Microsoft Excel'in farklı bir çalışma başlangıç klasörü

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 135474 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Excel'i çalıştırmak, çalışma klasörü (veya klasörü yeni dosyaların varsayılan olarak kaydedilir) için Microsoft Excel veya Office'i yüklediğiniz sürücüde bulunan <a1>Belgelerim</a1> klasörü olur.

Bu varsayılan konum <a0>Seçenekler</a0> iletişim kutusuna Genel sekmesinde yer <a1>varsayılan dosya konumu</a1> kutusuna yeni bir klasör girerek değiştirebilirsiniz, ancak Microsoft Excel başlama yeri kutusunda bir kısayolu kullanarak Microsoft Excel ile başka bir çalışma klasörü başlatılamıyor.

Aşağıdaki bilgiler, Microsoft Excel'in bir çalışma klasörü, Belgelerim ve varsayılan dosya konumları kutusunda ayarlanan değeri ile başlatmak anlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Microsoft Excel'in farklı bir çalışma klasörü başlatmak için /p başlangıç anahtarı kısayol <a1>hedef</a1> kutusundaki Microsoft Excel için kullanabilirsiniz. Böylece, Microsoft Excel'i başlatmak için kullandığınız kısayolu bağlı olarak farklı bir çalışma klasörü başlayın. Microsoft Excel için bir kısayol için farklı bir çalışma klasörü ayarlamak için aşağıdakileri yapın:

 1. Microsoft Excel'in farklı bir çalışma klasörü başlatmak için kullanmak istediğiniz kısayolu sağ fare düğmesini tıklatın. Kısayol, masaüstünde herhangi bir klasörde veya Office Kısayol çubuğunu bulunabilir unutmayın.
 2. Kısayol sekmesini tıklatın.
 3. Hedef kutusunda görüntülenen komut satırının sonuna aşağıdaki ekleyin.
  <a1>/p</a1> "<folder>"
  <folder>, Microsoft Excel'in bu kısayolundan başlattığınızda çalışma klasörü olarak kullanmak istediğiniz klasörün bulunduğu.

  Örneğin, Microsoft Excel'in çalışma "c:\My Files" klasörü ile başlatmak için <a0></a0>, sonuna kadar hedef kutusunda görüntülenen komut satırına aşağıdakileri ekleyin:
  <a1>/p</a1> "C:\My dosyalar"
 4. Tamam'ı tıklatın.
Microsoft Excel'i başlatmak için kısayolu çift tıklattığınızda çalışma şimdi kısayol, başlangıç anahtarı kullanarak belirttiğiniz klasör klasörüdür. Not Bu yordamı, Microsoft Excel'deki <a1>varsayılan dosya yeri</a1> kutusunda görüntülenen değeri değiştirmez.

Ayrıca, Microsoft Excel'deki <a1>Seçenekler</a1> iletişim kutusunda <a1>varsayılan dosya konumu</a1> kutusunda görünen klasör silerseniz, kapatıp Microsoft Excel'de yeniden açtığınızda (Belgelerim klasörüne) varsayılan değeri bu kutuya yeniden görüntülenir. Bu yordam, Windows 95, Windows NT 3.51 ve Windows NT 4. 0'de çalışır. Microsoft Excel'in bir farklı bir varsayılan klasör ile başlatma hakkında ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
135395OFF: Kısayolu "Başlat gelen" varsayılan dosya yeri değiştirme kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.
Office Kısayol Çubuğu'nda bir uygulama için bir başlangıç anahtarı'nı kullanma hakkında ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
134742: Office Kısayol Çubuğu'nda Program için başlatma anahtarları kullanma.

Referanslar

Microsoft Excel'de Belgelerim klasörünün kullanımıyla ilgili daha fazla bilgi için Microsoft Excel Yardımı'nda <a2>Dizin</a2> sekmesini tıklatın, aşağıdaki metni yazın.
Varsayılan dizin ve klasör
Seçili metni çift tıklatın ve sonra çift tıklatın "Sık Kullanılanlar klasörünü ve My Documents klasöründe" için "Sık Kullanılanlar klasörü ve Belgelerim klasörünü" konusuna gidin.

Özellikler

Makale numarası: 135474 - Last Review: 10 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 95 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB135474 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:135474

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com