Ako Test Autorun.inf súborov

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 136214
4,00 WINDOWS kbmm
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Automatické prehrávanie je zapnuté novej architektúry 32-bitové, chránený režim vodiča v systéme Microsoft Windows 95 a Microsoft Windows 98. Pretože operačný systém môže teraz zistiť vloženie médium v jednotke CD-ROM, má možnosť to urobiť niektoré inteligentné spracovanie vždy, keď k tomu dôjde.

V predvolenom nastavení Windows 95 a Windows 98 iba skontrolovať súbor Autorun.inf keď CD-ROM disk vložený do jednotky CD-ROM. Avšak, možno budete chcieť test pre chyby syntaxe a logika pred napaľovaním disku CD-ROM. Tento článok vysvetľuje, ako.

DALSIE INFORMACIE

V systéme Windows 9 x, vždy, keď disk CD-ROM vkladá, shell okamžite skontroluje či CD-ROM disk má PC filesystem. Ak áno, vyzerá Windows 9 x pre súbor s názvom Autorun.inf. Ak súbor existuje, Windows 9 x dodržiava pokyny obsiahnuté v súbore, ktoré zvyčajne zahŕňa spustený inštalačný program aplikácie na nejaký.

Avšak, zmenou nastavenia v databáze registry systému Windows 9 x, môžete mať Shell použiť automatické prehrávanie pre všetkých médiách vrátane zdieľané sieťové jednotky a diskety disky.

Kľúč databázy registry, ktoré sa musí modifikovať je:
HKEY_CURRENT_USER\ 
  Software\ 
   Microsoft\ 
     Windows\ 
      CurrentVersion\ 
        Policies\ 
         Explorer\ 
           "NoDriveTypeAutoRun"
				
Tento kľúč, ktorý je typu REG_BINARY, tvoria štyri bajty. Prvý bajt je bitovú masku definovanie typov, ktoré jednotky by mali byť AutoRun. V ostatné tri byty nastavená na nule (0).

Bity v bitovú masku zodpovedajú tieto konštanty:
Type        Bit
DRIVE_UNKNOWN    0
DRIVE_NO_ROOT_DIR  1
DRIVE_REMOVABLE   2
DRIVE_FIXED     3
DRIVE_REMOTE    4
DRIVE_CDROM     5
DRIVE_RAMDISK    6
				
Nastavenie trochu v bitovú masku zabraňuje používaniu klávesov automatického prehrávania s zodpovedajúci typ jednotky. Hodnota v databáze registry je predvolene 0x95. Bity 0, 2, 4 a 7 sú preto stanovené, čo znamená, že jednotka typy DRIVE_UNKNOWN, DRIVE_REMOVEABLE a DRIVE_REMOTE nepoužívajte automatické prehrávanie information. (Bit 7 je nastavená na pokrytie typov budúcich zariadení.) Zmenil to hodnota databázy Registry takto umožňuje testovať Autorun.inf súbory z diskety (DRIVE_REMOVEABLE), sieťové jednotky (DRIVE_REMOTE), a tak ďalej. Napríklad, na môcť vyskúšať Automatické prehrávanie z diskety, nastavte hodnotu prvého bajt 0x91 umožniť automatické prehrávanie pre diskety.

Poznámka: Väčšina radiče disketovej jednotky v súčasnosti nerozpoznávajú keď nebola vložená disketa. Test automatického prehrávania na diskete, najprv zmeniť databázu registry nastavenie tak tom trochu DRIVE_REMOVEABLE nie je nastavený, spustenie Windows Explorer, vložte disketu a stlačením klávesu F5 Obnovte zobrazenie.

Test súboru Autorun.inf na danom disku pomocou pravého tlačidla myši, kliknite na ikonu jednotky v programe Windows Prieskumník. Účinky Súboru autorun.INF by malo byť viditeľné v kontextovom menu.

Vlastnosti

ID článku: 136214 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbFAQ kbmt KB136214 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:136214
Upozornenie na neaktuálny obsah článku databázy KB
Tento článok obsahuje informácie o produktoch, pre ktoré spoločnosť Microsoft už neposkytuje technickú podporu. Z tohto dôvodu je tento článok publikovaný ako nezmenený a už nebude aktualizovaný.

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com