"Lütfen bekleyin... ancak" sonra kapatma kilitleniyor gönderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 136651 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows'u Kapat iletişim kutusunda <a1>Bilgisayarı Kapat bilgisayar</a1> seçeneğini tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın sonra bilgisayarınız yanıt vermiyor (askıda) veya "Bilgisayarınız kapatılırken lütfen bekleyin" ekranında gördüğünüz sonra bir siyah ekran görüntüler.

Neden

Bu sorun, Windows 95 Gelişmiş Güç Yönetimi (APM) sistem ve bilgisayarınızda APM yetenekli BıOS'TA arasında bir uyumsuzluk tarafından kaynaklanabilir. Bilgisayarınızın BıOS'UNDA sistemin askıya almak yerine, bilgisayarı bildirir, Windows 95 düzgün kapatılabilir edemiyor.

Çözüm

Geçici bir çözüm, APM desteği devre dışı bırakın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki güç simgesini çift tıklatın ve güç yönetimi ayarını kapalı için ayarlayın.

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, sorunu gideren bir BIOS yükseltmesinin hakkında sorgulamak için bilgisayar üreticinize başvurun.

Daha fazla bilgi

Ile Windows 95 kapatma sorunları giderme hakkında ek bilgi için lütfen Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:

145926Windows 95 kapatma sorunları nasıl giderilir

Özellikler

Makale numarası: 136651 - Last Review: 15 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 95
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB136651 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:136651
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com