WD: Ne bir ıskarta (.shs) dosya var mı?

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 138275 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bir atık, belgenin bir parçasını masaüstüne sürüklediğinizde oluşturulan bir dosyadır.

Daha fazla bilgi

Microsoft Word ve Microsoft Excel, sürükleyin ve seçilen belge metnini, çizim nesneleri ve grafikleri <a0>Windows</a0> masaüstüne bırakın. Masaüstü simgesi Windows\Desktop alt .shs uzantılı bir dosyaya birlikte <a1>hurda</a1> dosyasının için oluşturulur. Bu dosyayı seçtiyseniz ve Windows masaüstüne sürüklenmekte bilgileri içeren yerel bir program bir belgedir. Seçin ve masaüstü simgesini silin, karşılık gelen .shs dosyasını da silinir. Seçebilir ve masaüstünde bir ıskarta dosya başka bir belgeye sürükleyin.

Not: Hurda dosyası özel bir OLE nesnesi ve okunabilir bir dosya değil. Bir .shs dosyasını açamıyor ya da başka bir belgeye ekleyebilirsiniz (örneğin, bir .shs dosyayı Word'de <a1>Ekle</a1> menüsünde, dosya komutunu kullanarak ekleyemiyor). Bir belge veya çalışma kitabındaki bir ıskarta yerleştirmek için <a0></a0>, belgeye sürüklemeniz gerekir. Ancak; hurda nesneyi yeniden adlandırmak veya taşımak bir dizinden diğerine yalnızca yeniden adlandırabilir veya taşıyabilirsiniz sıradan bir dosya gibi.

Windows için Word ıskarta dosya belgesi <a1>0</a1> (sıfır), inç kenar boşluğu ayarlarını içerir. ıskarta belge başka bir Word belgesine sürüklediğiniz zaman, ıskarta dosya varolan Word belgesinin sayfa yapısı için uygun; bu nedenle, yalnızca <a0>hurda</a0> dosyasının içeriğini Word belgesine transfer edilir.

Bir belgenin bir bölümü masaüstüne koyma

Belge parçasını masaüstüne koyma hakkında bilgi için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Word ekranı emin olun (sağ üst köşesindeki ortadaki düğmeyi tıklatın).
 2. Belge içinde metin veya kopyalamak istediğiniz grafiği seçin.
 3. Dosyayı masaüstüne sürükleyin. Bir hurda oluşturulur. Şimdi, bu ıskarta diğer belgelere veya programlara sürükleyebilirsiniz.
Not: yalnızca programınızı OLE için sürükle ve bırak işlevlerini destekliyorsa, bu özelliği kullanabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 138275 - Last Review: 19 Ocak 2007 Cuma - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Word 6.0 Standard Edition
 • Microsoft Word 6.0a
 • Microsoft Word 6.0c
 • Microsoft Word 95 Standard Edition
 • Microsoft Word 2.35acres
 • Microsoft Excel 95 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2.35acres
 • Microsoft Word 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB138275 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:138275
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com