD-ROM súbor a nový riadok po ho upravujete:
      Original line              Edited line
      ---------------------------------------------------------------------
      device=c:\cdrom\cdrom.sys /d:mscd001  device=a:\cdrom.sys
                           /d:mscd001
   								
  8. V ponuke Súbor kliknite na položku Skončiť a potom kliknite na tlačidlo Áno po zobrazení výzvy na uložiť zmeny.
Všimnite si, že niektoré disky CD-ROM sú pripojené k zvukovým kartám. Ak je to prípade musíte na načítanie ovládačov zvuku pred ovládač jednotky CD-ROM. Pre informácie o tom, ako nahrať ovládač zvukovej skontrolujte zvukovú kartu dokumentáciu alebo kontakt výrobcu zvukovej karty.
 1. Do súboru Autoexec.bat, aby zahŕňala zápis pre Mscdex.exe ovládač. Postupujte nasledovne:

  1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na položku Spustiť, typu Sysedit v Otvorené políčko a potom kliknite na tlačidlo OK.
  2. Kliknite na záhlavie Autoexec.bat, nájdite riadok, ktorý načítava Mscdex.exe súboru, presuňte ukazovateľ myši vyberte riadok textu, a potom v ponuke Úpravy kliknite na príkaz Kopírovať. Poznámka názov a cestu k Súboru Mscdex.exe.
  3. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku programy, kliknite na položku Príslušenstvo a potom kliknite na tlačidlo Poznámkový blok.
  4. Vložte spúšťaciu disketu do jednotky A.
  5. Ak súbor Autoexec.bat na disketu, kliknite na otvoriť na ponuka Súbor typu a:Autoexec.bat v názov súboru a potom kliknite na tlačidlo Otvoriť.
  6. Kliknite na tlačidlo ukazovateľ na konci posledného riadka textu, stlačte kláves ENTER začať nový riadok, a potom v ponuke Úpravy kliknite na príkaz Prilepiť.
  7. Ak je prítomný ďalší riadok obsahujúci Mscdex.exe, typu REMna začiatku riadku.
  8. Ak tento text sa zobrazí na začiatku riadka, vyberte text a potom stlačte kláves DELETE:
   REM - Inštalátorom systému Windows-
  9. Zmeniť cestu k súboru Mscdex.exe priečinku na jednotke A. V Nasledujúca tabuľka zobrazuje pôvodného riadku na načítanie súboru Mscdex.exe a nový riadok po ho upravujete:
      Original line               Edited line
      ---------------------------------------------------------------------
      c:\windows\command\mscdex.exe /d:mscd001  a:\mscdex.exe /d:mscd001
   								
  10. V ponuke Súbor kliknite na príkaz Skončiť, potom kliknite na tlačidlo Áno po zobrazení výzvy na uloženie zmeny a potom uložiť na disketu ako Autoexec.bat.
 2. Umiestnite ovládač jednotky CD-ROM a Mscdex.exe súbory na spúšťacej diskety. Vykonaná akcia tak urobiť, postupujte nasledovne:

  1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku programy a potom kliknite na položku Príkazový riadok systému MS-DOS.
  2. Zadajte každý z nasledovných riadkov, stlačením klávesu ENTER po každom riadku:
   <drive1>: cd\<cdpath> Kopírovať <cddrive>a: <drive2>: cd\<windows>\command kópia mscdex.exe a: </windows></drive2></cddrive></cdpath></drive1>
   kde <drive1>je písmeno jednotky na jednotku obsahujúcu Súbory ovládačov jednotky CD-ROM, <cdpath>je názov priečinka obsahujúceho vaše MS-DOS-založené súbor ovládača CD-ROM a <drive2>je jednotka písmeno jednotky sobsahom priečinka Windows.</drive2> </cdpath> </drive1>
Systém Windows 98 Spúšťacia disketa obsahuje ovládače načítať veľa integrovaných Drive Electronics (IDE) a Small Computer System Interface (SCSI) Jednotky CD-ROM.

Nainštalovať príslušné ovládače jednotky CD-ROM pre MS-DOS-založené

Ak ste aktualizované ovládače jednotky CD-ROM, ale nie sú aktualizované CD-ROM systému MS-DOS ovládače, nainštalujte ovládače z iba príkazový riadok a potom premiestnite Mscdex.exe riadok zo súboru Autoexec.bat na Dosstart.bat súbor. Urobiť Takže, postupujte nasledovne:
 1. Reštartujte počítač. Po zobrazení hlásenia „Starting Windows 95 ", stlačte kláves F8 a potom vyberte možnosť iba systém MS-DOS z štarte ponuka.
 2. Postupujte podľa pokynov od výrobcu vášho CD-ROM nainštalovať váš Ovládače jednotky CD-ROM MS-DOS-založené. Reštartujte počítač, ak výzva.
 3. Akonáhle ste si neoverili, že správne ovládače sú naložené a pracovných správne, premiestniť informácie ovládača zo súboru Autoexec.bat na Dosstart.bat súbor. Postupujte nasledovne:

  1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na položku Spustiť, typu Sysedit v Otvorené políčko a potom kliknite na tlačidlo OK.
  2. Kliknite na záhlavie Autoexec.bat, nájdite riadok, ktorý načítava Mscdex.exe súboru, presuňte ukazovateľ myši vyberte riadok textu, a potom v ponuke Úpravy kliknite na príkaz Kopírovať.
  3. Typ REM na začiatku riadka ktorý obsahuje Mscdex.exe súbor, kliknite na príkaz Skončiť v ponuke Súbor a po zobrazení výzvy na uloženie zmien Autoexec.bat, kliknite na tlačidlo Áno súbor.
  4. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku programy, kliknite na položku Príslušenstvo a potom kliknite na tlačidlo Poznámkový blok.
  5. V ponuke Súbor kliknite na príkaz Otvoriť, typu c:\windows\dosstart.batdo poľa Názov súboru a potom kliknite na tlačidlo Otvoriť. Ak prijmete správu označujúca, že súbor neexistuje, kliknite na tlačidlo OK a potom kliknite na položku Nový v ponuke Súbor.
  6. Kliknite na tlačidlo ukazovateľ na konci posledného riadka textu, stlačte kláves ENTER začať nový riadok, a potom v ponuke Úpravy kliknite na príkaz Prilepiť.
  7. Ak je prítomný ďalší riadok obsahujúci Mscdex.exe súbor typu REM na začiatku riadku.
  8. V ponuke Súbor kliknite na príkaz Uložiť ako, zadajte c:\windows\dosstart.bat, kliknite na tlačidlo Uložiť, a potom kliknite na položku Skončiť Ponuka Súbor.

DALSIE INFORMACIE

Windows neobsahuje ovládače jednotky CD-ROM pre reálny režim. Ak potrebujete prístup do jednotky CD-ROM, až vám boot do Windows velenie výzva alebo keď reštartujte počítač v režime MS-DOS, musíte použiť CD-ROM pre reálny režim ovládač je súčasťou jednotky CD-ROM. Informácie o tom, ako získať, nainštalovať, alebo nakonfigurovať ovládač CD-ROM pre reálny režim, konzultovať dokumentácia zahrnuté s jednotkou alebo kontaktujte výrobcu jednotky.

Windows zahrnúť MSCDEX ovládač, ktorý sa nachádza v Windows\Command priečinok. Ak musíte použiť ovládač reálneho režimu MSCDEX vám mali používať ovládač v priečinku Windows\Command miesto vodiča súčasťou jednotky CD-ROM.

Ovládače reálneho režimu CD-ROM a MSCDEX môžu byť načítané z niekoľkých rôznych miestach, v závislosti od dôvodu ich načítavaní. Ak ste sú ložné ovládače reálneho režimu, pretože budete potrebovať prístup k CD-ROM jednotka, keď boot do Windows 95 príkazového riadku, ovládače musí byť načítané zo súborov Config.sys a Autoexec.bat v koreňovom priečinku na tejto spúšťacej jednotke. Ak sú spúšťanie príkazový riadok systému Windows z disketu namiesto z pevného disku, ovládače musia byť načítané z Súbory Config.sys a Autoexec.bat na diskete.

Ak načítavate ovládače reálneho režimu, pretože reštartujete počítač v režime MS-DOS, ovládače môže byť načítané z buď nasledovných miestach:
 • Súbory Config.sys a Autoexec.bat v koreňovom priečinku boot .
 • Vlastné súbory Config.sys a Autoexec.bat, ktorý určíte v vlastnosti pre program spustený v režime MS-DOS Vlastnosti odkazu, ktorý spustí program spustený Režim MS-DOS alebo vlastnosti súboru "Výstupu do Dos.pif", ktorý je používa systém Windows spustiť v režime MS-DOS.
Ak reštartujete počítač v režime MS-DOS, môžete tiež načítať MSCDEX z Dosstart.bat súbor v priečinku systému Windows. Tento súbor sa používa Keď reštartujete počítač v režime MS-DOS, ale nie je použité, keď ste boot do Windows Príkazový riadok alebo spúšťať systém Windows normálne. Ak vám tento súbor už neexistuje v priečinku systému Windows, musíte vytvoriť súboru manuálne.

Poznámka: Pri inštalácii systému Windows, nastavenie zakáže (poznámky von) existujúce Mscdex.exe riadok v súbore Autoexec.bat, ak zistí disk CD-ROM jednotku, pre ktoré systém Windows obsahuje ovládač pre chránený režim. Preto, keď boot v príkazovom riadku alebo reštartovať počítač v režime MS-DOS MSCDEX nie je k dispozícii. Sprístupniť MSCDEX, zapnúť existujúci Mscdex.exe riadok v súbore Autoexec.bat. Budete tiež musieť upraviť riadok tak že načíta ovládač MSCDEX z priečinka Windows\Command namiesto tohto ovládača súčasťou jednotky CD-ROM.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 135174 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbenv kbprb kbmt KB135174 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:135174

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com